Konstanty  Stepaniuk

Konstanty Stepaniuk, Białystok

Numer skarbonki: 111190
Potrzebne środki na zabieg Nanoknife
zebrano:
8 941 zł
19%
cel zbiórki:
45 000 zł

Historia

Jestem pełnomocnikiem Konstantego i zgłosiłam go do Fundacji, bo jest w bardzo trudnej sytuacji.

Do momentu rozpoznania choroby nowotworu złośliwego prostaty mieszkał i pracował w warsztacie samochodowym razem z synem. W trakcie choroby syn nie opiekował się ojcem i nie wspierał finansowo, a wręcz przeciwnie zażądał notarialnego przepisania domu w całości. Po odmowie ojca wyprowadził się z synową pozostawiając samego w chorobie bez środków do życia. Konstanty został opuszczony przez rodzinę i mieszka sam. Jest po rozwodzie od 14 lat. 

Po pierwszej operacji w Bydgoszczy były komplikacje, które spowodowały dłuższą niezdolność do pracy. Następstwem tego była kolejna operacja w Białymstoku. Po nie całym roku jednak w badaniu MR wykazało wznowę nowotworu w okolicy szyi pęcherza i odbytnicy. Daje to bóle, ciągle infekcje, trudności z oddawaniem moczu oraz zaleganiem moczu w pęcherzu. W tym przypadku klasyczna metoda leczenia radioterapia daje duże prawdopodobieństwo powstania wielu powikłań m.in. przetoka, nietrzymanie moczu, krwawienia, uszkodzenia nerwów pęcherza...itd., co spowoduje brak możliwości wykonywania pracy zawodowej i potrzeby opiekuna w życiu codziennym.

Wg opinii lekarzy onkologa i urologów zalecaną metoda leczenia jest Nanoknife. Urolog w klinice Klara zakwalifikował Konstantego na operacje, która jest jedyną możliwą metodą, jaką można zastosować w tym przypadku ze względu na okolice zmian chorobowych. Nanoknife nie powoduje takich powikłań, bo jest metodą mało inwazyjną. Metoda ta zapewnia powrót do normalnego życia i pracy. Po radioterapii minimalny okres niezdolności do pracy to 6 miesięcy, jeśli nie będzie dodatkowych powikłań. Jednak Nanoknife to kosztowna operacja, na którą nie stać Konstantego, ponieważ sytuacja życiowa doprowadziła do kłopotów finansowych. Konstanty jest osobą niepełnosprawną, mimo to w miarę możliwości wykonuje drobne prace w warsztacie, w którym sam pracuje.

Rodzina z Konstantym nie utrzymuje żadnego kontaktu. Jest zdany sam na siebie. Operacja daje daje duże szanse na wyzdrowienie, jednak nie jestem w stanie sfinansować w całości kosztów operacji. Zwracam się z prośbą o pomoc wsparciu finansowym na operację, która jest zaplanowana na dzień 15.01.2020 roku.

Z powodu braku środków finansowych Konstanty oczekuje na operację w innym terminie.

Dziękujemy  

Darowizny na rzecz leczenia Konstantego można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 9 miesięcy temu 1087 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 926 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 586 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 522 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 520 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 1 dzień temu 100 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 47 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 126 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 24 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 148 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem