Rak
Joanna Gromnica

Joanna Gromnica, Zabrze

Numer skarbonki: 110229
Choruję na rzadki typ raka tarczycy.NFZ nie ma mi nic do zaoferowania!
zebrano:
45 960 zł
25%
cel zbiórki:
180 000 zł

Historia

Mam na imię Joanna i mam 42 lata. Mój syn w tym roku skończył 18 lat. 

Na początku 2006 roku, zdiagnozowano u mnie rzadki rodzaj raka rdzeniastego tarczycy. Usunięto mi tarczycę. Ze względu na przerzuty, usunięto mi również centralny układ chłonny. Mój synek miał wtedy 6 lat, i wiedział tylko że Mama choruje. Słowo "rak" nigdy nie padło. Tak minęło prawie 10 lat..

W maju 2015 roku wystąpiła u mnie wznowa i nastąpiły przerzuty do kości. Na konsultacji w Centrum Onkologii poinformowano mnie, o “braku możliwości terapii systemowej”, sugerując jednocześnie podjęcie prób leczenia w trakcie badań klinicznych. Niestety do badań klinicznych nie zostałam zakwalifikowana. 
Bałam się przyszłości - bałam się też wreszcie powiedzieć synowi jak poważna jest moja choroba. Ale gdy w końcu dowiedział się o moim raku, byłam pod wrażeniem jego wrażliwości i chęci pomocy. 

Dopuszczone w Polsce leki na moje schorzenie nie są refundowane przez NFZ i koszty leczenia są bardzo wysokie. Miesięczna terapia kosztuje około 18 000 złotych.
Przyjmowanie leku powoduje zatrzymanie rozwijającego się procesu nowotworowego a chemio i radioterapia są nieskuteczne! 

Od 2016 roku wciąż "leczę się" tylko paliatywnie. Zmiany w kościach wciąż się pojawiają, ale rygorystyczne warunki badań klinicznych nie pozwalają mi wziąć w nich udziału.

Wciąż pracuję, choć mam orzeczenie o niepełnosprawności. Od ponad 20 lat wciąż z tym samym pracodawcą. Praca ma dla mnie terapeutyczny wymiar, przy natłoku obowiązków i zajęć udaje mi się nie myśleć o chorobie. Od tych myśli odrywa mnie też syn. W tym roku skończył 18 lat, snuje plany na przyszłość, szuka swojej ścieżki. Jest dla mnie ogromną pomocą.  

Proszę o każdą pomoc w mojej walce z rakiem, za którą serdecznie dziękuję.

Darowizny na rzecz leczenia Joanny można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 7 miesięcy temu 3500 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 3500 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 3500 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 3500 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 3500 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 2500 zł

Anonimowy 1 rok temu 2231 zł

Anonimowy 2 lata temu 1842 zł

Anonimowy 2 lata temu 1002 zł

Anonimowy 2 lata temu 1000 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem