Joanna Gromnica

Joanna Gromnica, Zabrze

Numer skarbonki: 110229
Choruję na rzadki typ raka tarczycy.NFZ nie ma mi nic do zaoferowania!
zebrano:
45 960 zł
25%
cel zbiórki:
180 000 zł

Historia

Mam na imię Joanna i mam 42 lata. Mój syn w tym roku skończył 18 lat. 

Na początku 2006 roku, zdiagnozowano u mnie rzadki rodzaj raka rdzeniastego tarczycy. Usunięto mi tarczycę. Ze względu na przerzuty, usunięto mi również centralny układ chłonny. Mój synek miał wtedy 6 lat, i wiedział tylko że Mama choruje. Słowo "rak" nigdy nie padło. Tak minęło prawie 10 lat..

W maju 2015 roku wystąpiła u mnie wznowa i nastąpiły przerzuty do kości. Na konsultacji w Centrum Onkologii poinformowano mnie, o “braku możliwości terapii systemowej”, sugerując jednocześnie podjęcie prób leczenia w trakcie badań klinicznych. Niestety do badań klinicznych nie zostałam zakwalifikowana. 
Bałam się przyszłości - bałam się też wreszcie powiedzieć synowi jak poważna jest moja choroba. Ale gdy w końcu dowiedział się o moim raku, byłam pod wrażeniem jego wrażliwości i chęci pomocy. 

Dopuszczone w Polsce leki na moje schorzenie nie są refundowane przez NFZ i koszty leczenia są bardzo wysokie. Miesięczna terapia kosztuje około 18 000 złotych.
Przyjmowanie leku powoduje zatrzymanie rozwijającego się procesu nowotworowego a chemio i radioterapia są nieskuteczne! 

Od 2016 roku wciąż "leczę się" tylko paliatywnie. Zmiany w kościach wciąż się pojawiają, ale rygorystyczne warunki badań klinicznych nie pozwalają mi wziąć w nich udziału.

Wciąż pracuję, choć mam orzeczenie o niepełnosprawności. Od ponad 20 lat wciąż z tym samym pracodawcą. Praca ma dla mnie terapeutyczny wymiar, przy natłoku obowiązków i zajęć udaje mi się nie myśleć o chorobie. Od tych myśli odrywa mnie też syn. W tym roku skończył 18 lat, snuje plany na przyszłość, szuka swojej ścieżki. Jest dla mnie ogromną pomocą.  

Proszę o każdą pomoc w mojej walce z rakiem, za którą serdecznie dziękuję.

Darowizny na rzecz leczenia Joanny można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 10 miesięcy temu 3500 zł

Anonimowy 10 miesięcy temu 3500 zł

Anonimowy 10 miesięcy temu 3500 zł

Anonimowy 10 miesięcy temu 3500 zł

Anonimowy 10 miesięcy temu 3500 zł

Anonimowy 10 miesięcy temu 2500 zł

Anonimowy 1 rok temu 2231 zł

Anonimowy 2 lata temu 1842 zł

Anonimowy 2 lata temu 1002 zł

Anonimowy 2 lata temu 1000 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem