Rak
Dariusz Grunt

Dariusz Grunt, starachowice

Numer skarbonki: 110808
Pomóżmy Darkowi wygrać walkę z nowotworem!
Na zebranie środków
mamy czas do: 31 grudnia 2019
zebrano:
41 235 zł
51%
cel zbiórki:
80 000 zł

Historia

Wiosną 2017 roku, po licznych badaniach i poszukiwaniach postawiono mi diagnozę: nowotwór złośliwy G2, gruczolakorak śluzowy IV stadium.

Brak guza pierwotnego, bardzo liczne przerzuty od 1 - 3 mm na otrzewnej i innych narządach. Zaproponowano mi wówczas chemioterapię paliatywną i... pół roku życia!!! Świat nagle się zawalił!!! Rozpoczęła się walka o każdy dzień życia, o każdą godzinę...

Wraz z żoną poszukiwałem ratunku na stronach internetowych. Znaleźliśmy metodę chemioterapii dootrzewnowej - HIPEC, dotarliśmy do Profesora, który wprowadził ją do Polski. W kwietniu 2017 roku zostałem poddany temu zabiegowi w trybie pilnym. Zabieg został wykonany komercyjnie, gdyż w ramach NFZ czas oczekiwania to 7-8 miesięcy. Z moim nowotworem nie mogę sobie pozwolić na taki długi okres oczekiwania. Koszty tego leczenia wraz z badaniem wycinków w Belgii to 49 000 zł. Po tym zabiegu stan mojego zdrowia uległ poprawie, markery pomału wracały do normy, co 11 dni jeździłem do szpitala na 3-dniową chemioterapię systemową. Przez kilka miesięcy było dobrze. Kolejne badania obrazowe i rosnące ponownie markery wykazały niekorzystne zmiany chorobowe. Moje "raczysko" jest bardzo rzadkim przypadkiem nowotworowym. Na dobre rozgościł się we mnie i na dodatek trudno go diagnozować... Dopiero po otwarciu brzucha widać, co się tam dzieje. W 2018 roku znów zaszła konieczność by w trybie pilnym wykonać zabieg operacyjny: cytoredukcję połączoną z chemią dootrzewnową. Kosz takiej operacji to 32 000 zł. I jak rok temu zabieg w ramach NFZ, to miesiące oczekiwań, a przy tej chorobie każdy miesiąc zwłoki to pogorszenie stanu zdrowia z wiadomym finałem. Obecnie jestem już po dwóch operacjach HIPEC oraz po 8 kursach chemioterapii. Jeden marker spadł do zera, niestety drugi nadal jest podwyższony. Ponownie zachodzi potrzeba wykonania kolejnego, już trzeciego zabiegu oraz kontynuacji leczenia - szereg badań obrazowych i diagnostyka. Wszystko muszę pokrywać własnymi środkami finansowymi. Nie załamuję się jednak, chcę walczyć dalej, do końca... Mam tyle planów... Mam dla kogo żyć i działać społecznie. Czeka mnie długie i kosztowne leczenie.
Proszę więc o pomoc, wsparcie finansowe w tej nierównej walce z "cichym zabójcą". 

Dzięki hojnym i często bezinteresownym Darczyńcom udało mi się w bardzo szybkim czasie uzbierać kwotę na dwie operacje, za co Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję!!! Nie spodziewałem się, że wokół mnie jest tylu przyjaciół, życzliwych i nieobojętnych na ludzką krzywdę ludzi.

Darowizny na rzecz leczenia Dariusza można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij na przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie w niebieskim prostokącie.

Dziennik

Dzięki przekazany środkom w maju 2018 r miałem drugi zabieg HIPEC. Przeszedłem szczęśliwie operacje. Pokryłem koszt 32 tys zł z przekazanych przez Państwa środków za co serdecznie dziękuje. Moje słowa nie są w stanie wyrazić swojej wdzięczności. W dalszym ciągu zbieram pieniądze. Jestem po drugim kursie chemii systemowej. W perspektywie prawdopodobnie będę miał trzeciego HIPEC-a, którego nie chcą się podjąć publiczne szpitale. Jedyna osoba, która od samego początku mi pomaga z powodzeniem jest profesor Tomasz Jastrzębski pionier zabiegu HIPEC w Polsce. Jeszce raz serdecznie dziękuje .

Wypłaty (suma: 29163.25 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

06.02.2019 - 1468.67 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, konsultacje medyczne

18.05.2018 - 27694.58 zł
- kategoria wydatków: inne

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 5 miesięcy temu 5506 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 5000 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 2000 zł

Anonimowy 5 miesięcy temu 1139 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 1100 zł

Anonimowy 8 miesięcy temu 1000 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 1000 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 1000 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 1000 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 1000 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem