Anna  Bronowicz

Anna Bronowicz, Łomża

Numer skarbonki: 110905
Środki na badania i dojazdy na chemioterapię
zebrano:
45 823 zł
79%
cel zbiórki:
58 000 zł

Historia

Witam. Mam na imię Anna. Od półtora roku choruję na nowotwór piersi.

Dotychczasowe leczenie nie było w pełni skuteczne, muszę więc rozpocząć nowy etap leczenia nierefundowanym lekiem Kadycla. 

Mieszkam na pięknym Podlasiu, w Łomży nad Narwią. Zanim zachorowałam, zajmowałam się leczeniem innych osób, pracując jako nefrolog na oddziale nefrologicznym ze stacją dializ. Dyżurowałam również na oddziale onkologicznym, więc problemy osób cierpiących na nowotwory nigdy nie były mi obce. Oprócz pracy w szpitalu zajmowałam się również nauczaniem studentów pielęgniarstwa i dietetyki, kontakty ze wspaniałą młodzieżą również dawały mi wiele satysfakcji. Obecnie z powodu choroby nie mogę wykonywać pracy szpitalnej ani dydaktycznej, a bardzo mi tego brakuje.

W wolnym czasie zajmuję się muzyką klasyczną, grając na fortepianie i śpiewając w chórach. Miałam wielką przyjemność brać udział w koncertach dla chorych w Centrum Onkologii w Szczecinie w 2015 i 2016.

Wielkim wsparciem w chorobie jest dla mnie moja mama oraz moja przybrana córeczka Ewelinka, aktualnie mieszkająca w domu dziecka na Litwie, którą chciałabym adoptować, ale niestety choroba chwilowo stoi temu na przeszkodzie. Mam nadzieję, że przy waszym wsparciu będę mogła wyzdrowieć, aby móc stworzyć wspaniały dom dla osieroconego dziecka i móc nadal pomagać ludziom bardziej chorym ode mnie. Liczę na wasze wsparcie, bo jest ono potrzebne nie tylko mnie.  

Darowizny na rzecz leczenia Ani można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij na przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Dziennik

Z powodu pandemii nie mogę korzystać ze środków komunikacji publicznej. Program Oncotaxi zakończył się. Potrzebuję środków na dojazdy na chemioterapię.

Witam, niestety nowotwór nie daje za wygraną. Znowu się odezwał - tym razem pod postacią przerzutów w wątrobie. Kadcyla, którą od 2 lat przyjmuję, przestała być skuteczna. Konieczna będzie zmiana leczenia. Kolejny lek po progresji nowotworu w trakcie Kadcyli to Enhertu. Jest on jeszcze niezarejestrowany w Polsce i oczywiście nierefundowany. W tej chwili jest zarejestrowany i stosowany tylko w USA. Będę musiała sama go nabywać. Bardzo proszę wszystkich przyjaciół i darczyńców o kolejne wsparcie. Mam nadzieję, że tym razem się uda.

Witam, moje leczenie przebiega dobrze. 6 tygodni temu wykonałam badanie CT klatki piersiowej i jamy brzusznej z dobrym wynikiem. Chciałabym uzyskać potwierdzenie molekularne eradykacji choroby. W tym celu pragnę wykonać badanie krwi na obecność krążących komórek nowotworowych Stemtrac i Maintrac. Mam nadzieję, że to ułatwi podjęcie decyzji o ewentualnym zakończeniu leczenia.

Witajcie. Od stycznia moja Kadcyla wreszcie będzie refundowana. W styczniu dostanę 20 wlew. Będzie więc mały jubileusz. Ciągle żyję, więc będzie co świętować. Niedługo planuje kontrolny PET-MR.

Już osiem dawek Kadcyli otrzymałam i jest wspaniały efekt - według tomografii komputerowej nie ma cech rozsiewu choroby. Teraz chcę się jeszcze tylko upewnić o tym wykonując badanie DNA nowotworowego we krwi obwodowej - test "delta dot" czyli "płynną biopsję".

Witam wszystkich. Dawno mnie tu nie było, bo intensywnie się leczyłam. Mam za sobą już 6 dawek Kadcyli. Jak na razie jest dobrze - kontrolna tomografia nie wykazała rozsiewu choroby. Wróciłam do pracy od 1.02.19 i intensywnie się rehabilituję. Planuję wykonać jeszcze badanie genetyczne DNA nowotworowego czyli badanie Delta Dot - to pozwoli jeszcze bardziej obiektywnie ocenić odpowiedź na leczenie. Pozdrawiam wszystkich.

Witam. Dziś otrzymałam drugą dawkę leku Kadcyla i wszystko jest na dobrej drodze. Bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym okazało się to możliwe. Równie ważne jak darowizny jest dla mnie wasze duchowe wsparcie. Każde ciepłe słowo utwierdza mnie w przekonaniu, że warto żyć, a świat jest piękny i pełen dobra.

Dziękuję bardzo wszystkim darczyńcom. W tym tygodniu będę mogła dzięki wam otrzymać kolejną dawkę leku. A dziś uczestniczyłam w konferencji Akademii Raka Piersi w Warszawie, aby więcej dowiedzieć się o aktualnych możliwościach leczenia i problemach, jakich doświadczają chore. Niedługo rozpocznie działalność portal Oncoindex, gdzie będzie można dowiadywać się o możliwościach leczenia różnych chorób onkologicznych. Chciałabym dołożyć swoją małą cegiełkę do jego powstania.

Wypłaty (suma: 43047 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

28.05.2019 - 4054.50 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne

30.11.2018 - 38992.50 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 2 776,23 zł

Wspierający

Największe darowizny

JK 3 lata temu 3000 zł 241

Na zdrowie Pani Aniu...

Anonimowy 2 lata temu 1500 zł 174

Aniu, razem z Elą Baszum wspieramy Ciebie całym sercem!

Anonimowy 1 rok temu 1000 zł

Chór Vox Misericordiae 3 lata temu 1000 zł 219

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Dziękuję bardzo
Anna


Marcin Chludziński 3 lata temu 1000 zł

Anonimowy 3 lata temu 1000 zł

Anonimowy 3 lata temu 1000 zł 217

Aniu! Walcz i spełniaj marzenia! Cecylka

Dziękuję Cecylko. Od początku choroby jesteś dla mnie wielkim wsparciem.
Anna


Anonimowy 3 lata temu 1000 zł

Anonimowy 3 lata temu 1000 zł 208

Aniu, jestem z Tobą, trzymaj się. Agnieszka.

Dziękuję Agnieszko
Anna


Anonimowy 3 lata temu 1000 zł 202

Anka, widzę, że dzielnie walczysz. Tak trzymaj.Dorota

Jesteś wielka Dorotko!
Anna


Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem