Andrzej Białas

Andrzej Białas, Poznań

Numer skarbonki: 110878
Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że Andrzej odszedł...
Na zebranie środków
mamy czas do: 31 grudnia 2019
zebrano:
233 127 zł
77%
cel zbiórki:
300 000 zł

Historia

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że Andrzej odszedł…

Składamy szczere wyrazy współczucia jego rodzinie i bliskim.
Zarząd Fundacji Alivia.

Skarbonka Andrzeja została zamknięta. Prosimy nie przekazywać darowizn na ten cel.

………………………………………………………..***………………………………………………………….

 

Cześć, nazywam się Andrzej Białas

Mam 62 lata i od blisko 10 lat walczę z nowotworem złośliwym prostaty - z chorobą, która dotyka wiele osób. Przez te lata przeszedłem 4 operacje (brahyterapia , prostatectomia radykalna, 2 razy limfadectomia) oraz 4 procesy radioterapii. Poddany też zostałem terapiom hormonalnym, chemioterapii, a ostatnio byłem pacjentem programu lekowego Enzalutamid. Jednak ze względu na pogarszające się wyniki podczas tej kuracji, NFZ wycofał finansowanie dla tego programu.

Po kolejnych badaniach PET MR okazało się, że możliwość leczenia przerzutów do kości radem 223 możliwa będzie dopiero po koniecznym leczeniu izotopem LUT177 oraz Actinium 225 działającym na tkanki miękkie, leczącym przerzuty w węzłach limfatycznych. Leczenie izotopem LUT177 / Actinium 225 możliwe jest tylko w Zentralklinik Bad Berka w Niemczech w Centrum Medycyny Nuklearnej. NFZ nie wyraził zgody na refinansowanie leczenia, pozostaje mi więc zwrócenie się z prośbą do wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc.

Szacowany koszt leczenia w klinice w Niemczech to około 60-65 tys euro. Obejmuje kilka procesów leczenia izotopem z tygodniowym pobytem w Klinice, w odstępach 2 miesięcy. Dopiero po tej kuracji mogę zostać poddany ewentualnie, leczeniu radem 223 w Centrum Onkologii Medycyny Nuklearnej w Bydgoszczy, gdzie orientacyjny koszt tego leczenia to około 85 tys PLN. W pierwszym etapie nie zostałem zakwalifikowany do tej terapii refundowanej przez NFZ.

I tak wyglądają szanse i możliwości.

Pomimo wieloletnich, często uciążliwych badań i kuracji jestem osobą pełną optymizmu, myślę, że znaną w środowisku poznańskim. Jestem społecznikiem działającym od 23 lat na rzecz środowiska lokalnego oraz pracownikiem Urzędu Miasta Poznania. Przez ostatnie trzy lata pełniłem funkcję Dyrektora Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania. Niestety choroba nie pomaga i wprowadza ograniczenia. Aktualnie pełnię funkcję Pełnomocnika Prezydenta ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Cały czas jestem, a przynajmniej się staram, być aktywny zawodowo. Zaskoczeniem dla mnie było wyróżnienie mojej osoby przez Gazetę Wyborczą w 2016 roku. Uhonorowany zostałem tytułem „GIGANTA” roku przyznanym za poznański styl pracy. W ten sposób znalazłem się w gronie niesamowitych osób takich jak; Tadeusz Mazowiecki, o. Jan Góra, prof. Stefan Stuligrosz, Jan A.P. Kaczmarek. I to jedyne wyróżnienie jakie dostałem w życiu.

Niestety nie będzie mnie stać na pokrycie wszystkich kosztów terapii, zabiegów, badań które mnie czekają. Teraz nastąpił moment, że muszę poprosić o pomoc aby mieć szanse żyć dalej.

A prywatnie? Mam cudowną żonę Małgorzatę oraz najpiękniejszą córkę na świecie -  Alicję. Dzięki nim życie jest kolorowe.

Co lubię? Dobre filmy i książki, uwielbiam też gotowanie - tą pasją dzielę się wśród znajomych i fanów na facebooku.

 

     

Hi, my name is Andrzej Białas.

I am 62 years old and since 10 years I’ve been battling against metastatic prostate cancer.

Over the past years I had 4 surgeries (brachytherapy, radical prostatectomy,2x lymphadenectomy) and 4 radiotherapy. I’ve also undergone hormonal therapies, chemotherapy and was recently a subject of clinical trial including Enzalutamide, however due to results worsening the NFZ (Polish National Health Fund) canceled my participation in this trial. After PET MR examination it appears there is a possibility to cure bone metastasis with Radium-223 isotope, which I could only receive after a special treatment with Lutetium-177 and Actinium 225 , which acts on soft tissues in lymph nodes.  However, the Lutetium-177 and Actinium 225 treatments is only available in Zentralklinik Bad Berka in Germany – Nuclear Medicine Clinic. Polish National Health Fund did not approve my request to finance the treatment and this is why I have to ask for your help.

The estimated cost of treatment in Germany is of 60-65k €. It includes few  treatments with Lutetium-177 and Actinium 225 isotope and a week stay in the clinic every time, every two months.

Only after this treatment I could undergo a therapy with Radium-223 in the Oncology Center of Nuclear Medicine in Bydgoszcz, Poland, where the estimated cost is of 88k PLN (20k €). A treatment for which I was not qualified by the Polish National Health Fund.

And that’s the situation today, these are my chances and my possibilities.

After many years of examinations and treatments I remain optimistic.
I live in Poznan, Poland and actively participate in the life of our city. Local activist since 23 years, I now work in Poznan City Hall. I was the Director of Mayor’s Office for the past three years and currently work as Mayor’s Plenipotentiary for Civil Society. I do my best to stay professionally active but illness makes it more difficult.

Unfortunately I can’t afford to pay for the upcoming therapies. I need to ask for your help in order to live!

About me? I have the greatest wife Malgorzata and the most beautiful daughter in the world- Alicja. They make my life happy.

My interests? I Like good movies and books and I am passionate about cooking – I even have Facebook fans who admire my culinary experiments.

 

If you wish to help you can transfer money by clicking "Wspomoz" button on the side of this website or by an international transfer:
IBAN: PL 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831
BIC (SWIFT): ALBPPLPW
Fundacja Alivia
Title of transfer : Andrzej Bialas ID 110878

Galeria

Dziennik

Drodzy przyjaciele. Wróciłem po kolejnej terapii izotopami Lu177 i Actinum 225.
Niestety choroba przeprowadziła kontratak. Dotychczasowa terapia zlikwidowała wiele przerzutów a za to on zaatakował nowe miejsca. Otrzymałem prawie podwójne dawki Lutetu oraz Actinum aby spróbować to zwalczyć, ale też to wyczerpuje organizm. Dodatkowo okazało się, że mam pęknięty krąg w kręgosłupie co przysparza wiele bólu i nie pozwala chodzić. Tyle w żołnierskim skrócie. Wiec proszę jeśli chcecie i możecie to nadal wspierajcie bo niestety to nie koniec walki, a środki się już wyczerpały. Na testy do Niemiec wrócę w listopadzie. Pozdrawiam.

Przyjaciele. MACIE PRAWO WIEDZIEĆ. Bo mnie wspieracie. W miesiącu LUTYM terapię izotopem Lu 177 przechodziłem po raz trzeci. Wyniki działania tego trzeciego podania obserwować można na PET skanach dopiero po 2 miesiącach, a wiec teraz w kwietniu, jeszcze przed kolejnym czwartym podaniem Lu177 oraz Actinum225. I muszę WAM powiedzieć, że wreszcie coś zaczęło działać. Otóż skany wykazały, że po trzech podaniach Lu177 cześć przerzutów się poddała. Zaczęły znikać, tylko tyle i aż tyle. Teraz było czwarte podanie Lu 177 i pierwsze silnego ACTINUM - działanie ocenimy w lipcu. Ale mam nadzieję, że w końcu będzie dobrze!
Lekarze w Niemczech zadowoleni. Czekam na dalsze rezultaty i terapię w lipcu.
I może w dobrym kierunku. Warto cierpieć i cierpliwie znosić nadal wszystko.
Bo warto. Bo życie jest fajne

Terapia trwa, czasami jest trudno ale wszystko z nadzieją. Niestety nic nie jest jednoznaczne a komórki rakowe lubią chodzić swoją drogą. Ale staram się z całych sił bo nie mam innego wyjścia. . Jestem po trzeciej terapii izotopem i wyniki nie są jednoznaczne. Ale muszę iść do przodu. Jeśli nadal zechcecie mi pomoc to bardzo Wam dziękuję. Bo przecież życie jest fajne.

Drodzy przyjaciele,
jestem po drugiej terapii izotopem Lutetium.
Leczenie trwa i wierzę, że będzie dobrze. Miałem trochę złe wyobrażenie, że po pierwszym podaniu dokona się oczekiwany cud, a tutaj trzeba czasu i pełnej kuracji. Muszę uzbroić się w cierpliwość i dzielnie znosić wszelkie trudy kuracji. Ale przecież warto bo życie jest fajne.

Drodzy Darczyńcy,
Jestem właśnie po pierwszej terapii izotopem Lu177 w klinice w Niemczech. Terapia daje dużą nadzieję. Oczywiście prawdziwe rezultaty analizować będzie można najwcześniej za 2 miesiące , tuż przed drugą terapią. Na razie Lu177 działa w organizmie starając się zniszczyć komórki ( nie będę wymieniaj tego słowa o jakie komórki chodzi bo dobrze wiemy.) Mam do wykonania teraz co dwa tygodnie zestaw badań kontrolnych. Pomimo pewnej słabości organizmu działam na maksa na ile sił starcza. Dziękuję więc Wam za dotychczasowe wsparcie. Życzę wszystkim wytrwałości w tym co robicie, bo życie jest fajne.

Drodzy, Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, Sąsiedzi i Przyjaciele, ludzie dobrej woli, pracownicy Urzędu Miasta, Nieznajomi i ci Nieznajomi dobrze mi znani. Mógłbym tak długo wymieniać, a przecież wiecie do kogo się zwracam - do Was. Dobrze wiem kim jesteście. Możecie ukrywać swoją tożsamość i dobroć, ale i tak nie obronicie się przed tym abym Wam podziękował. Dziękuję Wam bardzo za każdy najmniejszy i ten większy gest Waszej pomocy. W dalszym ciągu czuję się niezręcznie, ale muszę to przełamać bo nie mam innej drogi. Dlatego dziękuje Wam za wpisy tutaj i na fejsie, które pomagają to ogarnąć. Ale niektórzy to chyba chcą zapunktować. Przecież niemożliwe abym był taki fajny. Jeszcze chwila, a w to uwierzę. Ale bardzo Wam dziękuje. Będę informował jak przebiega kuracja. Niedługo pierwszy pobyt w klinice w Niemczech.

Moi Drodzy. To początek zbiórki ale nie sądziłem, że to wzbudzi tyle pozytywnych emocji i uczuć. Wasze wpisy na fejsbuku mnie powalają ,a to co o mnie piszecie to chyba nie mogę być ja. Ale fajnie tyle pozytywnych rzeczy sobie przypomnieć, które robiliśmy razem. Żeby nie było za smutno to nigdzie się nie wybieram na drugi brzeg. To po prostu kolejny etap walki z czymś co wku....a. Bardzo Wam dziękuję że chcecie pomóc.

Wypłaty (suma: 224912.73 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

16.10.2019 - 18377.21 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

29.07.2019 - 802.52 zł
- kategoria wydatków: inne

22.07.2019 - 848.41 zł
- kategoria wydatków: transport

22.07.2019 - 45750.07 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne

03.06.2019 - 653.78 zł
- kategoria wydatków: inne

10.05.2019 - 548.58 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

30.04.2019 - 37394.09 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, inne

11.04.2019 - 7499.36 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

25.03.2019 - 826.20 zł
- kategoria wydatków: inne

20.03.2019 - 7499.36 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

20.03.2019 - 617.76 zł
- kategoria wydatków: inne

13.03.2019 - 806.62 zł
- kategoria wydatków: inne, transport

13.03.2019 - 26709.59 zł
- kategoria wydatków: inne, transport

15.02.2019 - 1438.34 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, transport

08.01.2019 - 798.40 zł
- kategoria wydatków: inne

21.12.2018 - 736.28 zł
- kategoria wydatków: transport

21.12.2018 - 471.72 zł
- kategoria wydatków: inne, konsultacje medyczne

21.12.2018 - 30927.90 zł
- kategoria wydatków: inne

30.10.2018 - 778.90 zł
- kategoria wydatków: inne

18.10.2018 - 659.40 zł
- kategoria wydatków: inne

18.10.2018 - 713.99 zł
- kategoria wydatków: inne

18.10.2018 - 780.77 zł
- kategoria wydatków: transport

18.10.2018 - 39273.48 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 8 215,13 zł

Wspierający

Największe darowizny

David Dime 7 miesięcy temu 20000 zł 60

Go Band. We the north!!

We are the best blues team ever.
Andrzej


David Dime 1 rok temu 10000 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 5000 zł 71

Andrzejku, będzie ok! ❤💪 Magda i Maciek

Kochani Magdusia i Macieju. Jak Mam Wam podziękować ? Tak wiele osób pomaga i bardzo dziękuje za Waszą hojną pomoc. Dziękuje i do zobaczenia.
Andrzej


Anonimowy 1 rok temu 5000 zł

Anonimowy 1 rok temu 5000 zł 196

Walczymy dalej! ;-)

Dziękuję i pozdrawiam
Andrzej


Anonimowy 10 miesięcy temu 4000 zł

Anonimowy 1 rok temu 4000 zł

Anonimowy 1 rok temu 4000 zł 83

trzymaj się Andrzejku !!! Wszyscy się od Ciebie uczymy jak walczyć i wygrywać !!! Więc wygrywaj dla siebie, dla najbliższych, dla nas :-)!!!!!

Staram się i obiecuje walczyć. Dziękuje.
Andrzej


Anonimowy 7 miesięcy temu 3818 zł

Jaromir 9 miesięcy temu 3000 zł 67

Trzymaj się !!!

Robię co mogę. Dziękuję Jaromirze
Andrzej


Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem