Rak
Joanna  Bienia-Grab

Joanna Bienia-Grab, Zabrze

Numer skarbonki: 111168
Pragnę żyć dla moich dzieci. Pomóż mi pokonać raka.
zebrano:
13 419 zł
4%
cel zbiórki:
300 000 zł

Historia

Nazywam się Joasia i mam 41 lat. W wieku 35 lat zdiagnozowano u mnie złośliwy nowotwór piersi z przerzutami do węzłów chłonnych, który jest bardzo agresywny. Na początku leczenia przeszłam chemioterapię, następnie dwie operacje, obustronną mastektomię piersi z usunięciem węzłów chłonnych. Kolejnym krokiem była radioterapia, która spowodowała rozlegle oparzenia. Od tego czasu już nic nie było takie jak wcześniej, życie wypełniło się ciągłym strachem. Jednak nie poddałam się, staram się żyć normalnie dla trójki moich wspaniałych dzieci, które samotnie wychowuję. To one są całym moim światem i każdego dnia dają mi siłę do walki.

Niestety po 5 latach nastąpiło pogorszenie i rozległe przerzuty do kości i szpiku kostnego. Kolejny rok trudnej walki, chemioterapia niosąca wiele skutków ubocznych. Dwukrotnie straciłam włosy. Niestety z powodu silnej neuropatii chemia została mi zabrana, a w kontrolnych badaniach wykryto przerzut do wątroby. Wtedy zaczęła się kolejna, jeszcze trudniejsza walka. Dostępna, refundowana chemioterapia powoduje poważne skutki uboczne i silnie wyniszcza organizm. Na rynku jest dostępny lek, który jest lekiem celowanym w nowotwór, z którym walczę. Niestety Kadcyla, choć od stycznia 2020 jest na listach refundacyjnych, na razie jest niedostępna w moim szpitalu. Musze na nią poczekać, nawet do kwietnia. A wciąż jeden wlew to koszt 25 000 zł. Standardowa terapia trwa rok lub dłużej, z częstotliwością wlewów co 3 tygodnie. Potrzebuję 300 000 zł by walczyć o życie. Przy tej chorobie najważniejsze jest jak najszybciej podać lek, który zatrzyma rozwój postępującej choroby. Niestety koszty leczenia przewyższają moje możliwości finansowe, dlatego proszę, pomóż mi, abym mogła pokonać chorobę, cieszyć się życiem i zobaczyć jak moje dziecko przystępuje do I Komunii Świętej.

Wierzę w dobro ludzi, a okazane dobro zawsze wraca. Kocham życie i chcę czerpać z dni jak najwięcej, spełniać swoje marzenia i pasje. Lubię podróże, zajmuję się florystyką, śpiewam w kościelnym chórze. Mam wokół siebie wspaniałych i kochających rodziców, kochaną siostrę, wielu przyjaciół i wspaniałego księdza proboszcza, na których zawsze mogę liczyć. Kocham ludzi i zwierzęta. Mam psa oraz trzy koty, które dzięki mojej determinacji i walce o ich życie udało się uratować.

Darowizny na rzecz leczenia Joanny można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Dziennik

Chciałam podzielić się z wami moim dalszym losem leczenia. Jestem na etapie przyjmowania chemioterapii w Niemczech. Za tydzień dostanę IV cykl chemii, która przynosi pierwsze efekty leczenia. Bardzo dziękuję wszystkim za dalsze wsparcie finansowe i duchowe.
W szególności chciałam podziękowac mojej kuzynce Grażynie, która pomogła w załatwieniu leczenia i nadal mnie wspiera w dalszej walce z rakiem.

Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie tak finansowe jak i duchowe. Dzięki Wam nie tracę nadziei i wiary, a dzięki temu wzrasta też moja miłość. Niech Pan Bóg to wszystko Wam wynagrodzi.

Jestem już w Niemczech planowaną wizytę miałam na 13 stycznia. Niestety rak nie daje za wygrana i pokrzyżował wszystkie plany, z dnia na dzień mój stan się pogorszył i nie mogłam chodzić. Natychmiast zostałam skierowana na onkologie. Tam po zrobieniu tomografii komputerowej okazało się, że moje kości w okolicy miednicy są całe zniszczone przez raka. Dostałam wlewy na kości, aby je wzmocnić. W chwili obecnej jestem na morfinie i czekam na decyzje lekarzy.

Wypłaty (suma: 3233 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

19.03.2020 - 785.00 zł
- kategoria wydatków: inne

17.03.2020 - 1800.00 zł
- kategoria wydatków: inne

03.01.2020 - 448.00 zł
- kategoria wydatków: transport

16.12.2019 - 200.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 10 186,90 zł

Wspierający

Największe darowizny

Kristin Me 4 miesiące temu 2000 zł 131

Nie znam Cię, ale wierzę w to, że wygrasz Joasiu ❤️ Bo wiara czyni cuda 💋💋 Kristin

Anonimowy 2 miesiące temu 1000 zł 19

Powodzenia :)

Dawid Dyrcz Dyrcz 3 miesiące temu 1000 zł 49

Wszystkiego dobrego :)

OTYLIA Matyl Matyl 2 miesiące temu 500 zł

Agnieszka 3 miesiące temu 500 zł 33

Jestem z Tobą i wierzę że będzie dobrze :) a wiara czyni cuda

Anonimowy 4 miesiące temu 500 zł

Ma Da Stekla 4 miesiące temu 500 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 4 tygodnie temu 100 zł

Anonimowy 4 tygodnie temu 70 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 100 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem