Anna Kowalska

Anna Kowalska, Włocławek

Numer skarbonki: 110055
Proszę o pomoc w walce z rakiem!
zebrano:
161 415 zł
80%
cel zbiórki:
200 000 zł

Historia

Nazywam się Ania i mam 20 lat.

W październiku rozpoczęłam studia na kierunku wojskoznawstwo, jednak póki co moje marzenia o kontynuacji nauki muszę odłożyć na "później".

Moje problemy zaczęły się, gdy uczęszczałam do gimnazjum. Podczas lekcji wychowania fizycznego niefortunnie upadłam na nogę. Lekarze we włocławskim szpitalu stwierdzili, że naderwałam więzadło krzyżowe tylnie i wsadzili nogę na 3 tygodnie w gips. Po jego zdjęciu nadal pojawiał się rwący ból całej nogi, szczególnie w nocy.

Błąkałam się po wielu gabinetach ortopedycznych, ale żaden włocławski lekarz nie widział problemu, jeden z nich zasugerował, że symuluję. Trafiłam nawet do reumatologa, który stwierdził u mnie zespół niespokojnych nóg, chorobę uciążliwą i niewyleczalną, ale niegroźną.

W lutym 2013 roku trafiłam do gabinetu znanego w całej Polsce ortopedy, który po DOTKNIĘCIU mojej nogi "odkrył" co mi jest - wada wrodzona obu kolan, wymagająca zabiegu artroskopowego. Naiwnie zaufałam rękom pana profesora i już 16 dni później leżałam na stole operacyjnym w Bydgoszczy. Po zabiegu i rehabilitacji ból jednak nie ustąpił, a wręcz nasilił się. Gdy ponownie udałam się do profesora ten stwierdził - dalej nie zlecając mi żadnych badań - że jestem młoda, więc nie chciał ingerować w moje kolano zbyt głęboko, ale najwidoczniej trzeba tak zrobić. W lipcu przeszłam kolejny zabieg, który również nie przyniósł zamierzonych efektów. Poirytowany lekarz stwierdził, że to moja wina, bo zapewne niepoprawnie ćwiczyłam podczas rehabilitacji.

W październiku rozpoczęłam studia w Toruniu, ale ból osiągnął taki poziom, że uniemożliwiał mi normalne funkcjonowanie. Pod kolanem pojawiło się spore uwypuklenie. Zaniepokojona bólem i siniejącą nogą udałam się na izbę przyjęć Szpitala Miejskiego. Opowiedziałam o swoich dolegliwościach i od razu zostałam skierowana na badanie RTG. Gdy lekarz obejrzał zdjęcie niezwłocznie wypisał skierowanie na oddział i zlecił wykonanie rezonansu magnetycznego. Byłam szczęśliwa, że w końcu ktoś tak profesjonalnie zajął się moją sprawą. Nie przyszło mi do głowy, że lekarz podejrzewał u mnie nowotwór. Rezonans potwierdził jego przypuszczenia - osteosarcoma kości piszczelowej prawej.

Guz miał wymiary 70x46x17mm. 14 listopada wykonano biopsję w Centrum Onkologii, Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Warszawie, która potwierdziła złośliwą odmianę nowotworu. Sylwestra spędziłam w klinice, dostając swoją pierwszą chemię. Na chwilę obecną jestem już po trzeciej i czekam na operację, podczas której lekarze mają usunąć mi kość piszczelową i staw kolanowy i zastąpić to endoprotezą. Jestem pełna nadziei, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, bo przecież mam dopiero 20lat.

Mam mnóstwo marzeń, planów i przede wszystkim osób, dla których bardzo chcę żyć. Moi rodzice bardzo długo się o mnie starali, dlatego nie chciałabym, żeby choroba im mnie teraz zabrała. Po operacji czekają na mnie kolejne chemie i długotrwała, droga rehabilitacja. Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich ludzi, którzy chcą i są w stanie wspomóc mnie i moją rodzinę finansowo.

Każda złotówka jest teraz dla nas bardzo ważna i za każdą będę ogromnie wdzięczna.

Dziękuję.

Ania.

 

Dziennik

Nadchodzi magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia... życzę wszystkim zdrowia, rodziny, spokoju i nadziei. Dla mnie to trudny czas... mój wróg powrócił, tym razem zaatakował moje serduszko, które i tak już tyle przeszło...

I jak zwykle OBIECUJĘ ,dam radę... tylko proszę, bądźcie blisko mnie, bo tego bardzo potrzebuję.

Życie pisze różne scenariusze... Od ostatniego wpisu, bardzo dużo traumatycznych zmian w moim życiu, choroba znowu zaatakowała płuca, zginął w wypadku mój kochany narzeczony i świat się zawalił... to dla niego moja walka przychodziła mi z łatwością, to dla niego tak bardzo chciałam żyć... Jestem już po operacji i dalej walczę bo wiem, że miłość rodziców do mnie jest tak wielka i nie mam prawa się poddawać. Te siedem lat walki to trudny czas i nie ukrywam, że są chwile w których brakuje sił. Muszę się pochwalić, że nareszcie miedzy operacjami i różnymi przykrymi wydarzeniami udało mi się ukończyć studia i jestem z siebie bardzo dumna.
Dziękuję wszystkim dobrym aniołom, że są przy mnie bo to dla Was staram się być silna i z podniesioną głową dźwigać swój los.

Tyle wart jest rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu.
Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień i przeciwności.
Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.
Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzone nam zło.
Ks.kard.Stefan Wyszyński
Życzę dobroci i zdrowia na 2019 rok.

Kolejny rok z Wami...
W ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia życzę byście umieli odnajdywać szczęście w małych, codziennych sprawach, byście szukali ciepła i nadziei i byście zagłębiali się w to, co ubogaca i rozwija.
Starajcie się z pokorą wchodzić w kolejny etap waszego życia, byście nie przegapili ważnych znaków MIŁOŚCI

Jestem szczęściarą.... radość moja jest wielka, że kolejny rok jest mi dane złożyć życzenia wszystkim którzy tak wiernie mi kibicują,wszystkim którzy we mnie wierzą i wspierają każdym grosikiem abym mogła pokonywać( chwilami) nierówną walkę z tym trudnym przeciwnikiem...

Wigilia to nie jest czas,gdy jest prezentów czas
Wigilia to nie jest czas,gdy potraw sto na stole
Wigilia to piękny czas,Bożonarodzeniowy czas,
gdy siedzimy w kole i MAMY bliskich przy stole
Spokojnych i RODZINNYCH Świąt życzę

Bardzo dziękuję, że jesteście przy mnie już cztery lata. Te cztery lata ciągłej walki zmieniły wszystko w moim życiu.
Każdy następny dzień jest wielkim darem ofiarowanym przez los i każda przybywająca złotówka do mojej skarbonki mobilizuje mnie jeszcze bardziej i daje wielkie bezpieczeństwo bo wiem ilu osobom zależy abym cieszyła się z każdej następnej wiosny, lata, jesieni, zimy... To dzięki WAM mogę na bieżąco i bez kolejek być rehabilitowana, diagnozowana i w miarę wcześnie wykryć każdy następny przerzut choroby i na bieżąco korzystam z środków zgromadzonych w mojej skarbonce bo jak pewnie zauważyliście moja choroba cały czas nie odpuszcza... Uważam, że i tak jestem szczęściarą bo w momencie gdy już wkroczyłam na drogę onkologiczną to trafiam na cudownych oddanych mi bez reszty lekarzy, na cudownych darczyńców i wielu wielu osób którzy są przy mnie i kibicują .
Kocham ŻYCIE i wiem jak bardzo jestem KOCHANA i jak zwykle obiecuję dam radę... tylko proszę bądźcie mnie blisko... WIARA i MIŁOŚĆ daje lepsze jutro. Dziękuję dziękuję dziękuję...

Cóż mogę napisać.. a było znowu już tak pięknie... a wróg znowu zaatakował ..tym razem drugie płuco.
Tym razem pozwolił mi zaliczyć rok studiów ,z czego się bardzo cieszę .Pełna nadziei ,wiary i optymizmu zaczynam następną walkę i wiem że nie będzie łatwo ale moje życie warte jest każdego poświęcenia.Kocham,jestem kochana i codziennie doświadczam ilu cudownych ludzi jest przy mnie i tak bardzo im zależy abym się uśmiechała i była zdrowa.
W poniedziałek następna operacja i żmudna rehabilitacja oraz dalsze leczenie... i znowu OBIECUJĘ ,dam radę .. tylko proszę bądżcie mnie blisko, bo życie dla samego siebie nie jest nic warte

Wszystkim, którzy mnie wspierają, wszystkim którzy są blisko mnie życzę aby w te święta doznali wyjątkowego szczęścia.
Poczujcie miłość Boga i opiekę aniołów, zrozumcie sens życia i potęgę rodziny i przyjaciół, otwórzcie serca i wpuście ptaki....
WESOŁEGO ALLELUJA

Z okazji zbliżających się Świąt pragnę życzyć wszystkim,
serdecznych spotkań rodzinnych,pukania do drzwi,przyjaznych twarzy,
dużo radości,serdecznych objęć,pocałunków,szczęśliwych wspomnień,
aby święta były właśnie tym,czym powinny być- odrobiną ciepła w środku zimy,światełkiem w mroku...

a było już tak pięknie.... mój wróg znowu zaatakował ... tym razem płuca... On chyba nie wie jak bardzo chcę żyć i nie domyśla się jaką jestem dzielną wojowniczką z całym batalionem żołnierzy którzy przy mnie stoją ramię w ramię .
Wiem że mogę liczyć na wsparcie i pomoc tylu cudownych osób i za to wam gorąco dziękuję,,dla moich rodziców jestem ich gwiazdeczką i zrobię wszystko aby im jak najdłużej świecić bo jak to moja kochana mama mówi - bez tego blasku jej życie by się skończyło... OBIECUJĘ dam radę tylko proszę bądżcie mnie blisko.

Wypłaty (suma: 100067.93 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

19.06.2020 - 1656.52 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

22.05.2020 - 967.47 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

15.04.2020 - 503.30 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

03.04.2020 - 5007.98 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

26.03.2020 - 1441.00 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne, inne

25.02.2020 - 302.12 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

20.01.2020 - 315.47 zł
- kategoria wydatków: transport, badania diagnostyczne, środki farmakologiczne

10.01.2020 - 550.00 zł
- kategoria wydatków: inne

31.12.2019 - 954.87 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, inne, transport, środki farmakologiczne

27.12.2019 - 319.92 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, środki farmakologiczne

16.12.2019 - 1054.59 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

18.11.2019 - 334.93 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

05.11.2019 - 800.00 zł
- kategoria wydatków: inne

05.11.2019 - 1053.93 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, środki farmakologiczne, inne

02.10.2019 - 2044.16 zł
- kategoria wydatków: transport, inne

19.09.2019 - 567.34 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

03.09.2019 - 275.92 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

20.08.2019 - 700.00 zł
- kategoria wydatków: inne

08.08.2019 - 1294.46 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

08.07.2019 - 3835.58 zł
- kategoria wydatków: inne, transport, środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

10.05.2019 - 300.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

30.04.2019 - 1434.00 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, transport

25.04.2019 - 612.95 zł
- kategoria wydatków: transport

11.04.2019 - 800.00 zł
- kategoria wydatków: inne

05.04.2019 - 291.60 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

20.03.2019 - 201.19 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

07.03.2019 - 824.98 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

28.02.2019 - 1822.55 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne, transport

15.02.2019 - 641.16 zł
- kategoria wydatków: transport

30.01.2019 - 400.00 zł
- kategoria wydatków: inne

25.03.2019 - 1311.43 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

11.01.2019 - 868.60 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

17.12.2018 - 790.05 zł
- kategoria wydatków: transport

17.12.2018 - 1490.00 zł
- kategoria wydatków: inne, konsultacje medyczne

02.11.2018 - 600.00 zł
- kategoria wydatków: inne

30.10.2018 - 822.50 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

04.10.2018 - 666.96 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

07.09.2018 - 658.93 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

30.08.2018 - 1457.97 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

25.07.2018 - 706.11 zł
- kategoria wydatków: transport

16.07.2018 - 527.14 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

26.06.2018 - 400.00 zł
- kategoria wydatków: inne

13.06.2018 - 322.46 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

28.05.2018 - 409.52 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

16.05.2018 - 1290.40 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne, inne

09.03.2018 - 637.71 zł
- kategoria wydatków: transport

28.02.2018 - 242.87 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

14.02.2018 - 658.97 zł
- kategoria wydatków: inne

16.01.2018 - 208.64 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

05.01.2018 - 227.35 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

29.12.2017 - 683.91 zł
- kategoria wydatków: transport

21.12.2017 - 281.63 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

28.11.2017 - 608.08 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne, konsultacje medyczne

16.11.2017 - 289.48 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

08.11.2017 - 580.34 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

26.10.2017 - 735.55 zł
- kategoria wydatków: