Dariusz Szychalski

Dariusz Szychalski, Częstochowa

Numer skarbonki: 111126
Zbiórka na leczenie nowotworu złośliwego jelita grubego.
zebrano:
9 946 zł
17%
cel zbiórki:
57 000 zł

Historia

Niniejsza zbiórka jest apelem do ludzi dobrej woli, którzy są w stanie pomóc w leczeniu naszego taty, męża, a od stycznia 2020 roku również dziadka.

Tata jest wspaniałą osobą, zawsze chętny do pomocy, nikomu nigdy jej nie odmawia. Wędkarstwo, majsterkowanie oraz nasz czworonogi przyjaciel Riko to jego największe pasje. Jest naszą rodzinną złotą rączką sam potrafi wszystko naprawić. Niestety tata dwa lata temu napotkał na przeszkodę, której pomimo wielu posiadanych umiejętności nie jest w stanie pokonać. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór złośliwy jelita grubego, który niestety dał przerzuty do wątroby. 

Do chwili obecnej tata dzielnie znosił każdy kolejny cykl chemioterapii, dojeżdżając z Częstochowy do Gliwickiego Centrum Onkologii, gdzie został objęty najwyższej jakości wsparciem całego personelu medycznego, a w szczególności wiedzą i zaangażowaniem lekarzy specjalizujących się w leczeniu tej śmiertelnej choroby.

Pierwsza linia leczenia przynosiła dobre rezultaty oraz regresję choroby, jednak po upływie kilkudziesięciu miesięcy od chwili diagnozy nadszedł dzień, w którym organizm taty uodpornił się na podawany w blisko pięćdziesięciu cyklach lek, co spowodowało progresję choroby. Ratunkiem miała okazać się druga linia leczenia, jednakże po zaledwie trzech cyklach chemioterapii i kolejnym tomografie lekarze prowadzący poinformowali nas o braku reakcji organizmu na leki wchodzące w skład tak zwanej drugiej linii leczenia, a co najgorsze o dalszej progresji choroby.

Informacja ta była dla całej rodziny ogromnym ciosem i ostudziła entuzjazm towarzyszący nam w pierwszym okresie leczenia. Natomiast ilość poświęconego czasu i energii na spowalnianie procesu chorobowego taty nie pozwala nam na to aby w takim momencie się poddać. Istnieje bowiem trzecia linia leczenia nowotworu złośliwego jelita grubego, która niestety w Polsce nie jest refundowana, a jej miesięczny koszt sięga prawie 19 000,00 zł, co oczywiście przekracza możliwości finansowe naszej rodziny.

Dlatego też ZWRACAMY SIĘ DO KAŻDEJ OSOBY mogącej wesprzeć naszą zbiórkę, o każdą możliwą pomoc finansową, ponieważ liczy się dla nas każda złotówka.

W chwili obecnej planujemy uzbierać środki na zapewnienie leczenia na okres trzech miesięcy, co daję kwotę 57 000,00 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy wesprą naszą zbiórkę oraz tym, którzy pomimo braku możliwości finansowych rozprzestrzenią powyższy apel wśród swoich rodzin oraz znajomych. DZIĘKUJEMY.

Darowizny na rzecz leczenia Dariusza można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Wspierający

Największe darowizny

Agnieszka Little 3 miesiące temu 1000 zł 41

Trzymaj się i myśl pozytywnie ... będzie dobrze

Łukasz Łuszczyński 3 miesiące temu 1000 zł

Rafał O 3 miesiące temu 500 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 500 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 4 tygodnie temu 10 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 100 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 22 zł

Kasia Kwiecień 2 miesiące temu 150 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 30 zł 25

Zdrowia!

Katarzyna L 3 miesiące temu 50 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem