Beata Żochowska-Cukier

Beata Żochowska-Cukier, Zakopane

Numer skarbonki: 110862
Walczę 9 lat. Jedyna szansa to terapia lekiem nierefundowanym.
Na zebranie środków
mamy czas do: 01 czerwca 2019
zebrano:
14 379 zł
14%
cel zbiórki:
100 000 zł

Historia

Witam, mam na imię Beata, mam 49 lat, a od 29 lat pracuję jako pielęgniarka w Klinice Ortopedii w Zakopanem.

W 2009 roku rozpoznano u mnie raka piersi. Przeszłam operację piersi lewej, chemio, radio i hormonoterapię.

W 2012 roku wykryto przerzut nowotworu do kości udowej prawej. Zmianę z kości usunięto chirurgicznie, potem przeszłam serię naświetlań i kontynuowałam leczenie doustnie i dożylnie.

Mimo intensywnego leczenia w 2015 roku badania potwierdziły dalszy postęp zmian nowotworowych w kościach. Lekarze włączyli nowe leki i przeszłam kolejną serię napromieniania, tym razem kości krzyżowej, kręgów lędźwiowych i piersiowych. Niestety leczenie nie przynosi oczekiwanych skutków. Od stycznia 2018 roku stwierdzono kolejne przerzuty. Zastosowano leczenie ortopedyczne polegające na „cementowaniu" kości krzyżowej oraz radioterapię. 

Coraz częściej słyszę informację o wyczerpaniu możliwości terapeutycznych. Mimo to nie załamuję się. Mam w sobie bardzo dużo siły i determinacji, aby walczyć. Ostatnio pojawiła się szansa leczenia lekiem, który nie jest refundowany w Polsce. Koszt miesięcznej terapii wynosi ok. 10 000 złotych, co w dłuższej perspektywie znacznie przekracza moje możliwości finansowe.

Mam świadomość, że być może jest to dla mnie jedyna szansa, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na zakup kolejnych dawek leku.

Mimo wieloletniej choroby i przerażającego rozpoznania jestem aktywna zawodowo. Mój zawód jest moją pasją, a możliwość wyjścia z domu, obecność w pracy, kontakt z pacjentami i współpracownikami daje mi motywację do życia. Nie czuję się pacjentką w stanie terminalnym. Mam w sobie bardzo dużo woli i radości życia, mnóstwo planów na przyszłość.  

Za mną długa terapia, która mimo braku spektakularnej skuteczności i wielu cierpień, które przysporzyła, pozwala mi nadal cieszyć się życiem. Wierzę, że dostałam nową szansę na zatrzymanie postępu choroby. Ufam, że dzięki Waszej pomocy będę mogła z tej szansy skorzystać, żyć pełnią życia i nadal pomagać chorym.

Beata Żochowska-Cukier

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie. 

Galeria

Dziennik

Dziękuję bardzo wszystkim za wspaniały odzew i wsparcie. Biorę drugie opakowanie leku Afinitor, czuję się dobrze, a co do skuteczności leczenia, dowiem się po badaniach w listopadzie. Niedługo skorzystam z pieniążków przez Was ofiarowanych na zakup kolejnej, miesięcznej kuracji, która wynosi 10,500 zł. Jeszce raz serdecznie DZIĘKUJĘ!!!
Pozdrawiam gorąco,
Beata

Wypłaty (suma: 10513.8 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

04.10.2018 - 10513.80 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 1 miesiąc temu 1000 zł 15

Duuużo zdrowia!!!

Anonimowy 4 tygodnie temu 835 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 500 zł 2

Wielu sil i wytrwalosci

Gabriel Tume 4 tygodnie temu 500 zł 9

Trzymaj sie. :-)

Gosia Gzik 1 miesiąc temu 500 zł 15

Beatko kocham Cie. Podziwiam cie za tą siłe walki.

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł 21

3maj sie ciotka :-) :-*

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł 24

Beatko! Zdróweczka! 😘 😘😘

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem