Dorota Wójcik

Dorota Wójcik, Nowa Wieś
d_wojcik@op.pl

Numer skarbonki: 110049

Miała 25 lat, gdy zachorowała na raka. Zbiera środki na rekonstrukcję piersi.

zebrano:
14 426 zł
72%
cel zbiórki:
20 000 zł

Historia

Mam na imię Dorota, mam 28 lat.

Już dwa lata minęły odkąd dowiedziałam się o mojej chorobie.

Pod koniec roku 2012 zauważyłam, że mam guza w piersi. Gdybym nie była tak uparta i wytrwała, nie dostałabym się tak szybko na usg, później biopsję i ostatecznie do szpitala. Idąc na pierwszą operację byłam całkowicie nieświadoma, że ten guz może być tak niebezpieczny.

21 stycznia 2013 roku usłyszałam diagnozę – rak. To był dla mnie szok, nikt w mojej rodzinie nie chorował na raka. Niestety, drugą moją operacją była mastektomia radykalna. 

Od tamtej pory przeszłam chemioterapię, utratę włosów, złe samopoczucie. Podczas każdej z sześciu chemii czułam się fatalnie. Kiedy tylko dochodziłam do siebie, cieszyłam się jak małe dziecko – ze wszystkiego i czułam się dobrze. Udało mi się przetrwać. 

Staram się do mojej choroby podchodzić z dystansem, czasem nawet żartować z niej. Wiem, że to nie jest racjonalne podejście, ale muszę przyznać, że pomaga. Obecne kontynuuję terapię oraz dążę do tego aby mieć najlepsze samopoczucie jako kobieta.

Widzę teraz, że błahostki dnia codziennego bardzo cieszą, ale zauważa się to dopiero jak coś się straci, lub co gorsze – można stracić.

Staram się być radosna, żyć dla siebie i moich bliskich. Podczas mojej choroby zobaczyłam jacy fantastyczni ludzie mnie otaczają, rodzina, przyjaciele – każdemu mogłabym dać złoty medal. Nawet obce osoby były dla mnie bardzo serdeczne. Staram się nie robić planów na przyszłość, tylko wprowadzać je od razu w życie.

Mimo tego co przeszłam, jestem wielką szczęściarą BO ŻYJĘ. Moje postanowienie na 2017 rok – żyć tak aby być szczęśliwą. 

Zebrane pieniądze przeznaczam na operację odtwórczą piersi.

Gorąco pozdrawiam

Dorota Wójcik

Darowizny na rzecz leczenia Doroty można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż"  w niebieskim prostokącie.

Wypłaty (suma: 1704 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

23.01.2017 - 1704.00 zł -
kategoria wydatków: inne

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 lata temu 9360 zł

Anonimowy 1 rok temu 4523 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 6 miesięcy temu 35 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 9 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 78 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 23 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 45 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 1 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 33 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 21 zł