Irena Krzywdzińska

Irena Krzywdzińska, Wałbrzych

Numer skarbonki: 111277
Pomóż mi wygrać z rakiem, zbieram na terapię protonową
zebrano:
30 053 zł
30%
cel zbiórki:
100 000 zł

Historia

"Ogromnie boli myśl o chwili, w której nie będzie już następnych dni"

Proszę Cię o pomoc, bo walczę o najwyższą wartość jaką jest moje życie.

Moje życie zostało wycenione na 100 tyś złotych. Tyle kosztuje terapia protonowa, to jedyna szansa by RAK mnie nie pokonał. 

Chcę żyć dla mojej rodziny: dla mojej 5-letniej wnusi Julci, która mnie potrzebuje, a która jest dla mnie całym światem; dla córki, która walczy o mnie jak lwica i nie pozwala mi się poddać.

Nowotwór złośliwy opłucnej - tak zwany międzybłoniak, rzadki, nieoperacyjny, źle rokujący rak - taką diagnozę dostałam w listopadzie 2019 r.

Szok, strach i ogromna bezsilność - jedyne leczenie, jakie mi zaproponowali w ramach NFZ to chemioterapia paliatywna- czyli wydłużająca życie.

09.12.2019 r. stawiłam się na pierwszą chemię, na którą przyjeżdżamy co 3 tygodnie na oddział onkologiczny w Wałbrzychu.

Na własną rękę zaczęliśmy szukać pomocy. Najlepszą alternatywą leczenia tego rodzaju raka na całym świecie jest terapia protonowa, która polega na napromieniowaniu guza nowotworu złośliwego protonami. Podstawową zaletą terapii protonowej jest jej precyzja. Skoncentrowana wiązka cząsteczek jest w stanie wniknąć w ciało pacjenta na głębokość prawie 30 cm i oddziaływać na zmienione tkanki, z niespotykaną dotąd dokładnością, minimalizując tym samym niepożądane uszkodzenia pobliskich narządów. 

Do niedawna takie leczenie najbliżej Polski odbywało się w Monachium oraz w Pradze, ale od tego roku Radomskie Centrum Onkologii zostało operatorem medycznym w zakresie protonoterapii nierefundowanej przez NFZ u dorosłych pacjentów w Centrum Cyklotronowym Bronowice – IFJ PAN w Krakowie,

Po zapoznaniu się z całą dokumentacją medyczną Radomskie Centrum Onkologiczne wstępnie zakwalifikowało mnie do leczenia!

11.02.2020 mieliśmy stawić się na wizytę celem ustalenia planu leczenia oraz podpisania umowy. NIESTETY brak funduszy na leczenie było skutkiem odwołania wizyty.

Czas jest moim kluczem! Muszę zacząć terapię, zanim rak zaatakuje całą swoją siłą.

Będę wdzięczna Ci do końca życia za wpłacenie chociażby 1zł i udostępnienia mojej zbiórki na portalach społecznościowych. 

"Bo choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie."

Jojo Moyes - Razem będzie lepiej

Teraz gdy we mnie los rzucił kamieniem w postaci nowotworu, bez Waszej pomocy nie mogę obiecać moim dzieciom i wnuczce że "nic im się nie stanie"...

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

 

Wypłaty (suma: 6808.53 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

18.01.2021 - 284.60 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

18.01.2021 - 6200.42 zł
- kategoria wydatków: inne

18.01.2021 - 323.51 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 23 245,20 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 1 rok temu 30000 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 11 miesięcy temu 29 zł

Anonimowy 1 rok temu 30 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem