Rak
Irena Wójcik

Irena Wójcik, Warszawa

Numer skarbonki: 110215
Irena marzy aby jak najdłużej uczestniczyć w życiu swoich dzieci
zebrano:
18 949 zł
4%
cel zbiórki:
400 000 zł

Historia

Mam na imię Irena, jestem mamą trójki wspaniałych dzieci, Dominiki, Adasia i Zosi.

W maju 2012 roku wyczułam guzek w prawej piersi. Wizyta u onkologa, biopsja, oczekiwanie na wynik histopatologiczny. Rozpoznanie brzmiało, "rak przedinwazyjny piersi prawej". We wrześniu przeszłam mastektomię i z niepokojem oczekiwałam na wynik histopatologiczny, który niestety pozbawił mnie złudzeń. Rak naciekający NSTG3 z nadekspresją receptora Her2 3+ (bardziej agresywna postać raka), który sprzyja szybkim nawrotom choroby. Zaproponowano mi udział w badaniach klinicznych nowego leku pertuzumab, który może wydłużyć czas do pojawienia się przerzutów. W Polsce nie jest on refundowany. Terapia trwała 18 miesięcy. Co trzy tygodnie chemia i zmaganie się ze skutkami ubocznymi, które są z nią związane. Bóle kości, wymioty, biegunki, utrata włosów, brwi i rzęs. Wytrzymałam to wszystko wierząc, że choroba nie wróci szybko.

Niestety w styczniu 2015 r. zaczęłam odczuwać bóle nóg. Postawienie diagnozy zajęło lekarzom prawie pół roku. Ostatecznie okazało się, że mam przerzuty do kości i wątroby. W lipcu przeszłam operację wszczepienia endoprotezy biodrowej, miesiąc później znalazłam się na oddziale onkologicznym, gdzie poddano mnie radioterapii. Ponownie rozpoczęłam chemię, tym razem w formie tabletek. Niestety leczenie to nie jest optymalne. Ostatnie badanie scyntygraficzne, układu kostnego, pokazało wiele nowych ognisk o charakterze meta. W związku z tym, że byłam już leczona herceptyną nie mogę liczyć na ponowne włączenie tego leku. Dwa inne preparaty, czyli pertuzumab i T-DM1 nie są refundowane w naszym kraju. Terapia lekiem T-DM1, który można kupić za granicą to roczny koszt ok. 400 000 zł., ponad 20 tys. za jedną dawkę. Podawanie leku odbywa się, co trzy tygodnie i powinno być kontynuowane do ponownego nawrotu choroby. Niestety jest to kwota dla mnie nieosiągalna.

Marzę o tym, aby uczestniczyć w najważniejszych momentach życia moich dzieci, cieszyć się z ich sukcesów, być wsparciem w trudnych chwilach. Dzięki Państwa pomocy, może mi się to udać. Za wszelkie wpłaty nawet najdrobniejsze, bardzo dziękuję.

Darowizny na rzecz leczenia Ireny można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Dziennik

Półtorej roku temu rozpoczęłam leczenie nowotworu w formie doustnej terapii celowanej, ponieważ pojawiły się przerzuty w wątrobie, płucach i kościach. Co trzy miesiące wykonywałam badania TK, aby kontrolować skuteczność leczenia. Niestety w kwietniu 2017 roku okazało się, że tabletki przestały działać. W Polsce nie ma już dla mnie leków, które skierowane są na typ raka Her2+ a standardowa chemioterapia nie daje gwarancji pokonania choroby. Jestem zmuszona szukać ratunku za granicą. Dzięki pomocy najbliższych, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, mam nadzieję na rozpoczęcie leczenia w tym kraju.

Niedawno dowiedziałam się, że Ministerstwo Zdrowia włączy do refundacji nowoczesny lek dla osób z rakiem piersi Her 2 +. Skierowany jest on do chorych z przerzutami. Niestety leczącą mnie onkolog, nie miała dobrych wiadomości. Terapia skierowana jest do osób z pierwszym rzutem nawrotu choroby. Ja się nie kwalifikuję. No cóż, nie poddaję się, walczę dalej.

Wypłaty (suma: 14068.69 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

07.08.2018 - £ 192.20
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

23.04.2018 - £ 523.90
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, inne

01.12.2017 - £ 880.00
- kategoria wydatków: inne

22.11.2017 - £ 180.40
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

04.08.2017 - £ 836.00
- kategoria wydatków: inne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

04.08.2017 - 1002.93 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, inne

28.07.2017 - 546.94 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 lata temu 1316 zł

Anonimowy 2 lata temu 852 zł

Anonimowy 2 lata temu 788 zł

Anonimowy 2 lata temu 782 zł

Anonimowy 2 lata temu 654 zł

Anonimowy 5 miesięcy temu 514 zł

Anonimowy 6 dni temu 500 zł

Anonimowy 3 lata temu 500 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 1 miesiąc temu 50 zł

Robert Gamibrodzki 4 miesiące temu 100 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem