Beata Gruszczyk

Beata Gruszczyk, Chudów

Numer skarbonki: 110212
Beata nie wygra z rakiem piersi bez pieniędzy na nowoczesny lek.
zebrano:
29 273 zł
19%
cel zbiórki:
150 000 zł

Historia

Beata jest moim życiowym towarzyszem, mamą naszych córek Hani i Martyny. Ostatnio jest też pacjentką z diagnozą Carcinoma ducato invasivum – innymi słowy złośliwy guz piersi – takie słowa usłyszeliśmy w gabinecie lekarskim po badaniu histopatologicznym.

Wszystko toczyło się dosyć szybko: Październik 2014 pierwsze wyczuwalne oznaki guza piersi. Kwiecień 2015 punkcje cienko i gruboigłowe. Maj 2015 – diagnoza złośliwy rak piersi. Pierwsze konsylium i skierowanie na operację – mastektomia piersi prawej. Lipiec 2015r pierwsza chemia czerwona (TAC). Sześć sesji na szczęście wszystkie w terminie bez opóźnień. Listopad 2015 radioterapia radykalna 20 naświetlań. Według NFZ i MZ leczenie zakończone.

Jednak w raku występuje gen HER 2 (3+) który można jeszcze dodatkowo leczyć za pomocą leku o nazwie HERCEPTYNA. Niestety w Polsce aby dostać ten lek należy być włączony w program lekowy. Żeby dostać się do programu należy spełnić pewne warunki. Niestety Beata nie spełnia jednego warunku: miała zajętych nowotworem 11 węzłów chłonnych a warunkiem jest, że nie może ich być więcej niż 9. Z tego właśnie powodu nie kwalifikuje się do tego leczenia.

Leczenie musimy podjąć indywidualnie i prywatnie. Niestety nie jest to tanie leczenie. Znalezienie ośrodka leczniczego, który mógłby podać lek też nie jest proste.

Koszt rocznego leczenia wynosi około 150 000,00 zł.

Walczymy z rakiem całą rodziną ze wszystkich sił.

Rak to nie wyrok.

Pieniądze mogą pokonać raka.

Zwracamy się do ludzi dobrej woli – rak atakuje znienacka, nagle wywraca życie do góry nogami – prosimy o Twoją empatię, ale też realne wsparcie. Dobrze jest poczuć, że się nie jest samemu na świecie, że nawet ktoś kogo nie znasz przekazując choćby niewielką drobną kwotę wpływa na Twój los, na chwilę go z Tobą dzieli. Wtedy jest lżej.

Poprzez Fundacje można wpłacać wolne datki, za które bardzo dziękujemy.

Darowizny na rzecz leczenia Beaty można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Wypłaty (suma: 263.11 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

21.12.2018 - 263.11 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 lata temu 2185 zł

Anonimowy 2 lata temu 2100 zł

Anonimowy 2 lata temu 900 zł

Anonimowy 3 lata temu 600 zł

Anonimowy 2 lata temu 567 zł

Anonimowy 2 lata temu 500 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 3 miesiące temu 43 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 157 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 90 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 54 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem