Andrzej Cichon

Andrzej Cichon, Gdańsk

Numer skarbonki: 110654
Na chwilę obecną prosimy o nieprzekazywanie darowizn.
zebrano:
61 435 zł
30%
cel zbiórki:
200 000 zł

Historia

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Ostatnie wyniki badań wykazały, że stan taty poprawił się tak bardzo, że nie trzeba kontynuować leczenia onkologicznego. Dlatego na chwilę obecną prosimy o nieprzekazywanie darowizn.

 

Mam na imię Andrzej, lat 55.

Z zawodu technik elektronik, moja praca jest też moją życiową pasją. Do tej pory wszystko w życiu mi się układało. Mam kochającą Żonę, dwóch dorosłych synów i siódemkę kotów. Do lipca bieżącego roku miałem również zdrowie... Moje problemy zaczęły się od duszności i nagłych ataków kaszlu. Szybka wizyta u lekarza rodzinnego i skierowanie na kompleksowe badania w szpitalu. Wynik był jak wyrok śmierci - nieoperacyjny międzybłoniak opłucnej.

Powstał on na skutek ponad trzydziestoletniej pracy w toksycznych oparach lutowniczych. Rokowania są bardzo złe - średni czas przeżycia to 6 - 12 miesięcy, a jedyne refundowane leczenie to paliatywna chemioterapia, która w przypadku tego nowotworu pomaga w mniej niż dwóch procentach przypadków.

Moją jedyną szansą jest immunoterapia czyli najnowsze odkrycie w walce z rakiem. Lekarze zgodnie twierdzą, że ta metoda daje "spektakularne" wyniki, niestety w przypadku międzybłoniaka nie jest ona refundowana przez NFZ. Nie udało mi się również dostać na badanie kliniczne, które bada skuteczność immunoterapii na mój rodzaj nowotworu. W ośrodku prowadzącym te badania powiedziano mi, że przyjęto już trzech pacjentów w Polsce, a ja jako czwarty już się nie kwalifikuję.

W takiej sytuacji jedyną szansą na dłuższe życie, a może nawet na kompletne wyleczenie jest pokrycie kosztów leczenia nowoczesnymi lekami z własnej kieszeni. Niestety koszt całej terapii szacuje się na 200 000 zł. Tak wielkiej sumy nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić, a co dopiero samodzielnie ją zdobyć. Dlatego proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Bez waszego wsparcia już nigdy nie będę w stanie cieszyć się życiem wspólnie z moją rodziną.

Darowizny na rzecz leczenia Andrzeja można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie. 

Przekazanie darowizny uprawnia do ulgi podatkowej przy rozliczeniu PIT.

My name is Andrew, I am 55 years old.

I am an electronics technician, it's my job and also my passion. Everything  in my life went well until now. I have a loving wife, two grown sons and seven cats. Until July, I also had good health… My problems began when I started having shortness of breath and violent attacks of coughing and wheezing. After a quick visit to the doctor's office, I received a referral to visit a specialist. The medical examination result was like a death sentence – unresectable (inoperable) pleural mesothelioma.

It is a result of over thirty years of work breathing in toxic solder fumes, which contain the cancer causing lead. The prognosis is very bad - average life expectancy for a mesothelioma patient is 6 to 12 months. The only reimbursed treatment where I live is palliative chemotherapy, which helps in less than 2 percent of cases.

Immunotherapy - the latest discovery in the fight against cancer is my only hope. Doctors agree that this method gives "spectacular" results. Unfortunately, the Polish National Health Fund doesn't reimburse the treatment for pleural mesothelioma. I also wasn't able to get a clinical trial that tests the effectiveness of immunotherapy against this type of cancer. In the hospital, in which the research is conducted, I was told that three patients from Poland had already been admitted and that another patient cannot be qualified for it.

In such situation, my only chance for a longer life, or even complete cure is to cover the cost of treatment with my own money. Unfortunately, the cost of the whole therapy is estimated at 200,000 PLN ($55,000). I cannot even imagine such a huge amount of money, let alone gather it myself. Therefore, I ask all people of good will for help. Without your help I will no longer be able to enjoy life and my loving family.

Simple instruction on how to donate: https://i.imgur.com/JSa44l1.jpg

Galeria

Dziennik

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wpłaty, na dzień dzisiejszy zakończyliśmy leczenie. Kolejne badanie kontrolne będzie w maju,tak więc prosimy o NIEWPŁACANIE dla nas pieniędzy,mogą one pomóc komuś innemu. Serdecznie dziękujemy za pomoc w walce z rakiem.

Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom za wpłaty i za życzenia.Życzę wszystkim zdrowych,spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dużo szczęścia w Nowym Roku 2018.

Tata jest już po czterech chemiach. Pierwsze wyniki tomografii od czasu rozpoczęcia leczenia wykazały, że nowotwór się zatrzymał. Ta świetna wiadomość pozwala nam na "kupienie" większej ilości czasu potrzebnego na zebranie wymaganej kwoty na rozpoczęcie immunoterapii. Wspólnie postanowiliśmy, że wspomożemy chemioterapię dodatkowym lekiem, który ma za zadanie odcięcie dopływu krwi do nowotworu, co spowoduje jego maksymalne spowolnienie. Koszt jednego podania to około 7000 zł i podaje się go razem z chemią, co 3 tygodnie. Wciąż mamy nadzieję, że uda nam się uzbierać kwotę potrzebną do leczenia immunoterapią, ponieważ ta metoda daje szansę na całkowite wyleczenie, a nie tylko na spowolnienie nowotworu.
Pragniemy jeszcze raz ponownie podziękować wszystkim darczyńcom, ponieważ bez was nie moglibyśmy podjąć skutecznej walki z rakiem.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wpłaty oraz słowa otuchy. Niestety zebrana kwota nie pozwala jeszcze na rozpoczęcie leczenia więc podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu chemioterapii, która być może spowolni rozwój choroby co pozwoli nam na wydłużenie czasu trwania zbiórki. Pierwsze wyniki chemioterapii będą dostępne pod koniec listopada. Jeżeli okaże się, że chemia nie jest skuteczna, to będziemy musieli niezwłocznie rozpocząć immunoterapię.

Wypłaty (suma: 24750.35 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

30.10.2018 - 539.19 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

09.10.2018 - 209.79 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

11.09.2018 - 308.90 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

20.07.2018 - 450.40 zł
- kategoria wydatków: inne

05.06.2018 - 465.95 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

16.05.2018 - 225.80 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

27.04.2018 - 406.12 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

14.03.2018 - 657.06 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, konsultacje medyczne

05.02.2018 - 6904.00 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

12.01.2018 - 7105.98 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

15.12.2017 - 7477.16 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, inne

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 10 miesięcy temu 15000 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 10000 zł

Haitham Abu-Rub 1 rok temu 2000 zł 112

Prosze miec silna wiare w Boga i w siebie.

Bożena Wańtuchowicz 1 rok temu 2000 zł 145

Życzę wytrwałości i wiary w ludzi którzy pomogą Ci w tej walce !!!

Anonimowy 1 rok temu 1000 zł

Tadeusz Abłażewicz 1 rok temu 1000 zł 83

P.Andrzeju życzę wygranej walki z chorobą

Anonimowy 1 rok temu 1000 zł 68

Zycze szybkiego powrotu do zdrowia!

Mariusz Składanowski 1 rok temu 1000 zł 132

Ma pan dobre serce. Niech bije jak najdłużej.

Piotr Bućko 1 rok temu 1000 zł 164

Andrzej, dasz radę. Zawsze potrafisz naprawić wszystko.....i tak ma zostać... Głowa do góry....Życzę powrotu do zdrowia ;) :) ;)

Anonimowy 11 miesięcy temu 980 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem