Hubert Maciak

Hubert Maciak, Otwock

Numer skarbonki: 111483
Walczymy z najbardziej złośliwą postacią glejaka (guza mózgu).
zebrano:
186 231 zł
62%
cel zbiórki:
300 000 zł

Historia

Nazywam się Natalia i piszę w imieniu swojego męża - Huberta. W sierpniu 2020 r. po nagłym ataku padaczkowym trafił na Oddział Neurologiczny, gdzie zdiagnozowano u niego udar niedokrwienny mózgu. Kolejny atak nadszedł w styczniu tego roku, pogłębiona diagnoza wykazała bardzo duży guz mózgu, który zoperowano 26 stycznia. Badania histopatologiczne potwierdziły, że wycięty guz to glejak IV stopnia, guz mózgu o najbardziej złośliwym charakterze. Tego typu guzy odrastają zazwyczaj w przeciągu kilku miesięcy, a ich umiejscowienie jest bardzo często nieoperacyjne. Obecnie mąż czeka na rozpoczęcie radio i chemioterapii, która jest jedyną dostępną metodą walki z tym rodzajem raka. Nie chcemy bezczynnie czekać na rozrost komórek rakowych, próbujemy wszelkich możliwych metod wspomagających leczenie, ponieważ mamy trzech wspaniałych synów, a najmłodszy z nich ma niespełna 3 miesiące.

Nadzieją na dalsze życie są obecnie dwie formy dodatkowych terapii: terapia metodą NanoTherm w Lublinie (oczekujemy na informacje w sprawie kwalifikacji Huberta do leczenia) oraz terapia immunologiczna dostępna w prywatnych klinikach w Niemczech. Terapia NanoTherm polega na wstrzyknięciu do guza lub loży pooperacyjnej płynu o właściwościach magnetycznych, który następnie rozgrzewany jest za pomocą bardzo szybko zmieniającego się pola magnetycznego. W wyniku działania powstałego ciepła, komórki nowotworowe zostają zniszczone lub uwrażliwione na dalsze metody leczenia, takie jak radioterapia i chemioterapia, dzięki czemu ich skuteczność wzrasta. Terapia ta jest dostępna ma komercyjnych warunkach, szacowany koszt to około 200.000 PLN.

Hubert ma dopiero 36 lat, to wspaniały mąż i ojciec, człowiek niezwykle ciepły, o wielkim sercu. Oboje mamy ogromną motywację do walki, na którą potrzebujemy dużych środków finansowych. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę. Dobro powraca!

Darowizny na rzecz leczenia Huberta można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Dziennik

Kochani! Ponownie piszę do Was z ogromną wdzięcznością i radością, Wasze zaangażowanie niezmiernie nas cieszy i powoduje, że serce rośnie! Hubert jest już w szpitalu, rozpoczął 6 tygodniową serię naświetlań, równocześnie przyjmuje też chemioterapię. Znosi wszystko dobrze i dzielnie, bo nieustannie czuje wielkie wsparcie, jakie od Was płynie. Dostaliśmy również wycenę z kliniki w Kolonii, do której chcemy udać się na leczenie. Cena terapii immunologicznej na dzień dzisiejszy wynosi w przybliżeniu 60-65 tysięcy euro, ostateczny koszt poznamy dopiero w trakcie trwania leczenia. W związku z tym, że już dziś wiemy o większych kosztach, pozwalam sobie edytować cel zbiórki, mamy wielką nadzieję, że uda się go osiągnąć. Jesteśmy już umówieni na pierwszą wizytę, podczas której wykonane zostaną niezbędne badania. Jeżeli Hubert będzie czuł się dobrze, poleci do Kolonii już pod koniec kwietnia! Czujemy, że wokół nas codziennie dzieje się moc dobra, za wszystko bardzo dziękujemy.

Hubert, Natalia, Julek, Tadek i Niko

Drodzy!
Odzew na nasz apel i Wasza hojność przeszły wszelkie oczekiwania. W miarę możliwości będę starała się aktualizować nasze działania, żebyście wiedzieli o tym, jak przebiega dalsze leczenie.
Wczoraj Hubert miał 36 urodziny, sprawiliście mu najlepszy prezent (zamiast tortu, którego ze względu na wykluczającą cukier dietę nie mógł już zjeść). Kolejną dobrą wiadomością był telefon z Lublina, dostaliśmy się wstępnie na badawczą terapię NanoTherm, w razie resekcji guza kolejna operacja odbędzie się już w Lublinie razem z pierwszymi naświetlaniami.
Wczorajszy dzień spędziliśmy w szpitalu onkologicznym, w którym Hubert został już zakwalifikowany do radio i chemioterapii, zaczyna ją w przyszły czwartek. Cykl naświetlań potrwa 6 tygodni i w tym czasie konieczna będzie hospitalizacja, ponieważ tak silne dawki promieniowania muszą być podawane pod ciągłą kontrolą lekarzy. Równolegle Hubert będzie przyjmował również chemię w tabletkach, którą dostanie jeszcze na kolejne pół roku. Na tym zakończy się proces leczenia refundowany przez NFZ i praktykowany przy tego typu nowotworach. Aktualnie czekamy na wycenę terapii z dwóch niemieckich klinik, w których chcielibyśmy leczyć się dalej po wyczerpaniu wszystkich metod dostępnych dla nas w Polsce.

Trzymajcie za nas kciuki! Dziękujemy za każde wsparcie.
Hubert, Natalia, Julek, Tadek i Niko

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 1 miesiąc temu 5000 zł

Anonimowy 4 tygodnie temu 3000 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 3000 zł

Wojtek i Karolina 2 miesiące temu 2500 zł 36

Wracaj szybko do zdrowia. Wierzymy, że wygrasz tę walkę.

Anonimowy 2 miesiące temu 2500 zł 28

Jesteśmy całym sercem z Wami. Trzymamy kciuki.

Monika i Radek Siostra Wojtka 1 miesiąc temu 2000 zł 19

:-)

Ronomed Sp. Z O.O. SP.K 1 miesiąc temu 2000 zł 24

Wierzymy, że wszystko będzie po Twojej myśli! Trzymaj się dzielnie.

Piotr Kawka 2 miesiące temu 2000 zł 25

Zdrowiej szybko!!!

Anonimowy 2 miesiące temu 2000 zł 39

Trzymaj sie!

BITMED S.C. 1 miesiąc temu 1500 zł 20

Hubert walcz! Trzymamy kciuki.

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem