Joanna Andraszak

Joanna Andraszak, Szamotuły

Numer skarbonki: 110938
By pogonić raka z piersi
Na zebranie środków
mamy czas do: 28 lutego 2019
zebrano:
450 zł
1%
cel zbiórki:
25 000 zł

Historia

Cześć Wszystkim,

mam na imię Asia, 6 grudnia 2018 r. ukończyłam 27 lat. Jestem studentką III roku pedagogiki na WSPiA w Poznaniu.

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia tego roku, dowiedziałam się, że choruję na złośliwego raka piersi - była to dla mnie szokująca wiadomość, ponieważ jeszcze przed biopsją z badań USG piersi wszyscy lekarze zapewniali mnie, że to jest tylko na pewno włókniak i mam się nie denerwować. Na badanie USG trafiłam przypadkiem, tylko dlatego, że chciałam wyleczyć trądzik, który od lat mi doskwiera i ciągle leczyłam go różnymi specyfikami, ale nadaremnie. Będąc u ginekologa, dostałam skierowanie na profilaktyczne badanie piersi, gdyż nigdy wcześniej go nie robiłam... no i tak zaczęła się moja historia.

Teraz jestem w początkowej fazie - miałam robioną mammografię, testy genetyczne, usg i czekam na rezonans, który mam mieć 2 stycznia. W tym całym zabieganiu trochę mam żal do lekarzy, że nie przejmują się nami, co wywnioskowałam po przybyciu do szpitala w Poznaniu i czekaniem na przyjęcie 5 godzin, bo lekarz o mnie zapomniał... a ja przeżywałam koszmar, bo tak na prawdę rak kojarzył mi się ze śmiercią, wypadaniem włosów itp. Napomnę o tym, że 2 lata temu pochowaliśmy ciocię, która miała 36 lat. Zostawiła dwójkę dzieci, widziałam jak umiera i w jakich mękach. Razem z mamą organizowałyśmy różne pomoce dla niej, to było straszne, a teraz ja muszę zawalczyć o siebie, dlatego tu jestem.

Przez ten krótki czas poznałam nowe osoby, które sprawiły, że uwierzyłam w możliwość wyleczenia i w to, że moja historia nie musi być taka jak u cioci.
Bardzo Wam za to dziękuje!

Jestem osobą kontaktową, kocham zwierzęta i chcę skończyć studia, by móc pracować w przyszłości z dziećmi. Teraz czeka mnie zmiana stylu życia, nowy rozdział. Mam świadomość, że moja choroba powoduje przerzuty, dlatego chcę usunąć piersi i wykonać ich rekonstrukcję.

Zdaję sobie sprawę, że będę potrzebowała pieniędzy na leczenie, zabieg rekonstrukcji, rehabilitację, wizyty u lekarzy jak i zwrot kosztów za dojazd do ośrodka leczenia. Jestem jeszcze bardzo młoda i chciałabym wrócić do normalności.

Myślę, że warto zawalczyć i że nie ma rzeczy niemożliwych. 

Darowizny na rzecz leczenia Asi można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie. 

Dziennik

dzisiaj już 16 stycznia, już wiadomo jak będzie wyglądało leczenie..
22 stycznia mam wizytę z chemioterapeutką , pewnie już dostanę chemię,zaczynam się bać jak mój organizm zareaguje.
Po chemii operacja, przez to że jestem obciążona genetycznie -możliwe, że usuną dwie piersi. Mimo tego, próbuję już walczyć wspierając się witaminami, zakupiłam także fohow feniks i fohow sanbao-mam nadzieję, że chemię przejdę delikatniej i obędzie się bez strasznych skutków ubocznych , którą niesie ze sobą chemia.

Hej, dziś już 4 stycznia, miałam robiony rezonans i szczerze ręce opadają. Na rezonans miałam stawić się o 8 więc dotarłam z wyprzedzeniem no i zaczęło się... najpierw, że mam iść do innego budynku, bo oni nie robią takiego badania. Potem się okazało, że jednak wcześniej byłam w prawidłowym budynku, ale mojego skierowania nie ma, więc poszukiwanie lekarza, który miał mi je wystawić. Pojawiła się oburzona pani doktor, że ona skierowanie mi dawała, co nie było zgodne z prawdą. Potem twierdziła, że jeśli ja nie mam to na dole panie w recepcji mają w zeszycie dla osób z zieloną kartą, znów idę do tych pań okazuje się, że faktycznie jest moje skierowanie, ale źle wypełnione no i koleją rzeczy było poszukiwanie lekarza by poprawił dokument. W końcu po godzinie 9 wykonano mi rezonans magnetyczny. Teraz czekam na wynik. Czas pomyśleć o zmianie szpitala.

Wspierający

Najnowsze darowizny

Anonimowy 3 dni temu 100 zł

Joanna Beśka Beśka 4 dni temu 10 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 250 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 20 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 100 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 10 zł

Mirosław Noak 2 tygodnie temu 10 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem