Angelika Draga

Angelika Draga, Żywiec - Katowice

Numer skarbonki: 110921
Choruję na ekstremalnie rzadki nowotwór.
zebrano:
48 936 zł
65%
cel zbiórki:
75 000 zł

Historia

Dzień dobry!

Nazywam się Angelika i mam 29 lat. Mam wspaniałego męża, wymarzoną pracę (jestem nauczycielką matematyki i informatyki) oraz mnóstwo planów i marzeń, które z powodu mojej choroby muszą poczekać na realizację.

Moje problemy ze zdrowiem zaczęły się we wrześniu 2016, kiedy wykryto u mnie 13-centymetrowy guz przestrzeni zaotrzewnowej. Podjęto decyzję, że należy go niezwłocznie wyciąć. Niestety guz zaplątał się w ważne naczynia krwionośne, co zapowiadało, że operacja będzie trudna i niebezpieczna. Na szczęście trafiłam w ręce wybitnego profesora chirurgii naczyniowej, który 13 grudnia 2016 wyciął mój guz. Mimo poważnych komplikacji i kilku dni spędzonych w śpiączce farmakologicznej, po kilku miesiącach udało mi się odzyskać pełną sprawność. Wynik histopatologiczny zaskoczył mnie i moich lekarzy, ponieważ wskazywał zupełnie inny typ nowotworu niż pierwotnie podejrzewano. Brzmiał: ganglioneuroblastoma. Próbki guza wysłano do ponownej analizy, badania potwierdziły diagnozę.

Kilka miesięcy temu przeczytałam bardzo trafne stwierdzenie, że neuroblastoma to jedna z tych chorób, które nie powinny istnieć. Dlaczego? Bo zabija tych najbardziej bezbronnych – małe dzieci, najczęściej noworodki. Moje wyniki wskazywały, że jestem chora na łagodniejszą formę nowotworu, co dawało nadzieję na to, że jego chirurgiczne usunięcie będzie leczeniem wystarczającym.

Po operacji wykonywano u mnie liczne badania, które nie wykryły żadnych zmian w jamie brzusznej. W czerwcu 2017 badanie PET wykryło w moich płucach 4 kilkumilimetrowe guzki. W związku z podejrzeniem przerzutów ponownie zadecydowano o operacji. Jako że ganglioneuroblastoma jest nowotworem wieku dziecięcego, nie istnieją żadne jasne wytyczne w jaki sposób można leczyć go u osób dorosłych. Interwencja chirurgiczna wydawała się więc właściwym wyborem. Jesienią 2017 przeszłam dwie operacje płuc. Wyniki histopatologiczne potwierdziły przerzuty. W grudniu wykonano u mnie ponownie badanie PET. Miałam nadzieję, że odbiór wyniku będzie tylko formalnością – wszystkie zmiany miałam już przecież wycięte. Badanie wskazało rozsiew nowotworu do węzłów chłonnych klatki piersiowej i jamy brzusznej, do miednicy oraz do kości. W związku z udokumentowaną bardzo niską skutecznością chemioterapii ganglioneuroblastomy u dorosłych, wstrzymałam decyzję o podjęciu tego typu leczenia. Zostałam objęta obserwacją i przez kilka miesięcy rozpaczliwie próbowałam konsultować mój przypadek u najlepszych specjalistów w Polsce oraz za granicą. Niestety nie znalazłam nikogo, kto byłby w stanie zaproponować mi skuteczne leczenie.

W ostatnich miesiącach mój nowotwór „eksplodował”. Zostały wykryte kolejne przerzuty. Najpoważniejszy problem stanowi przerzut do kręgosłupa – zaczął on wrastać do środka jednego z kręgów i powodować silny ból. Z tego powodu w październiku 2018 przeszłam radioterapię. W tym czasie podjęłam bardzo trudną decyzję o chemioterapii. Nie da mi ona szans na całkowite wyleczenie, ale będzie miała na celu stabilizację (zatrzymanie) choroby. Chemioterapię rozpoczęłam na początku grudnia.

Przez większość okresu choroby przebywałam na zwolnieniach lekarskich oraz świadczeniu rehabilitacyjnym. W tym czasie mogłam liczyć na wsparcie finansowe najbliższych. Mimo przyznanej na początku 2018 roku renty z tytułu niezdolności do pracy, czułam się na tyle dobrze, że udało mi się powrócić do pracy na kilka miesięcy. Niestety musiałam ponownie całkowicie zrezygnować z aktywności zawodowej. Wydatki związane z moim skomplikowanym leczeniem onkologicznym, dojazdami, konsultacjami, zakupem leków są obecnie na tyle duże, że przekraczają moje możliwości finansowe. Choroba zabrała mi już bardzo wiele, ale też jest dla mnie ważną i najtrudniejszą życiową lekcją. Obecnie uczę się prosić o pomoc innych. Dlatego też ośmielam się prosić Państwa o pomoc – zarówno finansową jak i mentalną. Za każdy rodzaj wsparcia już teraz z całego serca bardzo dziękuję!

Nie lubię stwierdzenia, że prowadzę wojnę z nowotworem. Ja po prostu próbuję się z nim dogadać :) Nie traktuję go jak wyroku śmierci, tylko po prostu chorobę, z którą można i da się żyć. Wierzę, że mimo trudnego leczenia dożyję dnia, w którym ktoś wymyśli na nią skuteczne lekarstwo.

Pozdrawiam serdecznie
Angelika

Darowizny na rzecz leczenia Angeli można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

 

Dziennik

Kochani,

jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ mogę podzielić się z Wami kolejnymi dobrymi wieściami. 17 maja odebrałam wynik tomografii, która została wykonana u mnie kontrolnie po szóstym cyklu chemioterapii. Badanie wykazało, że wiele moich guzów zmniejszyło się o kilka, kilkanaście procent! :) Niektóre pozostały wielkości porównywalnej i - co najważniejsze - nie pojawiły się żadne nowe zmiany (stabilizacja choroby według RECIST). Wynik ten pozytywnie zaskoczył nie tylko mnie, ale również moich onkologów. Cel mojego leczenia zakładał stabilizację choroby, tymczasem nowotwór bardzo pozytywnie na nie zareagował. Nie ukrywam, że jest to dla mnie nie tylko wielka radość, ale też ogromna motywacja. Obecnie jestem po siódmym cyklu chemioterapii, przede mną jeszcze długa droga... Trzymajcie proszę mocno kciuki!

Pozdrawiam
Angelika

Drodzy Darczyńcy,

pragnę podzielić się z Wami dobrymi wieściami. Po trzecim cyklu chemioterapii, w lutym 2019 r., przeprowadzono u mnie kontrolną tomografię komputerową. Jej wynik wskazuje na to, że udało się osiągnąć tzw. "stagnację", co w przypadku mojego nowotworu (który bywa uznawany za chemooporny) jest bardzo dużym sukcesem. Oznacza to bowiem, że nowotwór zareagował na leczenie i udało się go zatrzymać :) Aktualnie jestem po czwartym cyklu chemioterapii i zbieram siły na kolejne etapy trudnego leczenia.

Dziękuję Wam za wszystkie wyrazy wsparcia i pomocy. Jednocześnie proszę Was o modlitwy i po prostu trzymanie kciuków – one są mi teraz teraz bardzo potrzebne.

Pozdrawiam
Angelika

Od dnia udostępnienia przeze mnie Skarbonki minęło zaledwie kilkanaście dni… W tym czasie stała się rzecz niezwykła i nieprawdopodobna - wynik zbiórki przekroczył 50% celu. Wchodzę tutaj codziennie i po prostu nie mogę w to uwierzyć… Nie potrafię opisać słowami jak bardzo jestem Wam wdzięczna za tak ogromną pomoc!

Dziękuję Wam za Waszą hojność, dziękuję za każdy gest, dziękuję za piękne słowa wsparcia, a przede wszystkim dziękuję za Wasze wielkie i dobre serca! Dziękuję Rodzinie, Przyjaciołom, Znajomym i Nieznajomym. Dziękuję w formie cyfrowej, choć chciałabym móc podziękować każdemu z Was osobiście…


Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę, aby dobro, które czynicie wróciło do Was ze zwielokrotnioną mocą :)
Angelika

Wypłaty (suma: 21596.02 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

28.05.2019 - 2097.25 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, środki farmakologiczne, inne, konsultacje medyczne

25.04.2019 - 1706.16 zł
- kategoria wydatków: inne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

20.03.2019 - 4330.23 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, konsultacje medyczne

12.02.2019 - 5515.59 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, inne, środki farmakologiczne

30.01.2019 - 4617.79 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, inne, konsultacje medyczne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

16.01.2019 - 3329.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 27 340,18 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 5 miesięcy temu 2000 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 2000 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 1083 zł

Anonimowy 5 miesięcy temu 1000 zł 31

Angel! Nie poddawaj się, choroba na pewno z Tobą nie wygra. Zagryź zęby i pomyśl, że to tylko jedna z większych drabinek lub dłuższych łańcuchów w górach. Trzymam kciuki i przesyłam pozdrowienia :)

Anonimowy 6 miesięcy temu 1000 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 1000 zł 38

Angelika, jesteś super osobą. Dajesz radę, powodzenia!

Dobry Znajomy 6 miesięcy temu 1000 zł 43

Dajesz! #FuckCancer

Anonimowy 6 miesięcy temu 1000 zł 66

Angeliko, z całego serca trzymam kciuki za pomyślne leczenie! Dużo dobrych myśli oraz siły <3

Anonimowy 2 miesiące temu 911 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem