Rak
Joanna Puszek-Kornicka

Joanna Puszek-Kornicka, Radomsko

Numer skarbonki: 111239
Wspomóż dzielną lekarkę w walce z rakiem jelita grubego
zebrano:
47 731 zł
33%
cel zbiórki:
144 000 zł

Historia

Mam na imię Joanna, mam 52 lata, jestem lekarzem rodzinnym i pediatrą. Od 25 lat pomagam małym i dorosłym pacjentom wracać do zdrowia.

W listopadzie 2018 roku zachorowałam na raka jelita grubego. Nowotwór pojawił się niespodziewanie. Rozwijał się podstępnie mimo zdrowego odżywiania, jazdy na rowerze czy ulubionego pływania. Po radykalnej operacji guza podjęłam chemioterapię z powodu przerzutów do wątroby. W pierwszej linii w ramach programu lekowego zastosowano u mnie schemat FOLFIRI z cetuximabem, skuteczny u wielu pacjentów, ale jak się później okazało, u mnie nie przyniósł zakładanych korzyści. Po 6 miesiącach zmagania się z objawami ubocznymi ciężkiego leczenia doszło do progresji zmian w wątrobie. Wówczas włączono terapię II linii. Tym razem był to FOLFOX z bewacyzumabem. Pomimo początkowej regresji przerzutów w wątrobie, leczenie obarczone było również rozwojem wielu dodatkowych powikłań i schorzeń, których dotychczas nie miałam. Mimo podawanej co 11 dni chemioterapii, podjęłam pracę i wróciłam do moich pacjentów. Pomoc innym ludziom dawała mi siłę do walki z chorobą i następstwami jej leczenia.

W Wigilię 2019 roku doszło do zaawansowanych powikłań leczenia bewacyzumabem, które zakończyły się 13-dniową hospitalizacją. W efekcie należało zakończyć toksyczną chemioterapię. Był to dla mnie wyjątkowo trudny rok, rozpoczął się chemioterapią 3 stycznia, a zakończył ogromnym cierpieniem, świętami i Nowym Rokiem spędzonymi w izolatce, z dala od bliskich i rodziny. 

W lutym 2020 roku w Stanach Zjednoczonych udało się dokonać analizy genetycznej fragmentu guza usuniętego podczas operacji. Okazało się, że niepowodzenia wcześniejszej terapii spowodowane są bardzo rzadką mutacją w postaci fuzji genu RET. 

W chwili obecnej celowane leczenie jest w Polsce nierefundowane. Terapia regorafenibem co miesiąc wymaga dużych nakładów finansowych. Koszt miesięcznej terapii wynosi 12 tys. złotych. Mimo podjęcia dodatkowego zatrudnienia na dyżurach, potrzebuję wsparcia z Państwa strony. Wszystkie środki zgromadzone w ramach skarbonki przeznaczę na zakup leku.

Zawsze wierzyłam, że dobro wyświadczone innym ludziom wraca do nas w potrzebie. Za każde wsparcie z całego serca dziękuję w imieniu swoim i moich bliskich!

Darowizny na rzecz leczenia Joanny można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Dziennik

Drodzy Darczyńcy,

To już 5 cykl leczenia. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty i udzieloną pomoc. Pomimo trudnej sytuacji pandemii w jakiej przyszło nam żyć, czuję się dobrze, a wyniki tomografii komputerowej są obiecujące. Przede mną kolejne cykle leczenia, mam nadzieję, że stopniowo uda się zredukować zmiany w wątrobie. Nadal muszę kontynuować leczenie dlatego proszę o dalsze wsparcie.

Wszystkim życzę przede wszystkim dużo zdrowia.

Pozdrawiam, Joanna

Drodzy Darczyńcy,

z całego serca dziękuję za dotychczas udzieloną pomoc. Jest to ogromne wsparcie, dzięki któremu już jutro będę mogła nabyć lek na najbliższy miesiąc. W skarbonce wystarczy także na kolejny. Objawy uboczne leku utrudniają codzienną aktywność, ale mam nadzieję, że dam radę.

Jeszcze raz bardzo dziękuję, również za słowa otuchy pozostawione w komentarzach przez znajomych, pacjentów i wszystkie życzliwe mi osoby.

Pozdrawiam,
Joanna

Wypłaty (suma: 37800 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

30.04.2020 - 12600.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

26.03.2020 - 12600.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

11.03.2020 - 12600.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 9 931,50 zł

Wspierający

Największe darowizny

Przychodnia Medyk Radomsko 1 miesiąc temu 4000 zł

Anonimowy 17 godzin temu 1000 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 1000 zł 21

Walcz dalej!

beata kostrzewa 2 miesiące temu 1000 zł 16

Beata i Mariusz Kostrzewa

Asia i Mirek Drozdowscy 2 miesiące temu 1000 zł 18

Życzymy zdrowia i trzymamy mocno kciuki.

Edyta Cygankiewicz 2 miesiące temu 1000 zł

Renata i Tomek 2 miesiące temu 1000 zł

Anita Niemiec 2 miesiące temu 1000 zł

Paweł i Dorota Krakowian 2 miesiące temu 1000 zł 24

Asiu zdrowiej, trzymamy mocno kciuki ! DiP

Ewa Puszek Nowak 2 miesiące temu 1000 zł 18

Powrotu do zdrowia.

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem