Irena Wójcik

Irena Wójcik, Warszawa

Numer skarbonki: 110215
Irena ma trójkę dzieci, marzy, żeby jak najdłużej uczestniczyć w ich życiu.
zebrano:
15 119 zł
3%
cel zbiórki:
400 000 zł

Historia

Mam na imię Irena, jestem mamą trójki wspaniałych dzieci, Dominiki, Adasia i Zosi.

W maju 2012 roku wyczułam guzek w prawej piersi. Wizyta u onkologa, biopsja, oczekiwanie na wynik histopatologiczny. Rozpoznanie brzmiało, "rak przedinwazyjny piersi prawej". We wrześniu przeszłam mastektomię i z niepokojem oczekiwałam na wynik histopatologiczny, który niestety pozbawił mnie złudzeń. Rak naciekający NSTG3 z nadekspresją receptora Her2 3+ (bardziej agresywna postać raka), który sprzyja szybkim nawrotom choroby. Zaproponowano mi udział w badaniach klinicznych nowego leku pertuzumab, który może wydłużyć czas do pojawienia się przerzutów. W Polsce nie jest on refundowany. Terapia trwała 18 miesięcy. Co trzy tygodnie chemia i zmaganie się ze skutkami ubocznymi, które są z nią związane. Bóle kości, wymioty, biegunki, utrata włosów, brwi i rzęs. Wytrzymałam to wszystko wierząc, że choroba nie wróci szybko.

Niestety w styczniu 2015 r. zaczęłam odczuwać bóle nóg. Postawienie diagnozy zajęło lekarzom prawie pół roku. Ostatecznie okazało się, że mam przerzuty do kości i wątroby. W lipcu przeszłam operację wszczepienia endoprotezy biodrowej, miesiąc później znalazłam się na oddziale onkologicznym, gdzie poddano mnie radioterapii. Ponownie rozpoczęłam chemię, tym razem w formie tabletek. Niestety leczenie to nie jest optymalne. Ostatnie badanie scyntygraficzne, układu kostnego, pokazało wiele nowych ognisk o charakterze meta. W związku z tym, że byłam już leczona herceptyną nie mogę liczyć na ponowne włączenie tego leku. Dwa inne preparaty, czyli pertuzumab i T-DM1 nie są refundowane w naszym kraju. Terapia lekiem T-DM1, który można kupić za granicą to roczny koszt ok. 400 000 zł., ponad 20 tys. za jedną dawkę. Podawanie leku odbywa się, co trzy tygodnie i powinno być kontynuowane do ponownego nawrotu choroby. Niestety jest to kwota dla mnie nieosiągalna.

Marzę o tym, aby uczestniczyć w najważniejszych momentach życia moich dzieci, cieszyć się z ich sukcesów, być wsparciem w trudnych chwilach. Dzięki Państwa pomocy, może mi się to udać. Za wszelkie wpłaty nawet najdrobniejsze, bardzo dziękuję.

Darowizny na rzecz leczenia Ireny można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Dziennik

Półtorej roku temu rozpoczęłam leczenie nowotworu w formie doustnej terapii celowanej, ponieważ pojawiły się przerzuty w wątrobie, płucach i kościach. Co trzy miesiące wykonywałam badania TK, aby kontrolować skuteczność leczenia. Niestety w kwietniu 2017 roku okazało się, że tabletki przestały działać. W Polsce nie ma już dla mnie leków, które skierowane są na typ raka Her2+ a standardowa chemioterapia nie daje gwarancji pokonania choroby. Jestem zmuszona szukać ratunku za granicą. Dzięki pomocy najbliższych, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, mam nadzieję na rozpoczęcie leczenia w tym kraju.

Niedawno dowiedziałam się, że Ministerstwo Zdrowia włączy do refundacji nowoczesny lek dla osób z rakiem piersi Her 2 +. Skierowany jest on do chorych z przerzutami. Niestety leczącą mnie onkolog, nie miała dobrych wiadomości. Terapia skierowana jest do osób z pierwszym rzutem nawrotu choroby. Ja się nie kwalifikuję. No cóż, nie poddaję się, walczę dalej.

Wypłaty (suma: 14068.69 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

07.08.2018 - £ 192.20
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

23.04.2018 - £ 523.90
- kategoria wydatków: inne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

01.12.2017 - £ 880.00
- kategoria wydatków: inne

22.11.2017 - £ 180.40
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

04.08.2017 - £ 836.00
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, inne

04.08.2017 - 1002.93 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, inne

28.07.2017 - 546.94 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 1 rok temu 1316 zł

Anonimowy 1 rok temu 852 zł

Anonimowy 1 rok temu 788 zł

Anonimowy 1 rok temu 782 zł

Anonimowy 1 rok temu 654 zł

Anonimowy 2 lata temu 500 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 11 miesięcy temu 32 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 89 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 52 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 62 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem