Damian Baran

Damian Baran, Trier

Numer skarbonki: 111598
Pomoc dla Damiana Barana
Na zebranie środków
mamy czas do: 30 września 2022
zebrano:
5 737 zł
7%
cel zbiórki:
78 000 zł

Historia

Historia

Pod koniec listopada zeszłego roku zacząłem mieć ciągłe bóle głowy i migreny, więc po tygodniu umówiłem się na wizytę u lekarza rodzinnego. W międzyczasie sytuacja się pogorszyła, nie mogłem ułożyć ani jednego wyczerpującego zdania, nie mogłem pisać na klawiaturze. Miałem jasny umysł i wiedziałem, co chcę powiedzieć, ale w chwili, gdy otworzyłem usta, wydobył się tylko niezwiązany bełkot.

2 grudnia 2020 r. w końcu umówiłem się na wizytę u lekarza i od razu zauważyła, że ​​coś jest nie tak, więc wezwała karetkę. Wylądowałem w jednej z klinik, gdzie zrobili tomografię komputerową i rezonans magnetyczny.

Wstępną diagnozą był guz w moim mózgu i natychmiastowo zaplanowano operację na 6 grudnia. W tym dniu są moje urodziny, więc zapytałem, czy mogliby to przełożyć. Na szczęście lek, który mi podali, zmniejszył obrzęk mózgu i mogłem świętować z najbliższymi przyjaciółmi.

12 grudnia przeszedłem operację mózgu - jestem dozgonnie wdzięczny mojemu niesamowitemu neurochirurgowi za wykonanie operacji bez zbytniego wpływu na mnie, moją osobowość, czy zdolność poruszania się i mówienia.

2 tygodnie później pojawiły się wyniki z raportu histopatologicznego... to był najgorszy scenariusz! Zdiagnozowano u mnie glejaka wielopostaciowego (stopień IV) typu WILD – bardzo paskudnego i bardzo złośliwego raka mózgu.

Zrealizowałem standardowe leczenie (chemio + radioterapia), teraz biorę tylko chemioterapię co 6 tygodni. Niestety 3 miesiące później zacząłem widzieć więcej zmian w PRAWEJ stronie mózgu (LEWA została wycięta w 95%).

Mój czas się kończy.

W międzyczasie aplikowałem do różnych klinik w Mannheim, Heidelbergu, Kolonii i Bonn. Posunęli się nawet do zsekwencjonowania mojego DNA guza, ale lekarze nie mogli znaleźć niczego, by mi pomóc.

Następne kroki:

Immunoterapia oferowana przez IOZK to moja ostatnia opcja, ale nie jest ona objęta ani ustawowym, ani prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. 

Immunoterapia IOZK IO-VAC® komórkami dendrytycznymi kosztuje ok. 55.000 - 60.000 EUR. Nie stać mnie na to samemu, więc proszę o wsparcie mnie każdą kwotą, jaką możesz oszczędzić.

Jestem bardzo optymistyczną osobą i chciałbym wierzyć, że wszystko jest możliwe. Mam córkę i chciałbym przeżyć wystarczająco długo, aby zobaczyć, jak wyrasta na jeszcze bardziej niesamowitą kobietę.