Janina Rodkiewicz

Janina Rodkiewicz, GDAŃSK

Numer skarbonki: 110668
Wołanie o pomoc!
zebrano:
2 668 zł
22%
cel zbiórki:
12 000 zł

Historia

Witam,

Nazywam się Janina Rodkiewicz, mam 62 lata. 23 maja 2017 r. zdiagnozowano u mnie raka piersi. Jestem po usunięciu piersi. Obecnie jestem poddawana chemioterapii, następnie czeka mnie radioterapia. 

Jedynym moim dochodem jest emerytura w wysokości 1410,- zł. miesięcznie. Mieszkam sama w mieszkaniu komunalnym, w którym nie ma gazu, wszystko pracuje na prądzie - ogrzewanie, bojler na ciepłą wodę i kuchenka. Moje miesięczne wydatki, to:

308,- zł. opłata za czynsz

400,- zł. energia elektryczna

+- 200,- zł. leki na depresję

reszta na comiesięczną skromną egzystencję i bieżąco zapisywanie leki.

Do tej pory pomagał mi mój jedyny syn, ale w obecnej chwili przebywa w zakładzie karnym za przewinienia drogowe co uniemożliwia mu opiekę nade mną. Jestem zdana na siebie i ewentualnie na dobry humor i dobre serce sąsiadów.

Z uwagi na zły stan zdrowia (zawroty głowy, słabość, złe znoszenie chemioterapii) mam duże trudności z pokonaniem trasy do i od lekarza onkologa, na pobrania krwi przed wizytą u onkologa oraz na zabiegi chemioterapii  - środkami komunikacji miejskiej, wobec czego korzystam z uprzejmości sąsiadów. Niestety nie jestem w stanie zapłacić chociaż za paliwo - wprawia mnie to w zakłopotanie i dyskomfort psychiczny. Nie wiem jak długo to potrwa i jak długo sąsiedzi będą mnie dowozić do przychodni i odwozić do domu ponieważ jest to kłopotliwe z uwagi na czas oczekiwania podawania chemii.

Po zaaplikowaniu chemii mam złe wyniki krwi - zgodnie z zaleceniem lekarza muszę wypijać drinki proteinowe, stosować odżywki niezbędne na jej poprawienie. Gdy wyniki są złe - wypadam z programu otrzymania chemii, co automatycznie wydłuża czas leczenia i zwalczenia raka. 

Jest mi bardzo ciężko i potrzebuję pomocy tak w kwestii opłacenia transportu na wizyty lekarskie, na pobrania krwi do badań oraz wyjazdy do szpitala na podanie chemii, a także na zakup zalecanych przez lekarza środków farmakologicznych w celu uzyskania lepszych wyników krwi by leczenie przebiegało sprawnie i bez przesunięć.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc i zrozumienie. 

Janina Rodkiewicz

Darowizny na rzecz leczenia Janiny można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Przekazanie darowizny uprawnia do ulgi podatkowej przy rozliczeniu PIT.

Wypłaty (suma: 2659.5 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

24.11.2020 - 466.50 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

03.01.2020 - 1241.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, inne, konsultacje medyczne

19.09.2018 - 744.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

19.09.2018 - 208.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport, inne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 9,00 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 lata temu 1000 zł 173

Życzę Pani jak najszybszego powrotu do zdrowia i wszystkiego co najlepsze na nadchodzące Święta i Nowy Rok. Wierzę, że za jakiś czas choroba będzie dla Pani tylko wspomnieniem i będzie się Pani cieszyła zdrowiem. Wszystkiego dobrego!!!

Dziekuje bardzo za wsparcie i zycze Wesolych Swiat
Janina


Najnowsze darowizny

Anonimowy 6 miesięcy temu 10 zł

Anonimowy 10 miesięcy temu 50 zł

Anonimowy 1 rok temu 5 zł

Dominika Kowalczyk-Sadanowicz 1 rok temu 10 zł

Anonimowy 2 lata temu 50 zł 156

Życzę Pani szybkiego powrotu do zdrowia, moja mama- Pani imienniczka również walczy z rakiem piersi. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Dziękuję bardzo i życzę mamie żeby się trzymała niech się nie poddaje!!!!
Janina


Anonimowy 2 lata temu 50 zł

Anonimowy 2 lata temu 50 zł 148

Wesołych świąt Bożego Narodzenia

Wzajemnie!!!
Janina


Anonimowy 2 lata temu 10 zł

Anonimowy 2 lata temu 200 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem