Rak
Ewa Cal

Ewa Cal, Ostrzeszów

Numer skarbonki: 110437
Zawsze dawałam sobie radę. Dziś muszę prosić o pomoc.
zebrano:
7 054 zł
35%
cel zbiórki:
20 000 zł

Historia

Witam, mam na imię Ewa. Mam 52 lata, męża, dwoje dorosłych dzieci i 3,5-letnią wspaniałą wnusię.

Zachorowałam w 2009 roku. W pełni zdrowa i silna, pełna życia kobieta nagle zamieniła się w bezsilną. Diagnoza była okrutna, rak jajnika. W trakcie pierwszej bardzo rozległej operacji wycięto mi część jelita, otrzewną, wyrostek. Gdy organizm doszedł do siebie po operacji zastosowano u mnie chemioterapię - bardzo wierzyłam, że to koniec mojej przygody z rakiem. Niestety były następne chemie, a w 2014 roku kolejna operacja, tym razem węzłów chłonnych pachowych prawej ręki. Od tego czasu cierpię z powodu zbierającej się chłonki, która wymaga ciągłego drenażu limfatycznego, aby utrzymać sprawność ręki. Masaże w profesjonalnych gabinetach są pomocne, niestety żeby dawały odpowiednie rezultaty, muszą być wykonywane codziennie (czasem kilka razy), wiąże się to z ogromnymi kosztami finansowymi. Najlepszą opcją zdaniem lekarza prowadzącego byłoby posiadanie urządzenia do drenażu limfatycznego w domu. Koszt takiego sprzętu nie jest mały i wynosi ok. 2500 zł. Obecnie jest to dla mnie kwota nieosiągalna przez co borykam się z częstymi zastojami limfy i bólami ręki, które nierozmasowane i nieleczone mogą doprowadzić nawet do zakrzepicy.

Podczas chemii czwartego rzutu w 2016 miałam dwa wstrząsy anafilaktyczne i konieczna była reanimacja i szybka zmiana chemii. We wrześniu 2017 r. potwierdziły się moje najgorsze obawy i lekarz prowadzący wykrył nowe przerzuty. Konieczne było zastosowanie kolejnego cyklu chemii. Mimo to wciąż wierzę, że ta walka skończy się dla mnie zwycięstwem. 

Moja codzienność to nie tylko walka z nowotworem. Choruję również na nadciśnienie tętnicze, astmę, niedosłuch (który się pogłębia po każdym cyklu chemii). Leczenie cystostatykami spowodowało u mnie neutropenie, co objawia się silnymi bólami stawów i mięśni. Aby utrzymać mój organizm w dobrej formie przyjmuję sporą dawkę leków. Moja renta jest zbyt niska i czasem stoję przed ciężkim wyborem, leki czy odpowiednia dieta. Aktualnie doszły jeszcze dojazdy do szpitala, mam do pokonania ponad 180 km w jedną stronę. Dodatkowo diagnostyka, konsultacje i badania, wszystko po to, aby leczenie było trafione i dało najlepszy rezultat.

Przez te wszystkie lata walczę, bo wierzę, że w końcu „lokator” się „wyprowadzi” na dłużej, a może na zawsze? Mam dla kogo żyć - dla kochającej rodziny i dla mojego „małego słoneczka” żeby jak najdłużej słyszeć „Niespodzianka, to ja Lila”.

Dzięki wpłatom od dobrych ludzi zakupiłam już nowy aparat słuchowy, który ułatwia mi kontakt ze światem. Chciałabym jeszcze zebrać fundusze na zakup sprzętu do drenażu limfatycznego i móc odzyskać namiastkę normalności w trakcie i po leczeniu. Niestety sprzęt ten jest dla mnie w tej chwili marzeniem. Przez te wszystkie lata dawałam radę i nikogo nie prosiłam o pomoc. Dziś wiem, że muszę, żeby jak najdłużej rak nie wrócił.

Za każde choćby najmniejsze wsparcie - DZIĘKUJĘ!

Darowizny na rzecz leczenia Ewy można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij na przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Dziennik

Dziękuję za każdą okazaną pomoc. Dziś po raz kolejny stoję przed ogromnym wyzwaniem. Rozpoczynam kolejną walkę z chorobą. Wierzę, że dzięki Wam ta walka będzie łatwiejsza.

Wypłaty (suma: 3771 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

06.04.2018 - 2123.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, inne

06.04.2018 - 1648.00 zł
- kategoria wydatków: inne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 3 283,29 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 1 rok temu 2500 zł 69

Żeby nigdy nie zabrakło siły do walki!

Anonimowy 1 rok temu 2500 zł 78

Pełna podziwu wierzę, że uda się Pani zatańczyć na weselu Lilianki. Powodzenia!

Najnowsze darowizny

Anonimowy 6 miesięcy temu 20 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 58 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 249 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 86 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 74 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 292 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 55 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 48 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem