Anna  Piwko

Anna Piwko, Nowa Sól

Numer skarbonki: 110567
Ania walczy z nowotworem mózgu. Pragnie rozpocząć walkę za granicą. Prosimy o pomoc finansową.
zebrano:
77 512 zł
31%
cel zbiórki:
250 000 zł

Historia

Witam wszystkich!

Nazywam się Ania i mam 31 lat. Mieszkam w Nowej Soli. Mam wspaniałą rodzinę, męża, dwóch synków bliźniaków. Dla nich wszystkich warto żyć, a ja bardzo tego pragnę. Jestem nauczycielką przedszkolną i kocham swoją pracę.

Niestety w styczniu 2017 roku zdiagnozowano u mnie nowotwór mózgu w postaci glejaka wielopostaciowego o złośliwości IV stopnia. Jest to bardzo agresywny nowotwór zagrażający mojemu życiu. W lutym 2017r. przeszłam operację w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, podczas której guz mózgu został w całości usunięty. W marcu zostałam poddana 6 tygodniowemu leczeniu w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, które polegało na chemioterapii i radioterapii (terapia skojarzona). Terapie tolerowałam dobrze. Od maja rozpoczynam kolejną chemioterapię złożoną z 6 cykli miesięcznych po 5 dni w miesiącu. Następnie mam zamiar po zakończeniu chemioterapii rozpocząć leczenie i moją walkę z nowotworem w niemieckiej klinice, która stosuje nowoczesne metody walki z moją chorobą. Ja i moja rodzina mamy ogromną nadzieję, że to leczenie pozytywnie powstrzyma rozwój mojej choroby oraz zlikwiduje zagrożenie życia.

Koszty nowoczesnego leczenia są bardzo wysokie, dlatego bardzo proszę Państwa o pomoc finansową. Za każdą wpłatę  będę wdzięczna z całego serca. Wygrajmy moją walkę z nowotworem wspólnie. Dziękuję wszystkim Ania.

Darowizny na rzecz leczenia Ani można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Dziennik

19.06.2018r.- rezonans magnetyczny głowy z kontrastem. Opis rezonansu- nie stwierdza się progresji zmian w porównaniu z ostatnim badaniem MR i cech wznowy guza.
25.06.2018r.- wizyta w poradni Radioterapii- Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Kontrola stanu zdrowia, skierowanie na rezonans magnetyczny głowy z kontrastem z wrześniową datą. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.
28.06.2018r.- kolejna wizyta kontrolna po operacji w Bydgoszczy u neurochirurga przeprowadzającego operację. Zgodna i poprawna opinia opisu rezonansu. Zlecenie przeprowadzenia ponownego rezonansu magnetycznego z kontrastem i zgłoszenie się na wizytę w Bydgoszczy z terminem wrześniowym. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.
11.09.2018r.- rezonans magnetyczny głowy z kontrastem. Opis rezonansu- nie stwierdza się progresji zmian w porównaniu z ostatnim badaniem MR i cech wznowy guza.
18.09.2018r.- wizyta w poradni Radioterapii- Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Kontrola stanu zdrowia, skierowanie na rezonans magnetyczny głowy z kontrastem z grudniową datą. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.
21.09.2018r.- kolejna wizyta kontrolna po operacji w Bydgoszczy u neurochirurga przeprowadzającego operację. Zgodna i poprawna opinia opisu rezonansu. Zlecenie przeprowadzenia ponownego rezonansu magnetycznego z kontrastem i zgłoszenie się na wizytę w Bydgoszczy z terminem grudniowym. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.
12.12.2018r.- rezonans magnetyczny głowy z kontrastem. Opis rezonansu- nie stwierdza się progresji zmian w porównaniu z ostatnim badaniem MR i cech wznowy guza.
20.12.2018r.- wizyta w poradni Radioterapii- Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Kontrola stanu zdrowia, skierowanie na rezonans magnetyczny głowy z kontrastem z marcową datą. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.
20.09.2018r.- kolejna wizyta kontrolna po operacji w Bydgoszczy u neurochirurga przeprowadzającego operację. Zgodna i poprawna opinia opisu rezonansu. Zlecenie przeprowadzenia ponownego rezonansu magnetycznego z kontrastem i zgłoszenie się na wizytę w Bydgoszczy z terminem marcowym. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.

30.11.2017r.- wizyta w poradni Radioterapii- Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Kontrola stanu zdrowia, skierowanie na rezonans magnetyczny głowy z kontrastem z grudniową datą. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.
01.12.2017r.- wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Przeprowadzenie badań, wyniki badań pozytywne zakończenie chemioterapii. Rozpoczęcie kontroli w poradni Radioterapii. Rejestracja na wizytę na dzień 04.01.2018r.
08.12.2017r.- korespondencja e-mail z przedstawicielem firmy MAGFORCE w Berlinie - prośba o przesłanie płyty CD z aktualnym MR głowy w celu weryfikacji i kontroli w Klinice Vivantes. 11.12.2017r.- rezonans magnetyczny głowy z kontrastem. Opis rezonansu- nie stwierdza się progresji zmian w porównaniu z ostatnim badaniem MR i cech wznowy guza.
13.12.2017r.- przesłanie płyty CD z aktualnym MR głowy w celu kontroli do Klinice Vivantes w Berlinie. Opinia pozytywna.
21.12.2017 r.- kolejna wizyta kontrolna po operacji w Bydgoszczy u neurochirurga przeprowadzającego operację. Zgodna i poprawna opinia opisu rezonansu z dnia 11.12.2017 r. Zlecenie przeprowadzenia ponownego rezonansu magnetycznego z kontrastem i zgłoszenie się na wizytę w Bydgoszczy z terminem marcowym. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.
04.01.2018r. wizyta w poradni Radioterapii- Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Kontrola stanu zdrowia, skierowanie na rezonans magnetyczny głowy z kontrastem z marcową datą. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.
07.02.2018 r.- wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Przeprowadzenie badań kontrolnych w związku ze złym samopoczuciem, wyniki badań pozytywne.
05.03.2018 r.- rezonans magnetyczny głowy z kontrastem. Opis rezonansu - nie stwierdza się progresji zmian w porównaniu z ostatnim badaniem MR i cech wznowy guza.
09.03.2018r.- przesłanie płyty CD z aktualnym MR głowy w celu kontroli do Klinice Vivantes w Berlinie. Opinia pozytywna.
22.03.2018r. wizyta w poradni Radioterapii- Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Kontrola stanu zdrowia, skierowanie na rezonans magnetyczny głowy z kontrastem z czerwcową datą. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.
29.03.2018r.- kolejna wizyta kontrolna po operacji w Bydgoszczy u neurochirurga przeprowadzającego operację. Zgodna i poprawna opinia opisu rezonansu. Zlecenie przeprowadzenia ponownego rezonansu magnetycznego z kontrastem i zgłoszenie się na wizytę w Bydgoszczy z terminem czerwcowym. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.

28.09.2017r.- kolejna wizyta kontrolna po operacji w Bydgoszczy u neurochirurga przeprowadzającego operację. Zgodna i poprawna opinia opisu rezonansu z dnia

18.09.2017r. - Zlecenie kontynuacji cyklów chemioterapii oraz przeprowadzenie ponownego rezonansu magnetycznego z kontrastem i zgłoszenie się na wizytę w Bydgoszczy z terminem grudniowym. Wprowadzenie umiarkowanego wysiłku fizycznego w postaci stacjonarnego roweru rehabilitacyjnego w celu prowadzenia profilaktyki choroby zakrzepowo-zatorowej.

29.09.2017r.- wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Przeprowadzenie badań, wyniki pozytywne umożliwiające wydanie leku. Cykl nr 5 rozpoczęty. Przebieg cyklu dobry, stan zdrowia stabilny. Wyznaczenie kolejnego terminu wizyty.

27.10.2017r. - wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Przeprowadzenie badań, wyniki badań uniemożliwiające wydanie leku. Cykl nr 6 nie rozpoczęty. Przepisanie leku poprawiającego wyniki badań krwi. Wyznaczenie kolejnego terminu wizyty.

03.11.2017r.- wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań. Przeprowadzenie badań, wyniki badań umożliwiające wydanie leku. Cykl nr 6 rozpoczęty. Wyznaczenie kolejnego terminu wizyty kontrolnej. Propozycja przedłużenia chemioterapii o kolejne 6 cykli, odpowiedź przy wizycie kontrolnej. Rejestracja do poradni Radioterapii na dzień 30.11.2017r. Stan zdrowia ogólny, dobry stabilny.

28.07.2017r. – wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań . Przeprowadzenie badań, wyniki pozytywne umożliwiające wydanie leku. Cykl nr 3 rozpoczęty. Przebieg cyklu dobry, stan zdrowia stabilny. Wyznaczenie kolejnego terminu wizyty.

01.08.2017r. informacja mailowa z wyznaczoną wizytą ewaluacyjną dotyczącą terapii NanoTherm w szpitalu Vivantes w Berlinie w dniu 28-29.08.2017r. Badania kliniczne oraz badanie FET.

25.08.2017r.- wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań . Cykl nr 4 nie rozpoczęty z powodu niskich wyników badań krwi. Przepisanie leku poprawiającego wyniki badań krwi. Wyznaczenie kolejnego terminu wizyty.

28.08.2017r. – rejestracja na oddziale neurochirurgii w Klinice Vivantes w Berlinie. Przeprowadzenie badań klinicznych. Stan ogólny dobry stabilny.

29.08.2017r. przeprowadzenie badania FET określającego aktywność komórek nowotworowych. Wynik badania pozytywny brak aktywności. Zalecenie kontroli za trzy miesiące oraz przesyłanie wyników wykonywanych rezonansów głowy. Kontynuacja leczenia standardowego.

01.09.2017r.- wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań . Przeprowadzenie badań, wyniki pozytywne umożliwiające wydanie leku. Cykl nr 4 rozpoczęty. Przebieg cyklu dobry, stan zdrowia stabilny. Wyznaczenie kolejnego terminu wizyty.

06.09.2017r. - wizyta w poradni neurologicznej Nowa Sól. Propozycja zmiany leku p/padaczkowego. Stan ogólny dobry, stabilny.

18.09.2017r.- rezonans magnetyczny głowy z kontrastem.Opis rezonansu- nie stwierdza się progresji zmian w porównaniu z ostatnim badaniem MR i cech wznowy guza.

20.09.2017r.- rejestracja na wizytę kontrolną neurochirurgiczną w Bydgoszczy na dzień 28.09.2017r.

22.09.2017r.- rozmowa telefoniczna z przedstawicielem firmy MAGFORCE w Berlinie - prośba o przesłanie płyty CD z aktualnym MR głowy w celu weryfikacji w innych oddziałach Kliniki Vivantes w Niemczech i eliminacji opierania się tylko na jednej opinii lekarskiej.

05.07.2017r. – rezonans magnetyczny głowy z kontrastem
06.07.2017r. – opis rezonansu. Brak cech wznowy guza
07.07.2017r. – wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań . Cykl nr 3 nie rozpoczęty z powodu niskich wyników badań krwi. Wyznaczenie kolejnego terminu wizyty.
10.07.2017r. wysłanie opisu rezonansu i płyty z rezonansem oraz pozostałych dokumentów niezbędnych podczas procedury kwalifikacyjnej do leczenia terapią NanoTherm w Berlinie. Oczekiwanie na odpowiedź oraz rezultat kwalifikacyjny. Po kilku dniach rozmowa telefoniczna z przedstawicielem firmy z Berlina, który powiadomił o przekazaniu kompletu dokumentów do Kliniki. Oczekiwanie na decyzję może potrwać ze względu na trwający 6 miesięczny cykl chemioterapii
14.07.2017r.- wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań . Cykl nr 3 nie rozpoczęty z powodu niskich wyników badań krwi. Wyznaczenie kolejnego terminu wizyty.
20.07.2017r. – wizyta kontrolna po operacji w Bydgoszczy u neurochirurga przeprowadzającego operację. Brak zgodnego zdania, co do opisu rezonansu. Zlecenie pobrania dwóch kolejnych cyklów chemioterapii po poprawie wyników z krwi oraz przeprowadzenie ponownego rezonansu magnetycznego z kontrastem i zgłoszenie się na wizytę w Bydgoszczy.
21.07.2017r.- wizyta w poradni chemioterapii Wielkopolskie Centrum Onkologiczne Poznań . Cykl nr 3 nie rozpoczęty z powodu niskich wyników badań krwi. Przepisanie leku poprawiającego wyniki badań z krwi. Wyznaczenie kolejnego terminu wizyty.

12.01.2017r.- Wielospecjalistyczny Szpital SPZOPZ Nowa Sól - diagnoza – guz mózgu okolicy czołowej lewej

26.01.2017 r.- konsultacja neurochirurgiczna Bydgoszcz- kwalifikacja do leczenia operacyjnego w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy

03.02.2017r.- przyjęcie 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy

06.02.2017r. - makroskopowe doszczętne usunięcie guza drogą lewostronnej kraniotomii czołowej z wykorzystaniem neuronawigacji oraz 5-ALA

10.02.2017r. - wynik badania histopatologicznego – Glioblastoma WHO Grade IV

11.02.2017r. - wypis z 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy

16.02.2017r. - poradnia Wielkopolskiego Centrum Onkologicznego w Poznaniu – poradnia onkologiczna rejestracja na konsylium onkologiczne

27.02.2017r. - wynik badania molekularnego w diagnostyce guzów mózgu

28.02.2017r. - poradnia Wielkopolskiego Centrum Onkologicznego w Poznaniu – poradnia onkologiczna ustalenie maski na radioterapię oraz cykli chemioterapii

06.03.2017r. - przyjęcie do Wielkopolskiego Centrum Onkologicznego w Poznaniu oraz rozpoczęcie radioterapii oraz chemioterapii ( terapie skojarzone 6 tygodni )

14.04.2017r. - zakończenie radioterapii oraz chemioterapii, wyznaczenie terminu wizyty kontrolnej w gabinecie zabiegowym chemioterapii na 12.05.2017r., wypis z Wielkopolskiego Centrum Onkologicznego w Poznaniu

03.05.2017r. -rozpoczęcie procedury kwalifikacyjnej do leczenia terapią NanoTherm – Magforce AG The Nanomedicine Company Max-Planck- Strasse 3 Berlin

12.05.2017r. - rozpoczęcie chemioterapii w 6 miesięcznych cyklach po 5 dni w miesiącu. Cykl nr 1 – przeprowadzenie badań, wyniki pozytywne umożliwiające wydanie leku. Przebieg cyklu dobry, stan zdrowia stabilny

09.06.2017r. - Cykl nr 2 - przeprowadzenie badań, wyniki pozytywne umożliwiające wydanie leku. Przebieg cyklu dobry, stan zdrowia stabilny

Wypłaty (suma: 12850.16 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

16.09.2019 - 486.39 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

04.07.2019 - 1114.14 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

05.04.2019 - 922.19 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, konsultacje medyczne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

11.01.2019 - 975.67 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, konsultacje medyczne

09.10.2018 - 692.04 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, inne, środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

21.09.2018 - 1165.18 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, badania diagnostyczne, inne

13.06.2018 - 501.82 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, środki farmakologiczne

06.04.2018 - 821.75 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, badania diagnostyczne

14.03.2018 - 534.57 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

20.02.2018 - 454.52 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, środki farmakologiczne

28.12.2017 - 825.20 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

22.11.2017 - 1140.45 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, środki farmakologiczne, inne

18.10.2017 - 489.98 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

13.09.2017 - 822.89 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, środki farmakologiczne

25.07.2017 - 380.16 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, inne

25.07.2017 - 1036.32 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

25.07.2017 - 486.89 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 64 662,52 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 lata temu 49044 zł

Iwona Pietrzykowska 5 miesięcy temu 1200 zł 38

Wierzę, że będzie dobrze. Życzę dużo siły i wytrwałości

Wojciech Kozakiewicz 5 miesięcy temu 1000 zł 42

Nie mogłem z chłopakami pojechać , choć w ten sposób chcę dołączyć do akcji. Walcz Aniu

Ania i Marcin Piwko 2 lata temu 1000 zł 212

Jesteśmy Aniu z Tobą!

Dziękuję z całego serca za okazaną pomoc . Pozdrawiam Ania Piwko.
Anna


Anonimowy 2 tygodnie temu 965 zł

Anonimowy 1 rok temu 866 zł

Anonimowy 2 lata temu 860 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 512 zł

Krystyna Kamińska 2 lata temu 500 zł

Aneta Nowaczyk 2 lata temu 500 zł 202

Jesteśmy z Tobą Aniu, dasz radę, pozdrowienia z Holandii

Dziękuję z całego serca za okazaną pomoc . Pozdrawiam Ania Piwko.
Anna


Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem