Rak
Joanna Kucera

Joanna Kucera, Pruszków

Numer skarbonki: 111098
Pomóż mi jak najdłużej zostać z Rodziną
zebrano:
37 734 zł
83%
cel zbiórki:
45 000 zł

Historia

Mam na imię Joanna, jestem żoną i mamą dwóch wspaniałych córeczek: 9-letniej Hani i 12-letniej Liwii. Nowotwór towarzyszy mi i mojej Rodzinie od ponad 6 lat. W tamtym czasie, przy pierwszym leczeniu bardzo chciałam wierzyć, że przejdę przez ten koszmar i zacznę normalne życie. Niestety, on powrócił po 2,5 roku. Od jesieni 2016 jestem stałą pacjentką Centrum Onkologii - Instytut. Jestem leczona, ale mój rodzaj Her2-3+ szybko przyzwyczaja się do leku i atakuje kolejny organ. Po raku piersi był przerzut na wątrobę, kości i płuca. Potem zaatakował oczy, na szczęście po xelodzie zaczęłam znów widzieć. Następnie węzły chłonne i mózg.

W chwili obecnej już wyczerpałam możliwości leczenia systemowego w Polsce. Moja Rodzina bardzo się stara i znalazła dla mnie ratunek w Wielkiej Brytanii. Sarah Cannon Research Institute to jednostka badawcza globalnego instytutu raka HCA, Sarah Cannon. Skupiając się na postępach w leczeniu pacjentów, jest jedną z wiodących na świecie organizacji zajmujących się badaniami klinicznymi prowadzonymi na terenie Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. 

Organizacja ta przeprowadziła ponad 250 pierwszych badań klinicznych na ludziach od momentu jej powstania w 1993 r. i była liderem badań klinicznych w większości zatwierdzonych terapii przeciwnowotworowych w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Klinika ma sponsora, więc nie muszę ponosić kosztów leczenia. Jednak częste podróże do Londynu wiążą się z dużymi kosztami. Na razie jestem na etapie konsultacji, więc nie wiem z jaką częstotliwością podawane są te leki.

Nigdy nie prosiłam o pomoc, radziliśmy sobie sami, mąż znalazł dodatkową pracę, żeby wystarczyło na wszystko co jest nam potrzebne. Zawsze mówiłam, że są bardziej potrzebujący. Teraz nie poradzimy sobie sami, prosimy Was, w miarę możliwości o wsparcie. Tak bardzo chcę żyć, wychowywać swoje dzieci uczyć ich nowych umiejętności i patrzeć  jak rosną. Moim największym marzeniem jest zobaczyć Hanię w komunijniej sukience, a to w będzie w maju. Dla zdrowych osób normalna sprawa, dla mnie bardzo odległy czas, gdzie wiele może się zdarzyć. 

Darowizny na rzecz leczenia Joanny można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż". 

Galeria

Dziennik

Kochani Darczyńcy,
pragnę Was poinformować, że 31 października rozpoczęłam leczenie SYD985!!! Bardzo się cieszę z tego powodu, tym bardziej, że od 12.10. przechodziłam kolejny etap kwalifikacji i wyszły pewne komplikacje, które mogły wykluczyć mnie z testów. Na szczęście wszystko udało się wyjaśnić i wyprostować na tyle, że mogłam bezpiecznie przystąpić do leczenia. Przeszłam ten etap bez nieprzyjemnych skutków ubocznych i obserwuję delikatną poprawę samopoczucia :-) Lek będę miała podawany co 3 tygodnie, natomiast co tydzień niestety jest wizyta kontrolna. Staram się oszczędnie gospodarować zebranymi środkami, wyszukuję najtańsze loty, zatrzymuję się u siostry, aby zebranych środków wystarczyło na jak dłużej na loty do Londynu. Ostatnie 3 tygodnie byłam u siostry bez odwiedzin w kraju, teraz pragnę jednak częściej być ze swoimi dziećmi, co wiąże się z częstymi podróżami. Korzystając z okazji pragnę Wam jeszcze raz serdecznie podziękować za wszystkie wpłaty- Rodzinie, Przyjaciołom, Znajomym, a w sposób szczególny Osobom, które nawet mnie nie znają. To naprawdę piękny i wyjątkowy gest <3 za który dziękuję z całego serca. Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy zaoferowali nam swoją pomoc (w opiece nad dziewczynkami czy w asyście w Londynie - dziękuję Michał jesteś wielki). Obiecuję na bieżąco informować Was o postępach w leczeniu. Ściskam i pozdrawiam
Joanna

Wypłaty (suma: 7640.67 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

28.01.2020 - 4645.20 zł
- kategoria wydatków: transport, inne, konsultacje medyczne

22.11.2019 - 1586.31 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

22.11.2019 - £ 100.74
- kategoria wydatków: transport

28.09.2019 - 911.49 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne, transport

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 30 093,54 zł

Wspierający

Największe darowizny

Piotr Pacyna 7 miesięcy temu 2000 zł

BARCZAK PAWEŁ 8 miesięcy temu 2000 zł

Anonimowy 8 miesięcy temu 2000 zł

Przemek G 6 miesięcy temu 1500 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 1000 zł

Anonimowy Z Rodziną 8 miesięcy temu 1000 zł 61

Ściskamy mocno ! Zdrowia!

Anonimowy Z Rodziną 8 miesięcy temu 1000 zł 64

Życzę powrotu do zdrowia

Ela i Piotr 8 miesięcy temu 1000 zł 99

Jesteśmy z Tobą, Asiu! :)

Joanna Jaros-Łata Jaros-Łata 8 miesięcy temu 1000 zł 60

Jołasiu, ściskam Cię mocno i jestem z Tobą.

Rafał Sadlik Sadlik 9 miesięcy temu 1000 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem