Aneta Kuśmierska

Aneta Kuśmierska, Częstochowa

Numer skarbonki: 110385
Moja córeczka potrzebuje zdrowej mamy!
zebrano:
43 649 zł
87%
cel zbiórki:
50 000 zł

Historia

Witam Serdecznie,
nazywam się Aneta Kuśmierska, mam 33 lata, jestem mamą 7-letniej Roksanki, dla której chciałabym żyć jak najdłużej.

Od lutego 2015 bolała mnie głowa. Bóle nasilały się do tego stopnia, że traciłam przytomność. Szukałam pomocy u lekarzy, którzy odsyłali mnie do laryngologa, stomatologa bagatelizując moje objawy.
 
W maju 2015 roku po kolejnej utracie przytomności, rodzina wezwała pogotowie, które przewiozło mnie na SOR, gdzie po badaniu TK głowy wykryto guza mózgu wielkości jabłka (6,8 x 5,6 x 5,2 cm). Parę dni później po konsultacji lekarzy zostałam poddana operacji w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Łodzi celem jak najszybszego wycięcia olbrzymiego guza zagrażającego życiu. Ze szpitala wychodziłam z wielką nadzieją, która rozwiała się po upływie 3-tygodni. Badania histopatologiczne wykazały, że nowotwór jest złośliwy - glejak wielopostaciowy IV stopnia.
 
W lipcu rozpoczęłam leczenie chemioterapią połączoną z radioterapią. Otrzymałam 30 naświetleń prawego płata czołowego głowy. W szpitalu spędziłam prawie 3 miesiące. Kolejną chemię dostawałam od września 2015 do stycznia 2016. Po kontrolnym rezonansie magnetycznym głowy badanie wykazało obrzęk wielkości (4,0 x 3,7 x 3,4). Mimo dotychczasowego leczenia utrzymuje się nadal, ponieważ lekarze nie byli wstanie usunąć go w całości.

Mój organizm mimo dużej siły był mocno osłabiony, nie byłam w stanie chodzić. Ataki bólu, które wykręcały mi stawy rąk i nóg, stany duszności, bóle serca, utraty świadomości powodowały, że z każdym dniem żegnałam się z życiem, bliskimi i moją ukochaną córeczka... Leżąc w szpitalu wykryto u mnie również zmianę na wątrobie przeważającą jej połowę. Lekarze w Polsce załamywali ręce nie dając mi nadziei, dlatego postanowiłam poszukać pomocy za granicą.
 
Obecnie jestem na rencie chorobowej, która wynosi 800 zł. Mój stan zdrowia mimo silnej woli walki i przeżycia, całego optymizmu, wiary w Boga, jest na tyle niepewny, że chciałabym dalsze leczenie kontynuować w Niemczech w Klinice Meo Clinic, które zwiększyłoby moje szanse na poprawę zdrowia. Dzięki ludziom dobrej woli, czyli Wam miałam możliwość odbycia dwóch wizyt w wyżej wymienionej Klinice. Profesor Siegfried Vogel rozpoczął kurację, na której tak bardzo mi zależało. Lek na bazie ziół, głównie wyciągu z dziurawca, wyniszcza komórki rakowe, lecz nie uszkadza moich zdrowych komórek. Niestety skutkiem ubocznym jest duża nadwrażliwość całego organizmu na wysoką temperaturę, słońce, gorąco i zimno.

Przepisanych zostało mi jak na razie 800 tabletek, biorę 12 dziennie, leki skończą się pod koniec lipca. Przed każdą wizytą muszę mieć wykonany rezonans magnetyczny głowy, niestety terminy na NFZ są odległe, więc badanie jestem zmuszona wykonywać odpłatnie. Łączna suma wyjazdu
(dojazd, rezonans magnetyczny głowy, opłata za wizytę, leki) to 500 PLN paliwo + rezonans 480 PLN + 488 EURO (ok.2,050 PLN) czyli 3,000 złotych.
 
Niestety przy moich obecnych dochodach z renty chorobowej bez oszczędności moich oraz rodziny, nie będę miała możliwości kontynuacji leczenia w Berlinie. W związku z tym został zwiększony cel zbiórki, abym miała możliwość w pełni dokończyć sposoby leczenia jakie zostaną mi jeszcze zaoferowane u profesora Vogla. Dając optymizm, siłę na dalszą walkę, której czasami już mi brakuje. Dodatkowo odbywam kontrolne wizyty związane z moją wątrobą, za kilka tygodni będę miała wykonany rezonans magnetyczny jamy brzusznej, celem określenia faktycznego stanu zmian na wątrobie.

Zwracam się do Was Kochani o pomoc, o przekazanie każdego grosza. Los pozbawił mnie szansy na długie i szczęśliwe życie bez zmartwień, za to dał mi ciężką chorobę i niewielką szansę na jej pokonanie. Proszę zwiększcie moje szanse. Każda nawet najmniejsza wpłata daje mi możliwość walki, nie tylko dla siebie ale również, a może przede wszystkim dla mojej córeczki, która potrzebuje matki. 

Kochani dziękuje za każdą wpłatę, nawet najmniejszą, najdrobniejszą!
Z całego serca dziękuję, wierzę w to, że dobro dane zostaje oddane.

Darowizny na rzecz leczenia Anety można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż".

Galeria

Dziennik

Witam :) Zaczynamy Nowy Rok z nową siłą :) Już dawno nic nie pisałam, jest tego tak dużo że w miarę moich sił zaczynam nadrabiać...Na chwilę obecną czuję się dobrze...To już połowa sukcesu walki z moją chorobą. Dzięki Wam po raz kolejny miałam szansę na odbycie podróży hmm...może ratującej moje życie "MAM TAKĄ CICHĄ NADZIEJĘ I WIARĘ"...do Kliniki MEOCLINIC w Berlinie. Pojechaliśmy 12 maja 2017 r. z aktualnym rezonansem głowy z 24 marca 2017 r. Tak jak już jest opisane w głównym opisie - pan profesor S.Vogel jest to konkretny lekarz! Nie patrząc na opisy z badań z Polski, każdy obraz głowy sprawdza poprzez włączenie płyty i jej dokładne analizowanie przez co najmniej 10 minut.
Diagnoza - coś w tej głowie jest - rozległa zmiana gliozy o wymiarach 54*46mm. "Niby to obrzęk po operacji.." - "Czy to on? Możliwe?" - " Proszę być dobrej myśli, nie jest źle, będziemy z tym walczyć" odpowiedział profesor, a następnie przepisał receptę na 8 opakowań nowoczesnego leku po 100szt. - w sumie 800 tabletek. Zalecenie - spożywać 3 razy po 4 dziennie. A po około 8-10 tygodni ponownie przyjechać na kontrolę z aktualnym rezonansem głowy.
Wykupione leki w pobliskiej aptece w Berlinie zabrałam do domu. Na drugi dzień postanowiłam zażywać lekarstwo...po pierwszej dawce...(mdłości, nudności, wymioty).Co jest? To miało mi pomagać...stwierdziłam iż bez leków przeciwwymiotnych nie dam rady. Poszłam do internisty po receptę - leki zaczęły na szczęście pomagać, więc mogłam spokojnie zażywać swój dedykowany lek ziołowym na bazie dziurawca. Ponadto miałam po tym ogromną wrażliwość na światło słoneczne, ciepło,zimno. Było to bardzo męczące - ale czego się nie zrobi byle by wyzdrowieć.
Do tego dorzucę parę zdjęć z drugiej wizyty w Berlinie i biorę się dalej do pisania!
Pozdrawiam!

Witam Kochani :) Chciałam was poinformować, iż 14 marca 2017r. odbyłam wizytę w Klinice MeoClinic w Berlinie, i także zostałam skonsultowana przez profesora Vogla ;)Ciężko było trafić po raz pierwszy, ale daliśmy radę. Oglądając wszystkie płyty z Tomografii i Rezonansów głowy (ostatni Tomograf z 14 grudnia) stwierdził, że najprawdopodobniej guz odnawia się :/ Również twierdzi że powinnam mieć wykonany rezonans głowy nie tomograf w takim okresie po operacji co 6-8 tygodni w Polsce, a nie co pół roku:/ . WASZE DAROWIZNY I ZŁOTE SERDUSZKA pozwoliły mi na to żeby ten rezonans wykonać w jak najszybszym tempie. 24 marca 2017 odbyło się to badanie, po odebraniu wyniku 4 kwietnia 2017 faktycznie obrzęk powiększył się 54*46mm wykryto również drugą zmianę o średnicy 8mm:/ Gdybym nie miała tych pieniążków od was nie miała bym takiej możliwości leczenia w Berlinie, jestem dobrej myśli i będę walczyć do końca!!!! Na święta wielkanocne niestety idę do szpitala na usunięcie przepukliny pępkowej :/ Dlatego pod koniec kwietnia znowu jedziemy na wizytę do profesora gdzie rozpiszę mi leczenie :) Dziękuję wam za wszystkie wpłaty. Serdecznie was pozdrawiam :*

Witam Was Kochani :) Mimo iż minęło trochę czasu od mojego ostatniego wpisu, chcę się z wami podzielić informacjami z wizyty w Warszawie. Guzy na wątrobie są prawdopodobnie łagodne tak na 90%. Mam je obserwować co 6 miesięcy, chyba że już bym miała silne bóle brzucha, więc je zoperują. Taka operacja wiąże się też z dużym ryzykiem przeżycia. Ale Pani profesor pocieszyła tym iż mogą się równie dobrze zmniejszyć, jak i zwiększyć....wolała bym tą pierwszą opcje:).

Również w lutym dostałam telefon z bardzo przykrą wiadomością, gdyż moja dobra znajoma, z którą leżałam w szpitalu, i której tak chciałam bardzo pomóż zmarła w wieku 38 lat :(. Myślę o niej do tej pory, jak to się mogło stać i zadaję sobie pytanie czemu??? Matka dwójki dzieci ;( Nie mogę się z tym pogodzić.

Pomimo smutku i żalu po tym jak odeszła moja koleżanka muszę walczyć dalej i się nie poddawać!!!! Więc mam też dobra wiadomość gdyż ustaliliśmy termin wyjazdu do kliniki Meoclinic w Berlinie na 14 marca godzina 12.00 :). Oczywiście jedziemy pierwszy raz skonsultować mój przypadek z profesorem Voglem. Bardzo wam dziękuję za tak ogromne wsparcie i każdą nawet najmniejszą wpłatę, bez was nie miała bym takiej szansy:) Jesteście Kochani :*

Witam wszystkich:) Dnia 17 stycznia 2017 roku zostało u mnie wykonane badanie Tomografii komputerowej jamy brzusznej celem zbadania moich 3 guzów na wątrobie, które przeważają jej połowę ale na 80% mają obraz niezłośliwy. Dlatego też moja wizyta do Berlina będzie dopiero planowana na początku lutego 2017 roku. Co trzy miesiące kontroluję je w Warszawie w Klinice Wątroby na ulicy Banacha więc myślę że jestem w dobrych rękach. Taka wizytę z wynikami TK, USG jamy brzusznej, wynikami prób wątrobowych odbędę już 26 stycznia, więc postaram się robić wpisy do dziennika na bieżąco. Pozdrawiam i całuję.

No i jeszcze powiedział...obym trzymała się jak do tej pory czyli...dieta, leki, soki, koktajle świeżo wyciskane, i inne wspomagacze organizmu. Pamiętajmy to co jemy oraz środowisko ma wpływ na nasze zdrowie.

Witam wszystkich :) Wczoraj 10.01.2017r.odbyłam podróż do Łodzi konsultując wynik TK z 1.06.2016 i TK z 14.12.2016 z profesorem Polisem- neurochirurgiem przez którego byłam operowana. Chciałam nadmienić iż jest to wspaniały człowiek i lekarz nie tylko pomagając operacyjnie ale sercem...stwierdził że pozostałości po operacji są takie same czyli obrzęk...nic się na szczęście nie powiększyło:) Ale z glejakami IV stopnia złoścliwości róznie to bywa ;/ Również nadmienił, że onkolog pewnie zleci kolejną chemię...na samą myśl przeraziło mnie to:/ Znowu to samo...nudności, wymioty, bóle brzucha, zastrzyki w brzuch wspomagające nogi :/ Nie chcę tego koszmaru powtarzać:(.
Dlatego w rozmowie z profesorem Polisem zapytałam się co sądzi o leczeniu lekiem z dziurawca w Berlinie ? Odpowiedział, że słyszał o tym nawet parę dni temu, gdzie została przyjeta do niego na oddział ICZMP w Łodzi dziewczynka, która też odbyła wizytę w Klinice w Berlinie, ponieważ posiada nieoperacyjnego guza pnia mózgu. Rodzice dziewczynki i profesor są jak najbardziej za tą metodą leczenia w Niemczech. Więc myślę, iż jestem coraz bliżej szansy na wyjazd do tej kliniki, a to tylko dzięki wam Kochani będę miała taką możliwość :) Teraz mogę już planować wyjazd do kliniki :)

Z całego serca chciałabym również podziękować pani, której już niestety nie ma z nami :/ Osobiście jej nie znałam, ale uważam że była ona wspaniałą i bardzo dobrą osobą. W swojej ostatniej woli, w walce ze swoją chorobą pomyślała o mnie i wspomogła olbrzymią kwotą. W momencie jak się dowiedziałam po rozmowie telefonicznej z fundacją, nie wiedziałam czy mam się cieszyć czy płakać? Ktoś pomógł mnie, ale odszedł, było mi smutno, ogromnie się wzruszyłam. Mimo wszystko bardzo, ale to bardzo dziękuję i mam nadzieje, że będzie spoczywać w spokoju.

Witam Kochani ;) Chciałabym poinformować ,iż mam już trochę więcej czasu więc zaczynam prowadzić dziennik dla waszej informacji co i jak u mnie, oraz jak się czuję :)

Również wam Kochani z całego serduszka dziękuję rodzinie, znajomym, tym oficjalnym oraz anonimowym za wszystkie wpłaty te małe i te duże, za wsparcie które jest dla mnie bardzo ważne. Jest to dla mnie bardzo ważna walka...walka o życie. A dzięki wam jestem silniejsza i jest możliwość zebrania pieniążków na lepsze leczenie zagranicą. Po tomografii komputerowej głowy wykonanej 14 grudnia 2016, wynik pozostaje bez zmian z TK (1czerwca 2016)...obrzęk w głowie jest nadal... nie udało się usunąć guza w całości...na szczęście nie powiększył się. Jest to dla mnie zadowalająca wiadomość, lecz trzeba walczyć dalej i pokonać go!!!

Wypłaty (suma: 43094.52 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

18.08.2021 - 229.82 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

09.06.2021 - 366.29 zł
- kategoria wydatków: transport, badania diagnostyczne, środki farmakologiczne

30.04.2021 - 452.95 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

26.02.2021 - 239.97 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

15.02.2021 - 343.98 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

18.01.2021 - 251.69 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

05.01.2021 - 350.04 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

24.11.2020 - 1142.07 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, środki farmakologiczne

20.11.2020 - 328.10 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

02.10.2020 - 408.49 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

02.09.2020 - 302.53 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

21.07.2020 - 328.72 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

26.05.2020 - 381.54 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

31.03.2020 - 485.23 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

11.03.2020 - 321.56 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

25.02.2020 - 200.48 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

17.01.2020 - 1380.93 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, konsultacje medyczne, terapia onkologiczna

16.12.2019 - 1144.18 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

27.11.2019 - 497.49 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

24.10.2019 - 616.17 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

24.09.2019 - 1010.77 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

29.07.2019 - 352.76 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

24.06.2019 - 989.62 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, badania diagnostyczne, środki farmakologiczne

17.05.2019 - 320.50 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

25.04.2019 - 6176.58 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

01.04.2019 - 416.00 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

20.03.2019 - 376.35 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

25.01.2019 - 224.73 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

11.01.2019 - 313.48 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

03.01.2019 - 361.51 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

17.12.2018 - 627.40 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, transport

10.12.2018 - 228.62 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

30.10.2018 - 238.04 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

16.10.2018 - 338.78 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

01.10.2018 - 490.96 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

11.09.2018 - 299.56 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

21.08.2018 - 425.55 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne, badania diagnostyczne

07.08.2018 - 257.10 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

20.06.2018 - 700.52 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, środki farmakologiczne, transport

29.05.2018 - 422.75 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

16.05.2018 - 333.47 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

03.04.2018 - 282.33 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

20.03.2018 - 477.62 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

20.02.2018 - 349.16 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

30.01.2018 - 655.01 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

25.01.2018 - € 150.00
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

12.01.2018 - 654.39 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, środki farmakologiczne, transport

20.12.2017 - 248.65 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

28.11.2017 - 498.51 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

13.11.2017 - 354.95 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

27.10.2017 - 395.24 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport, badania diagnostyczne, konsultacje medyczne

04.10.2017 - 290.65 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

08.09.2017 - 1151.91 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, transport, konsultacje medyczne

10.08.2017 - 718.02 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, transport

10.08.2017 - € 349.71
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

21.07.2017 - 201.31 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

18.07.2017 - € 471.77
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

13.07.2017 - 468.29 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

13.07.2017 - € 109.62
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

04.07.2017 - 763.31 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, transport

06.06.2017 - 362.71 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

16.05.2017 - 701.42 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne, transport, badania diagnostyczne

05.05.2017 - 281.00 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

24.04.2017 - 325.96 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, konsultacje medyczne

07.04.2017 - 274.91 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne, inne