Gabriela Skowron

Gabriela Skowron, Bydgoszcz

Numer skarbonki: 110676

Pomóż Gabrieli upilnować raka! Chce skorzystać z nowoczesnych badań!

Na zebranie środków
mamy czas do: 30 czerwca 2018
zebrano:
5 286 zł
44%
cel zbiórki:
12 000 zł

Historia

Witam wszystkich czytelników tej strony. Jest tu nas wiele potrzebujących i wszyscy liczymy na wsparcie ludzi dobrej woli. Wierzę w to, że jesteś człowiekiem, któremu nie jest obojętne cierpienie innych. Skoro tu zajrzałeś to znaczy, że masz Wielkie serce do pomocy. 

Jestem 50-letnią kobietą i nie sądziłam, że ten wiek przekroczę z "Rakiem pod rękę". 2016 rok okazał się dla mnie rokiem-wyrokiem - rak piersi. Później szybko, jedna operacja, druga, mastektomia, chemioterapia i..... teoretycznie pacjent powinien być zdrowy. Niestety, ta opowieść jeszcze nie ma zakończenia.
Węzły chłonne szybko się powiększają, a z badania, które wykonuję poza leczeniem NFZ wiem, że komórek nowotworowych przybywa. Choć jestem osobą pogodną, i paradoksalnie dzięki chorobie, pozytywnie nastawioną do  tego, że póki co da się z tym żyć, przychodzą częste chwile zwątpienia.

Pytania, na które nie znam odpowiedzi a wręcz boję się złej odpowiedzi. Czy będzie mi dane być wsparciem dla córki - a ma tylko 15 lat? Czy będę świadkiem jak realizuje swoje plany życiowe? Kocha i tańczy od ponad 10 lat, i jest naprawdę w tym dobra. Czy będę obecna gdy moja starsza córka - 26 lat, będzie wychodziła za mąż i czy będę mogła wziąć na ręce dzieciątko które zapewne przyjdzie na świat?

Sama wychowywałam obie córki i starałam się aby zawsze czuły się bezpiecznie. Gdy mnie zabraknie to jakże ważne poczucie bezpieczeństwa uleci jak popiół na wietrze. Okres mojej choroby to trudny czas dla całej rodziny - szczególnie dzieci, które wykazały się mądrością, odpowiedzialnością i dojrzałością. To czas, kiedy wszyscy zaczynamy myśleć innymi kategoriami. Czasami taki stan utrzymuje się kilka dni. Chemioterapia narobiła bałaganu w mojej głowie (okropne luki w pamięci) i to powoduje, że czuję się niepewnie psychicznie i emocjonalnie.

Obecnie czekam na wprowadzenie innego leczenia hormonalnego, które ma zahamować rozrost komórek nowotworowych. Niestety leczenie akademickie w ramach NFZ niewiele ma do zaoferowania. Większość z nas ucieka się do metod leczenia niekonwencjonalnego, które przynosi pewne rezultaty zdrowotne. Niestety takie leczenie nie jest tanie. Obecnie przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym (75% od najniższej krajowej) do stycznia 2018, a później...  nie wiem co będzie później. 

Wsparcie finansowe jest mi potrzebne aby skorzystać z nowoczesnych badań, które pozwalają na monitorowanie  aktywności guza. Dzięki badaniom można sprawdzać reakcję na różne środki terapeutyczne, ponieważ dynamika liczby komórek silnie koreluje ze wzrostem nowotworu i rozwojem przerzutów. Duże sumy pochłaniają tez suplementy i leki które zmniejszają skutki uboczne wcześniejszych terapii.. 

Człowieku dobrego serca czy zechciałbyś mi pomóc aby to ....później.....nadeszło? Abym miała szansę dożyć jak moja babcia 101 lat? Uczestnicząc w życiu moich najbliższych? Moja mama ma 83 lata i cieszy się świetnym zdrowiem, ma najpiękniejsze nogi jakie widziałam (gładkie i zgrabne) też chciałabym takie mieć w tym wieku. Nie mogę jej przecież tego zrobić i odejść.

Darowizny na rzecz leczenia Gabrieli można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Przekazanie darowizny uprawnia do ulgi podatkowej przy rozliczeniu PIT.

Galeria

Dziennik

Z tego miejsca chciałam bardzo podziękować wszystkim znajomym dobrego serca oraz nieznajomym, którzy to serce okazują. To bardzo wzruszające i przyjemne uczucie gdy czujesz, że Twoje życie nie jest innym obojętne. Każdy nawet najmniejszy okruch (wpłata) sprawia, że serce moje pęka z zachwytu i wraca wiara w dobrych ludzi. Chciałam również poinformować, że podjęłam już leczenie w nadziei, że z takim Anielskim wsparciem tylu dobrych ludzi będzie ono skuteczne.

Wypłaty (suma: 5250 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

16.01.2018 - 1500.00 zł
- kategoria wydatków: inne

20.12.2017 - 1550.00 zł
- kategoria wydatków: inne

06.12.2017 - 2200.00 zł
- kategoria wydatków: inne

Wspierający

Największe darowizny

Przedszkole Niepubliczne Biały Kotek 1 miesiąc temu 1000 zł 10

Pani Marcelina sprawiła, że czujemy się częścią Państwa życia. Trzymamy kciuki! Dyrekcja Przedszkola Biały Kotek

Jesteście niesamowite, wzruszyłam się bardzo bo nie spodziewałam się takiego gestu. Jestem bardzo wdzięczna
Gabriela


Zespół Szkół 32 (SP 61) 2 tygodnie temu 534 zł 8

ZS 32 trzyma mocno kciuki :)

Anonimowy 1 miesiąc temu 500 zł

Najnowsze darowizny

Patrycja Szczeradłowska 6 dni temu 30 zł 3

z modlitwą..

Bóg zapłać
Gabriela


Anonimowy 3 tygodnie temu 150 zł

Ilona Ivasko 1 miesiąc temu 10 zł

Konrad Molenda 1 miesiąc temu 10 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 200 zł 6

Wpłacamy bo oddajemy serce, które pośrednio otrzymujemy od Pani córki. Czy wcześniejsze zebranie kwoty przyśpieszy leczenie?

Anonimowy 1 miesiąc temu 50 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 50 zł