Rak
Dominik Glapiński

Dominik Glapiński, Grojec

Numer skarbonki: 110805
Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że Dominik odszedł...
zebrano:
66 516 zł
36%
cel zbiórki:
180 000 zł

Historia

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że Dominik odszedł…

Składamy szczere wyrazy współczucia jego rodzinie i bliskim.

Zarząd Fundacji Alivia.

Skarbonka Dominika została zamknięta. Prosimy nie przekazywać darowizn na ten cel. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam na imię Dominik. Mam dopiero 18 lat i za sobą ciężkie doświadczenie z nowotworem złośliwym - neuroblastoma.

Pierwszy raz byłem zdiagnozowany w wieku 10 lat - wtedy padły słowa, które zmieniły życie moje i mojej rodziny. Z dnia na dzień musiałem się zmierzyć z ogromnymi wyzwaniami, jakimi były pobyty w szpitalu i intensywne leczenie obejmujące wiele chemioterapii, operacji i naświetlań. W latach 2009 - 2010 usunięto mi lewą nerkę. Przez kilkanaście miesięcy byłem pacjentem szpitala przy ul. Litewskiej, który był wtedy moim jedynym domem. Po ciężkiej walce udało mi się wygrać z chorobą.

Niestety, nie cieszyłem się zdrowiem zbyt długo, bo już w roku 2012 w badaniu USG stwierdzono zmianę nowotworową na drugiej nerce. Kolejne chemioterapie, po których nastąpiły powikłania w postaci niedrożności jelita cienkiego. Przeszedłem operację i przyjąłem kolejną chemioterapię, by po kolejnych kilku miesiącach leczenia usłyszeć, że jestem czysty.

Moja radość i tym razem nie trwała długo. Po roku guz ponownie pojawił się na mojej jedynej nerce; znowu chemioterapie i ciężkie dni spędzone w szpitalu. Historia mojego nawrotu powtarza się coraz częściej. W 2016 roku w sierpniu guz został chirurgicznie usunięty z nerki. Przez kilka miesięcy przyjmowałem chemioterapie i kiedy wydawało się, że jest już dobrze, zaraz po 18-tych urodzinach usłyszałem: wznowa. Po raz piąty miałem podjąć nierówną walkę z przeciwnikiem. W ciągu kilku tygodni guz zablokował moją jedyną nerkę.

Od listopada 2017 jestem dializowany 3 razy w tygodniu, po 4 godziny. Średnio raz w miesiącu dostaję krew. Niestety w chwili obecnej mogę liczyć tylko na leczenie w prywatnej placówce. Dostałem szansę na leczenie nierefundowaną chemioterapią oraz na zakwalifikowanie się do leczenia immunoterapią przeciwciałami anty-GD2 w Niemczech, co wiąże się z ogromnymi kosztami.

Miesięczny koszt leczenia przekracza możliwości finansowe moich rodziców, którzy oprócz kosztownej walki o moje zdrowie mają na utrzymaniu 10-letnią Agatę i 4-letniego Jaśka. Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę prosić o pomoc, ale w mojej obecnej sytuacji proszę wszystkich o pomoc finansową. Chcę po raz kolejny podjąć walkę i wierzę, że zdołam pokonać nowotwór i wreszcie zacznę się cieszyć życiem tak, jak moi rówieśnicy.

 

Wypłaty (suma: 640 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

07.11.2018 - 640.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 9 miesięcy temu 21588 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 2000 zł

Anonimowy 10 miesięcy temu 2000 zł

Anonimowy 5 miesięcy temu 1519 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 1500 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 1500 zł

Anonimowy 5 miesięcy temu 1102 zł

Anonimowy 8 miesięcy temu 1000 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 1000 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 1000 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem