Rak
Agnieszka Helwing

Agnieszka Helwing, Zielona Góra

Numer skarbonki: 111217
Dzielna mama potrzebuje pieniędzy na drogi lek
zebrano:
18 305 zł
10%
cel zbiórki:
178 000 zł

Historia

Hej, na koniec kwietnia 2019 roku wyczułam u siebie guzek na lewej piersi. Zamarłam. Dzieci właśnie jadły kolację i były przy mnie. Nie wytrzymałam i zaczęłam płakać. "Boże jeszcze to". Córka powiedziała:"mamo spokojnie, pójdziesz do lekarza i będzie dobrze".

I tak zaczęłam działać. Parę dni później byłam już na wizycie u onkologa. Mammografia nic nie wykazała. Usg potwierdziło - guz piersi naciekający. Biopsja gruboigłowa pokazała czarno na białym: rak złośliwy, naciekający, Her dodatni.

Następne miesiące spędziłam na kompletowaniu dokumentacji: tomograf, scyntygrafia kości, badanie genetyczne. Tyle dobrego, że jeszcze nie ma przerzutów do odległych narządów, po za węzłem wartowniczym.

10.07.2019 roku zostałam poddana pierwszej chemioterapii. W między czasie okazało się, że od września na listę refundacyjną wchodzi lek, który przy moim podtypie raka(Her +) może wydłużyć okres remisji choroby. Kiedy 2.10.2019 pojechałam na kolejną chemioterapię okazało się, że lek jest jeszcze niedostępny. Czyli mogę dostać wlewy, ale wg wcześniejszego schematu leczenia (sama herceptyna, ale bez pertuzumabu - czyli nie mam szans na podwójną blokadę, a tym samym na lepsze leczenie). Poprosiłam lekarz prowadzącą i po konsultacji z Panią Ordynator wyrażono zgodę aby poddano mnie jeszcze jednej, piątej chemii "czerwonej". Tym samym uzyskałam szansę, że już następnym razem, jak przyjadę na kolejną chemioterapię, wówczas otrzymam nowy lek. Tak też stało się.

Obecnie jestem po 5 wlewach chemii "czerwonej" oraz 5 wlewach "białej"(docetaxel,herceptyna +Perjeta). Aktualnie czekam na wyniki usg piersi, a tym samym na zabieg usunięcia zmiany w piersi.

Po operacji czeka mnie jeszcze radioterapia oraz przyjmowanie leków. Herceptyna jest refundowana i po zabiegu będę przyjmować przez jeszcze 14 cykli. Niestety drugi lek -Perjeta (który stanowiłby podwójną blokadę, a tym samym wydłużał okres remisji choroby) niestety nie należy się. Na dzień dzisiejszy jedną fiolka 14ml to koszt 12700,8. A potrzebowałabym takich wlewów 14, jako część pełnego schematu leczenia.

Niestety nie stać mnie na miesięczny wydatek kwoty rzędu 13 tys (a potrzebuję kilkunastu takich podań, co tworzy horrendalną sumę).

Jestem silną osobą. Nauczyło mnie tego życie. Chciałabym walczyć. Mam dopiero 42 lata. Mam dla kogo żyć. Mam kochającą rodzinę. Dzieciaczki. Córka Hania ma 12 lat, Adaś 8 lat. Jeszcze są za mali, aby poradzić sobie sami. Chciałabym przeprowadzić ich chociaż przez część życia. Nauczyć większej odpowiedzialność, aby na przyszłość potrafili poradzić sobie bez mamy.

Poświęciłam rodzinie całe życie. Niestety mąż przez lata powoli oddalał się od nas. Na początku zeszłego roku wyprowadził się. Wrócił z powrotem kiedy dowiedział się o mojej chorobie. Jednak kolejne miesiące pokazały, że my już od dawien dawna nie mamy nic wspólnego ze sobą. Nie poradził sobie z moją chorobą. Nie potrafił zrozumieć jak leczenie jest wykańczające. Jak chemioterapia daje popalić. Że są dni kiedy człowiek nie jest w stanie wstać z łóżka. A ja mimo to wstaję. Szykuję dzieci do szkoły, dowożę na przystanek. Robię zakupy, obiady. Pomagam w lekcjach i ogarniam wiele innych rzeczy. I tak chcę. Chcę żyć. Chcę pomagać, chcę być mamą.

Darowizny na rzecz leczenia Agnieszki można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 3 tygodnie temu 1000 zł

Urszula Grzegorz Derezińscy 2 tygodnie temu 900 zł 8

Trzymamy kciuki:)

Nataliya Golub 1 dzień temu 500 zł

Ewa Rabęda 2 tygodnie temu 500 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 500 zł

Ewa Przybylska 3 tygodnie temu 500 zł

Anna Kozłowska Kozłowska 3 tygodnie temu 500 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 500 zł

Anonimowy 4 tygodnie temu 500 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 21 godzin temu 100 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem