Dawid Bałoniak

Dawid Bałoniak, Maszewo

Numer skarbonki: 111570
Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że Dawid odszedł...
zebrano:
24 814 zł
82%
cel zbiórki:
30 000 zł

Historia

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że Dawid odszedł...

Składamy szczere wyrazy współczucia jego rodzinie i bliskim,

Zarząd Fundacji Alivia.

Skarbonka Dawida została zamknięta. Prosimy nie przekazywać darowizn na ten cel.

………………………………………………………..***………………………………………………………….

Ostra białaczka szpikowa, właśnie taką diagnozę usłyszałem pod koniec grudnia 2020 roku mając jeszcze wtedy 24 lata. Moje całe życie pełne marzeń i planów wywróciło się do góry nogami.

Złe samopoczucie, bóle pleców i nóg właśnie to skłoniło mnie do wykonania kontrolnych badań i wizytę u lekarza. Nie podejrzewałem nawet, że zostanę skierowany na hematologię. 23 grudnia usłyszałem przypuszczenia co do swojej choroby, lekarz jednak pozwolił mi wrócić na święta do domu gdzie mogłem spędzić je w gronie najbliższych mi osób. 28 grudnia zgłosiłem się na oddział hematologii gdzie pobrano mi szpik i wykonano wszystkie badania. 30 grudnia usłyszałem pełną diagnozę - ostra białaczka szpikowa.

Po diagnozie wiedziałem, że muszę wyposażyć się w siłę i  przygotować na walkę o bezcenny dar - życie. Lekarze przedstawili nam jaki jest plan leczenia i że po kilku cyklach chemioterapii ma dojść do przeszczepu, który jest w stanie pozwolić pozbyć się mojej białaczki. Szczęśliwie okazało się także, że moja młodsza siostra jest moim bliźniakiem genetycznym i może podarować mi swoje komórki macierzyste. 

Remisja miałem po pierwszym cyklu chemii, po trzecim cyklu gdy oczekiwaliśmy już na datę przyjęcia do ośrodka przeszczepowego, przez ból brzucha wróciłem z powrotem na oddział hematologii w Szczecinie gdzie otrzymałem okropną wiadomość - nawrót choroby. Lekarze przystąpili do leczenia. Przy pierwszym cyklu leczenie zostało przerwane ze względu na pojawienie się u mnie zapalenia płuc, w tamtym momencie także pierwszy raz trafiłem na oddział intensywnej terapii. Trzy tygodnie później lekarze podeszli do drugiej próby zastosowania chemii, jednak kolejny raz zmuszeni byli oni ją przerwać ze względu na ponowne pojawienie się zapalenia płuc, trafiłem, więc ponownie na oddział intensywnej terapii gdzie przebywam do teraz. Dowiedziałem się, że choroba stała się oporna na dotychczasowe leczenie. Kilka miesięcy wcześniej poprzez zakładanie wkłucia centralnego doszło u mnie do wytworzenia się odmy opłucnej, co w znacznym stopniu spowodowało pogorszenie pracy mojego prawego płuca. Uparcie walczyłem i nadal chce walczyć by sięgnąć po swoje marzenia. Moja rodzina szuka metod mogących wspomóc walkę z chorobą, jednak są to leki nierefundowane przez państwo. Nie mamy wystarczających środków finansowych, aby pokryć koszty dodatkowych leków, możliwych wyjazdów i zabiegów. Dlatego właśnie potrzebuję WASZEJ POMOCY!

Teraz mam już 25 lat i walczę każdego dnia o plany i marzenia, których nie byłem w stanie jeszcze zrealizować. Chcę móc znowu cieszyć się życiem, zamieszkać z moją dziewczyną, wziąć ślub, założyć rodzinę, spotkać się z przyjaciółmi, wyjść na spacer. Ale jedyną możliwością abym mógł zrealizować swoje marzenia jest zatrzymanie choroby, to ona staje na drodze ku ich spełnieniu. Jednak z waszą pomocą moje szanse na odzyskanie zdrowia wzrosną! Jesteście moją nadzieją i siłą, bez was nie jestem w stanie poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami.

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Wypłaty (suma: 1286.95 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

13.09.2021 - 504.00 zł
- kategoria wydatków: inne, transport

03.09.2021 - 320.00 zł
- kategoria wydatków: transport

10.08.2021 - 462.95 zł
- kategoria wydatków: transport, inne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 23 527,21 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 miesiące temu 4385 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 4385 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 2186 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 2000 zł

Ernest Seniuk 2 miesiące temu 870 zł 30

Walcz ! 💪

WBE SZCZECIN 2 miesiące temu 500 zł 25

Dużo zdrowia życzą pracownicy WBE w Szczecinie!!!

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł 38

Trzymamy za Ciebie kciuki Dawid ❤

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł 44

Boniu, poprostu musisz być wytrwały wszystko minie...

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem