Hubert Maciak

Hubert Maciak, Otwock

Numer skarbonki: 111483
Cel został osiągnięty, dziękuję! Na ten moment zawieszam zbiórkę.
Na zebranie środków
mamy czas do: 31 października 2021
zebrano:
293 631 zł
100%
cel zbiórki:
250 000 zł

Historia

Nazywam się Natalia i piszę w imieniu swojego męża - Huberta. W sierpniu 2020 r. po nagłym ataku padaczkowym trafił na Oddział Neurologiczny, gdzie zdiagnozowano u niego udar niedokrwienny mózgu. Kolejny atak nadszedł w styczniu tego roku, pogłębiona diagnoza wykazała bardzo duży guz mózgu, który zoperowano 26 stycznia. Badania histopatologiczne potwierdziły, że wycięty guz to glejak IV stopnia, guz mózgu o najbardziej złośliwym charakterze. Tego typu guzy odrastają zazwyczaj w przeciągu kilku miesięcy, a ich umiejscowienie jest bardzo często nieoperacyjne. Obecnie mąż czeka na rozpoczęcie radio i chemioterapii, która jest jedyną dostępną metodą walki z tym rodzajem raka. Nie chcemy bezczynnie czekać na rozrost komórek rakowych, próbujemy wszelkich możliwych metod wspomagających leczenie, ponieważ mamy trzech wspaniałych synów, a najmłodszy z nich ma niespełna 3 miesiące.

Nadzieją na dalsze życie są obecnie dwie formy dodatkowych terapii: terapia metodą NanoTherm w Lublinie (oczekujemy na informacje w sprawie kwalifikacji Huberta do leczenia) oraz terapia immunologiczna dostępna w prywatnych klinikach w Niemczech. Terapia NanoTherm polega na wstrzyknięciu do guza lub loży pooperacyjnej płynu o właściwościach magnetycznych, który następnie rozgrzewany jest za pomocą bardzo szybko zmieniającego się pola magnetycznego. W wyniku działania powstałego ciepła, komórki nowotworowe zostają zniszczone lub uwrażliwione na dalsze metody leczenia, takie jak radioterapia i chemioterapia, dzięki czemu ich skuteczność wzrasta. Terapia ta jest dostępna ma komercyjnych warunkach, szacowany koszt to około 200.000 PLN.

Hubert ma dopiero 36 lat, to wspaniały mąż i ojciec, człowiek niezwykle ciepły, o wielkim sercu. Oboje mamy ogromną motywację do walki, na którą potrzebujemy dużych środków finansowych. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę. Dobro powraca!

Darowizny na rzecz leczenia Huberta można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Dziennik

Chcielibyśmy z całego serca podziękować Rodzinie i Darczyńcom śp. Andrzeja Kukuczki za przekazanie środków na naszą zbiórkę. Jesteśmy ogromnie zadziwieni i pełni wdzięczności za tak niespotykany prezent. Liczymy na to, że Wasz wspaniały gest pomoże nam wygrać walkę, która cały czas trwa. Hubert jest już po pierwszym cyklu leczenia w Kolonii, na drugi leci w najbliższą niedzielę. Na razie są to terapie wspomagające Huberta w czasie przyjmowania przez niego chemioterapii i przygotowujące go na jak najbardziej skuteczne podanie docelowych szczepionek. Podczas każdej pięciodniowej wizyty w Kolonii Hubert ma zabiegi hipertermii, w trakcie której podawane są mu również kroplówki z wirusami onkolitycznymi, mającymi pobudzić jego komórki do walki z nowotworem. Dodatkowo przyjmuje również wlewy witaminowe i preparaty wspomagające wydolność organizmu. Wszystko znosi bardzo dobrze, a ja i chłopcy cieszymy się, że dzięki Waszym wpłatom takie leczenie jest możliwe, ponieważ czeka go jeszcze 5 tygodniowych wyjazdów do Niemiec, a potem 2 serie szczepionek. Nieustannie zadziwia nas Wasze ogromne wsparcie i chęć niesienia pomocy w tak trudnych czasach. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Rodzinie pana Andrzeja, będziemy o Was wszystkich pamiętać w naszych modlitwach.
Hubert, Natalia, Julek, Tadek i Niko

Witajcie! Dzisiaj przychodzimy do Was tylko z dobrymi nowinami :) Hubert jest już po pierwszej konsultacji w Kolonii i 7 czerwca zaczyna leczenie! Nie jest to jeszcze docelowa terapia immunologiczna (ponieważ może być ona rozpoczęta dopiero za pół roku, kiedy skończy przyjmowanie chemii), ale leczenie specjalnymi wirusami, które mają za zadanie wykrycie i wybicie komórek nowotworowych obecnych w organizmie. Bardzo cieszymy się, że wszystko zaczyna się w końcu dziać i po okresie konsultacji i licznych specjalistycznych wizyt mamy już ustalony plan działania na kolejne miesiące. Na wizycie w Kolonii otrzymaliśmy również wycenę naszej terapii, która przedstawia się następująco: niezbędne badania i trzy dawki szczepionek immunologicznych to koszt 54.000 euro, a terapia wirusami to koszt 6.000 euro miesięcznie (5 wizyt). Wszystko to ( bez hoteli i dojazdów) daje sumę 84.000 euro czyli prawie 400.000 złotych. Jak wiecie oprócz tej zbiórki, mamy również konto w fundacji "Drużyna Błażeja", wszelkie wpłaty z "Drużyny" także przeznaczone zostaną na opłaty za zaplanowane leczenie. Na chwilę obecną do pokrycia kosztów leczenia w Kolonii brakuje nam jeszcze około 45.000 złotych. Liczymy na to, że część tej sumy uzupełnią wpłaty z 1%, które zostaną zaksięgowane na Skarbonce w połowie października. Oczywiście w to wszystko wliczamy także pieniądze z prowadzonych zbiórek, skarbonek i wszelkich darowizn, które od Was otrzymaliśmy. Za wszystko serdecznie dziękujemy i jesteśmy pewni, że uda nam się dozbierać potrzebną kwotę. Pozdrawiamy i ściskamy: Hubert, Natalia, Julek, Tadek i Niko.

Drodzy! Bardzo dawno nie odzywaliśmy się do Was, ale było to spowodowane różnymi zawirowaniami, o których chcemy krótko opowiedzieć. Dokładnie na półmetku leczenia i przebywania na oddziale szpitalnym Hubert został zarażony covidem, dwa tygodnie przed Wielkanocą wrócił do domu i w domowej izolacji przeszedł koronawirusa. Na szczęście wszystko przebiegało łagodnie, jednak trzytygodniowe opóźnienie w terapii spowodowało bardzo dużo zmian w naszej strategii na kolejne miesiące leczenia. Byliśmy zmuszeni odwołać zaplanowaną na koniec kwietnia wizytę w Kolonii (w klinice immunoterapii), przełożyć pierwszy kontrolny rezonans magnetyczny i inne wizyty. Cała ta sytuacja mocno nas dotknęła, zostaliśmy rozdzieleni ze starszymi chłopcami, aby uchronić ich przed wirusem, razem z najmłodszym Niko spędziliśmy na izolacji prawie 3 tygodnie. Nie był to wesoły czas w gronie rodziny, tylko pełen obaw i lęku moment, który musieliśmy przeczekać. Tydzień po Wielkanocy Hubert wrócił na oddział i kontynuował leczenie, które planowo miało być już dawno zakończone. Na szczęście zniósł wszystko dobrze i dzielnie i przedwczoraj 28 kwietnia wrócił nareszcie do domu. Wszyscy czekaliśmy niecierpliwie, a chłopcy mając tatę w domu nie mogli z wrażenia zasnąć :) Wszystkie wizyty udało się przesunąć i 16 maja Hubert leci do Kolonii na pierwszą konsultację! Maj będzie dla nas miesiącem niezwykle ważnym i przełomowym - mamy wtedy wizytę w Niemczech, pierwszy rezonans, konsultacje dietetyczne i naturoterapeutyczne. Chcemy, jak tylko się da, wzmocnić organizm wyniszczony chemią i odbudować jego prawidłowe mechanizmy. Pod koniec miesiąca Hubert zacznie przyjmować kolejne dawki chemii (w półrocznym cyklu), tymczasem mamy plan nacieszyć się piękną majową pogodą i rodziną nareszcie w komplecie :) Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i bardzo dziękujemy za nieustającą pomoc i wsparcie. Hubert, Natalia, Julek, Tadek i Niko

Kochani! Ponownie piszę do Was z ogromną wdzięcznością i radością, Wasze zaangażowanie niezmiernie nas cieszy i powoduje, że serce rośnie! Hubert jest już w szpitalu, rozpoczął 6 tygodniową serię naświetlań, równocześnie przyjmuje też chemioterapię. Znosi wszystko dobrze i dzielnie, bo nieustannie czuje wielkie wsparcie, jakie od Was płynie. Dostaliśmy również wycenę z kliniki w Kolonii, do której chcemy udać się na leczenie. Cena terapii immunologicznej na dzień dzisiejszy wynosi w przybliżeniu 60-65 tysięcy euro, ostateczny koszt poznamy dopiero w trakcie trwania leczenia. W związku z tym, że już dziś wiemy o większych kosztach, pozwalam sobie edytować cel zbiórki, mamy wielką nadzieję, że uda się go osiągnąć. Jesteśmy już umówieni na pierwszą wizytę, podczas której wykonane zostaną niezbędne badania. Jeżeli Hubert będzie czuł się dobrze, poleci do Kolonii już pod koniec kwietnia! Czujemy, że wokół nas codziennie dzieje się moc dobra, za wszystko bardzo dziękujemy.

Hubert, Natalia, Julek, Tadek i Niko

Drodzy!
Odzew na nasz apel i Wasza hojność przeszły wszelkie oczekiwania. W miarę możliwości będę starała się aktualizować nasze działania, żebyście wiedzieli o tym, jak przebiega dalsze leczenie.
Wczoraj Hubert miał 36 urodziny, sprawiliście mu najlepszy prezent (zamiast tortu, którego ze względu na wykluczającą cukier dietę nie mógł już zjeść). Kolejną dobrą wiadomością był telefon z Lublina, dostaliśmy się wstępnie na badawczą terapię NanoTherm, w razie resekcji guza kolejna operacja odbędzie się już w Lublinie razem z pierwszymi naświetlaniami.
Wczorajszy dzień spędziliśmy w szpitalu onkologicznym, w którym Hubert został już zakwalifikowany do radio i chemioterapii, zaczyna ją w przyszły czwartek. Cykl naświetlań potrwa 6 tygodni i w tym czasie konieczna będzie hospitalizacja, ponieważ tak silne dawki promieniowania muszą być podawane pod ciągłą kontrolą lekarzy. Równolegle Hubert będzie przyjmował również chemię w tabletkach, którą dostanie jeszcze na kolejne pół roku. Na tym zakończy się proces leczenia refundowany przez NFZ i praktykowany przy tego typu nowotworach. Aktualnie czekamy na wycenę terapii z dwóch niemieckich klinik, w których chcielibyśmy leczyć się dalej po wyczerpaniu wszystkich metod dostępnych dla nas w Polsce.

Trzymajcie za nas kciuki! Dziękujemy za każde wsparcie.
Hubert, Natalia, Julek, Tadek i Niko

Wypłaty (suma: 42364.63 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

25.08.2021 - € 5120.00
- kategoria wydatków: terapia onkologiczna

31.05.2021 - € 156.60
- kategoria wydatków: transport

31.05.2021 - 909.84 zł
- kategoria wydatków: transport

31.05.2021 - € 116.18
- kategoria wydatków: inne

11.05.2021 - 16480.67 zł

06.05.2021 - 267.57 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 251 266,98 zł

Wspierający

Największe darowizny

Darczyńcy Andrzeja Kukuczki 3 miesiące temu 10970 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 5000 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 4093 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 3786 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 3786 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 3000 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 3000 zł

Anonimowy 5 miesięcy temu 2830 zł 28

Dużo zdrowia!

Wojtek i Karolina 7 miesięcy temu 2500 zł 63

Wracaj szybko do zdrowia. Wierzymy, że wygrasz tę walkę.

Anonimowy 8 miesięcy temu 2500 zł 54

Jesteśmy całym sercem z Wami. Trzymamy kciuki.

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem