Danuta Stabik

Danuta Stabik, Mikołów

Numer skarbonki: 111109
Hipertermia
zebrano:
6 358 zł
25%
cel zbiórki:
25 000 zł

Historia

Na ratunek ukochanej Mamie, żonie, babci, człowiekowi ♥

Jesteśmy siostrami – Kasia 42 lata i Monika lat 38 – i córkami  naszej mamy, widocznej z mężem na zdjęciu. Piszemy do Państwa w Jej imieniu, gdyż mama nie ma zwyczaju prosić o pomoc – zawsze uśmiechnięta, dobra, cierpiąca w milczeniu, wszystko robiła i robi dla nas, nigdy nie narzekając i co najważniejsze ciesząc się każdą chwilą w życiu, jakiekolwiek by ono nie było.

Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową i dodanie nam siły w tych niełatwych dla nas chwilach. Nasza Mama zachorowała na nowotwór złośliwy: diagnoza rak jajnika w stopniu zaawansowanym. Niestety :( . Piszemy  do Was, bo wiemy,  że w GRUPIE siła i nie wstydzimy się prosić o pomoc. Dla Mamy zrobimy  wszystko, nawet „sprzedamy duszę diabłu”. Jeśli ktoś z Państwa miałby chęć nam POMÓC, już z góry DZIĘKUJEMY i życzymy przede wszystkim zdrowia i radości  życia – cencie je sobie!

Oto nasza krótka historia: mama ma 64 lata wygląda cudownie i młodo – nieprawdaż? Wszyscy Ją kochamy. W pewnym momencie swojego życia, nie czując się najlepiej, ale jak zwykle w ciszy to znosząc, zauważyliśmy że dzieje się coś niedobrego. Jedna, druga, trzecia wizyta u lekarzy, a potem dwa pobyty w szpitalu i dwie operacje, potwierdziły coś strasznego – nowotwór! I nagle wszystko pękło, spadliśmy na sam dół – MY rodzina. A Mama jak zawsze wstała i powiedziała „nie płaczcie. Ja dam radę!"

O Boże… Pomyśleliśmy DO WALKI! ONA SIĘ NIE PODDAJE, to my tym bardziej! Zebraliśmy się w sobie i od kilku miesięcy walczymy już nie ze sobą ;) ale z systemem opieki zdrowotnej w Polsce, który kuleje w onkologii. Jesteśmy w Europie daleko od światowych standardów leczenia – to okrutne! Wszyscy chorzy na raka zmagają się z tym samym: ignorancją i brakiem rzetelnego przekazywania informacji o możliwościach leczenia. Jednak są i tacy lekarze, którzy patrzą jeszcze sercem – im właśnie dziękujemy. Jak również Fundacji - jesteście Wielcy! Apelujemy do Rządu o zmiany w systemie służby zdrowia – chcemy godnie chorować!

A Mama ma długą drogę przed sobą... Choroba zmienia człowieka, musimy Jej pomóc. W Polsce proponują nam standard leczenia – chemioterapia –  i taki standard musi przyjąć. Na tą chwilę to bezdyskusyjne. Chemia ma pomóc, wierzymy w to, ale jest toksyczna pomaga jednym komórkom, szkodzi innym. To kaleczy organizm! Chcemy Jej pomóc lepiej to znieść, więc zbieramy na hipertermię, która znajduje zastosowanie w onkologii. W skojarzeniu z chemioterapią ma pomóc lżej znieść chorobę, lecz niestety nie jest refundowana przez NFZ. Szacowany koszt to 25 000 złotych. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie finansowe. My z naszej strony nie spoczywamy na laurach, na bieżące wydatki – leki, konsultacje, dojazdy, opiekę dajemy każdą przysłowiową złotówkę.

Dziękujemy rodzinie, przyjaciołom, znajomym za wsparcie i pomoc. Ten nowotwór nie rokuje dobrze, ale wierzymy, że z Mamy chęcią do życia – wygramy te walkę!

Pozdrawiamy Was wszystkich, cieszcie się sobą i nigdy się nie poddawajcie.

Dziękujemy i jesteśmy wdzięczne – Kasia i Monika

Darowizny na rzecz leczenia Danuty można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Dziennik

Dziękujemy wszystkim za wpłaty z całego serca :) Wasza pomoc jest nieceniona, wydatki są spore, więc każda złotówka jest na wagę złota. Dziękujemy serdecznie i pozdrawiamy ciepło :)

Cześć Kochani,
mama w czwartek 11 listopada trafiła do szpitala na oddział chirurgii przewodu pokarmowego z podejrzeniem skrętu jelit :( Już raz miała operację na jelitach ratującą jej życie, wyłoniono wtedy stomię. Obecnie po raz drugi tam trafiła z silnymi bólami :(
Na tę chwilę jest po operacji i dochodzi powoli do siebie, na całe szczęście jest z nami i jesteśmy wdzięczni Bogu za to... :) Dziękujemy, że jesteście i dodajecie nam siły, cieszymy się każdym pięknym dniem! Buziaki.

Cześć kochani,
nasza walka trwa nadal i będzie trwać, nigdy się nie poddamy... Czekamy na decyzję lekarzy dot. podania ewentualnej kolejnej chemioterapii, badania decydujące lada moment, mama czuje się obecnie nie najlepiej, antybiotyki otrzymuje od dłuższego czasu :( ale bardzo walczy o swoje zdrowie, cieszy się każdym dniem, a my razem z Nią. Bądźcie z nami.
Pozdrawiamy i dziękujemy, że Jesteście :)


Witam cieplutko,
Parę słów od nas bo trochę nas tu nie było... Mama dwa miesiące temu skończyła chemioterapię paliatywną i lekarze dawali nadzieję na leczenie podtrzymujące Olaparybem (chemia w tabletkach), który miała otrzymać teraz w kwietniu - niestety nie zakwalifikowała się do programu :((( Parametry nie pozwoliły, bardzo się martwimy i jest nam ciężko... Mama jest zdruzgotana, bo tak bardzo na to liczyła... Nie wiemy co teraz, jakie będzie dalsze postepowanie. Miejmy nadzieję, że lekarze staną na wysokości zadania i zaproponują dalsze leczenie. Musimy walczyć z całych sił o zdrowie i życie naszej mamusi. Prosimy o wsparcie, jeśli możecie, kochani.
Gorąco Was pozdrawiamy i dziękujemy bardzo,
Kasia

Życzymy wszystkim radosnego Nowego Roku, pełnego nadziei na lepsze jutro, zdróweczka, optymizmu, energii i życzliwości ludzkiej na co dzień :) Pozdrawiamy, Kochani!

Niestety na tę chwilę doszło do nawrotu choroby nowotworowej, są kolejne przerzuty. :( Mama była w remisji, a tu nagle nowotwór zaatakował ponownie. Przyjmuje kolejną chemię, jest dużo słabsza... Jej stan fizyczny się pogorszył, ale nie dajemy Jej się załamać. Walczymy z całych sił!!! Jako rodzina nie możemy być słabi, bo to Ona choruje i nasza siła musi dawać Jej wiarę w wyzdrowienie i lepsze jutro.

Jest czas pandemii, więc jak wiecie dostęp do lekarzy jest utrudniony,. Zmagamy się z wieloma problemami, ale nie można się poddawać i trzeba walczyć o swoje zdrowie. :) Mama po następnej chemii ma otrzymać lek Olaparib, oczywiście jeśli organizm jej na to pozwoli. Musi się też wzmacniać i suplementować. Trzymajcie kciuki za Jej zdrowie i bądźcie z Nami.
Dziękujemy że jesteście.
Pozdrawiamy ciepło!

Dziękujemy WSZYSTKIM za wpłaty! Dzięki Wam mama może pozwolić sobie na kontynuację leczenia, jest bardzo wdzięczna za niesamowite wsparcie. Cudownie, że są ludzie, którzy nie przechodzą obojętnie obok czyjejś historii :) Pomagajmy sobie nawzajem w tych nieciekawych czasach. Cieplutko pozdrawiamy.
Cała rodzinka :)

Kochani, dawno się nie słyszeliśmy. Ostatni czas był dla nas spokojny, jeśli tak to można ująć, cieszyliśmy się życiem w tym trudnym czasie, mama znosi dzielnie wszelkie niedogodności związane z chorobą. Było w miarę stabilnie, ale ostatnie wiadomości, badania tomografii zakłóciły ten spokój, wyniki nie są jednoznaczne, będą powtarzane... Na tę chwilę wiadomo, że są kilkumilimetrowe nacieki na otrzewną :( Jesteśmy dobrej myśli - musimy... Proszę bądźcie z nami, bo to trudny czas dla nas. Pozdrawiamy wszystkich i życzymy zdrowia, Kasia

Kochani, cały świat obecnie zmaga się z kryzysem epidemii, co jest niezwykle smutne i trudne... Bądźcie zdrowi, chrońcie siebie i innych.
U nas dobrze, jakoś dajemy radę, mama czuje się lepiej, obecnie nie przyjmuje chemii. Oby to trwało wiecznie :)
Dziękujemy, że jesteście z nami! Całujemy i pozdrawiamy Was wszystkich.

Dziękujemy Wam za ogromne wsparcie jakie dajecie nam każdego dnia 💗💪 Mama po operacji doszła do siebie i zbiera siły do kolejnych kilkunastu cykli chemioterapii, takie są plany leczenia przez lekarzy. Zostaje dołączony lek Avastin Walka trwa i kolejne miesiące zmagań z tym 'potworem' ale nie spoczniemy! Mama wzmacnia organizm jak tylko potrafi, udało jej się troszkę przytyć🤗, to ważne bo musi mieć siłę na przyjmowanie chemii. Hipertermia, która przyjmuje jest efektem Jej dobrej kondycji organizmu. Dzięki Wam możemy się cieszyć. Bądźcie nadal z nami! ❤️
Pozdrawiamy ciepło,
cała nasza rodzina 😉

Wracamy do Was z dobrymi nowinkami👍
Nasza Mama pomyślnie przeszła operacje 23.10, gdzie lekarze wycieli wszystkie guzy nowotworowe, UDAŁO SIĘ! ❤️ radość nas nie opuszcza 🤗... Na tą chwilę jest słabiutka, zbiera siły po kilkugodzinnej, ciężkiej operacji... ale jest szczęśliwa 😍
Dziękujemy całemu zespołowi medycznemu w Katowicach za ogromne zaangażowanie i... Złote ręce, które leczą 😃
To kolejny pomyślny etap za nami!
Mama musi jak najszybciej stanąć na nogach, bo czekają Ją kolejne 3 cykle chemii, które musi przyjąć, oczywiście wspierane hipertermia.  Przynosi ona ukojenie dla jej drobnego ciałka (które jest niezwykle silne💪)
Przed nami kolejny 'start po wygrana ' gdzie stawka jest życie. Mama jest dzielna! ale teraz dajmy Jej odpocząć, bo kolejne batalie przed Nią💗
Pozdrawiamy
Kasia i Monika

Witam Was :)
Wielkie podziękowania dla Wszystkich ,którzy nie przeszli obojętnie obok naszej historii ,jesteśmy wdzięczni każdemu z osobna za tak ogromne wsparcie ,jest bezcenne...wierzyłam w to i wierzę że damy radę! Każda Wasza wpłata pomaga nam w tej nierównej walce, ale mamy siłę i będziemy mieć ...choć na dworze wieje chłodem ;)
Mama miewa się dobrze dzięki ciepłu, które otrzymuje każdego dnia od przyjaciół ,próbuje każdej nocy i każdego ranka myśleć ,że ta walka ma sens ...i wie że życie jest CENNE.
Leczenie przynosi rezultaty hipertermia jest zbawienna , każda sesja pomaga Jej znieść ciężką chemię .Ostatnie wyniki wyglądają obiecująco-markery nowotworowe spadły o połowę:) To cudowna dla nas wiadomość :) wspieramy się bardzo ! Życie w takim tempie jakie mamy obecnie paradoksalnie ma sens ,bo wiemy o co Walczymy!
Bądźcie z nami i do usłyszenia za niedługo ,będziemy w miarę możliwości Was informować co się u nas dzieje ...
Dzięki Wam :)
Kasia i Monika

Wypłaty (suma: 6289.36 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

24.11.2021 - 774.38 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

11.01.2021 - 206.25 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

18.12.2020 - 366.39 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

01.12.2020 - 622.34 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

24.02.2020 - 470.00 zł
- kategoria wydatków: terapia onkologiczna

13.12.2019 - 3850.00 zł
- kategoria wydatków: terapia onkologiczna

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 69,50 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 lata temu 1000 zł

Anonimowy 2 lata temu 500 zł

Caffe Carducci 2 lata temu 500 zł 168

Danuś walcz!!!! ❤️

Oczywiście ,dziękuję!
Danuta


Najnowsze darowizny

Anonimowy 1 miesiąc temu 35 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 65 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 70 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 42 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 44 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 14 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 81 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem