Jacek Kozyra

Jacek Kozyra, Pruszcz Gdanski

Numer skarbonki: 111221
Na ciągłą rehabilitację.
zebrano:
15 379 zł
30%
cel zbiórki:
50 000 zł

Historia

Nazywam się Jacek Kozyra, mieszkam wraz z żoną i siedemnastoletnią córką w Pruszczu Gdańskim.

W lipcu 2017 roku zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy (chrzęstniakomięsak) w kręgosłupie. Rokowania jakie usłyszałem w Akademii Medycznej w Gdańsku, to paraliż i śmierć w najbliższym czasie. Powiedziano mi, że jeżeli znajdę neurochirurga, który podejmie się tej operacji mam szanse żyć.
Byłem u sześciu neurochirurgów w Polsce nikt nie chciał podjąć się tej operacji. Z pomocą profesora z Akademii zacząłem szukać pomocy za granicą. Udało nam się skonsultować z lekarzem w Narodowym Centrum leczenia schorzeń kręgosłupa w Budapeszcie, który ma bardzo duże doświadczenie w operacjach tego typu nowotworu tak umiejscowionego. Powiedział, że jest w stanie mnie zoperować jednak, by mogło się to odbyć musi wpłynąć pełna kwota tj. 46 tys. EURO na konto szpitala. Oczywiście pieniądze pożyczyłem ponieważ czas tutaj odgrywał bardzo ważna rolę i 16.08.2017 przeszedłem operację całkowitej resekcji guza. Usunięto guza w jednym kawałku z zapasem zdrowej tkanki co było najważniejsze i czego w Polsce nikt nie chciał się podjąć. Wycięto mi trzy kręgi kręgosłupa, trzy przylegające żebra po 10 cm, trzy wypustki nerwowe i wykonano plastykę opony twardej. Niestety podczas operacji doszło do częściowego uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym na skutek niedokrwienia. Ubiegałem się o zwrot kosztów w NFZ, ale niestety nie otrzymałem refundacji.

Od tego czasu minęło już ponad dwa lata. Od wysokości klatki piersiowej mam niedowład prawostronny, spastyki i brak czucia. Dzięki nieustannej rehabilitacji jestem samodzielny, chodzę o dwóch kulach. Przed operacja pracowałem, dziś jest to niemożliwe wszystko spadło na moją żonę. Moja sprawność jest uzależniona od ciągłej rehabilitacji .

Zbiórkę organizuję przede wszystkim na rehabilitację, wyjazd do ośrodka na turnus rehabilitacyjny.

Jeśli możesz pomóc - serdecznie dziękuję Jacek

Darowizny na rzecz leczenia Jacka można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie. 

 

Wypłaty (suma: 15150 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

14.10.2021 - 8680.00 zł
- kategoria wydatków: inne

02.11.2020 - 6470.00 zł
- kategoria wydatków: inne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 229,56 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 3 miesiące temu 2417 zł

Anonimowy 1 rok temu 2195 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 1831 zł

Anonimowy 1 rok temu 854 zł

Anonimowy 1 rok temu 632 zł

Anonimowy 1 rok temu 596 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 3 miesiące temu 10 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 16 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 13 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 125 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem