Rak
Maciej Brdak

Maciej Brdak, ZIEMNICE

Numer skarbonki: 110715
Proszę pomóż mi wygrać walkę ze złośliwym nowotworem mózgu
zebrano:
350 854 zł
44%
cel zbiórki:
780 000 zł

Historia

Cześć, 

jestem Maciej i mam 45 lat. Mam wspaniałą rodzinę, cudowną żonę, śliczną córkę i ukochanego synka. Dodatkowo spełniam się zawodowo - pracuję w firmie, w której jestem kierownikiem regionalnym. Moja praca przynosi mi dużo satysfakcji i zadowolenia z osiąganych sukcesów. Co więcej, jestem człowiekiem o wielu pasjach - interesuję się piłką nożną, trenuję kulturystykę, uwielbiam jeździć na rowerze i majsterkować. Małe remonty domowe nigdy nie były mi straszne. 

24 października 2017 roku świat mój i mojej rodziny legł w gruzach. Wtedy dowiedzieliśmy się, że w mojej głowie urósł guz wielkości pomarańczy (8cm na 4 cm). Umiejscowił się po prawej stronie mózgowia, ale rósł w bardzo szybkim tempie powodując nasilające się bóle głowy i omdlenia. Trzeba było podjąć bardzo szybką decyzję o operacji głowy. Mimo że rokowania przedstawione przez neurochirurgów były tragiczne (mogłem mieć lewy niedowład ciała, mogłem nie widzieć, a nawet mogło się to skończyć zgonem), operacja zakończyła się pełnym sukcesem, graniczącym z cudem. Lekarzom udało się wyciąć guza w całości, co potwierdził ostatni rezonans magnetyczny. Zdałem sobie sprawę z tego, że otrzymałem drugą szansę od Boga.

Dwa tygodnie po operacji otrzymaliśmy wyniki histopatologiczne, które mówiły jasno, że jest to glejak wielopostaciowy IV stopnia. Jest to niestety najgorszy guz z możliwych. Zostały one również potwierdzone przez badanie przeprowadzone w Bydgoszczy. Jest to agresywny guz, którego główną cechą jest tendencja do wznowy. Aktualnie poddałem się radio i chemioterapii, która jest przeprowadzana w Legnicy. 

Standardowe leczenia w Polsce nie dają szansy na to by pozbyć się GBM IV. Na świecie są dostępne alternatywne, komercyjne metody leczenia GBM-IV, ale są one niezwykle kosztowne i dla całej naszej rodziny nieosiągalne finansowo. Dlatego więc zostaliśmy postawieni przed wyborem najlepszych metod leczenia, którymi są: 

1. Amerykańska metoda leczenia Optune firmy Novocure, której można się podjąć w Berlinie - koszt 20 tys. EURO za miesiąc, przy czym czas trwania terapii wynosi 6 miesięcy; link do amerykańskiej strony: https://www.optune.com/

2. Terapia Nanotherm firmy Magforce również w Berlinie - koszt wynosi 60 tys. EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy; link do niemieckiej strony: http://www.magforce.de/home.html

3. Terapia immunologiczna dostępna w IOZK w Kolonii - koszt wynosi 60 tys. EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy; link do angielskiej strony: http://www.iozk.de/en/start/home

Każda z tej alternatywnej terapii jest połączona z chemioterapią. Zbieramy środki pozwalające na uratowanie mojego zdrowia i życia. Bardzo chciałbym zobaczyć jak mój syn dorasta, a córka kończy studia i wyprawia wesele, a także powrócić do życia sprzed choroby. Dlatego więc tak ważna dla mnie i dla mojej rodziny jest pomoc ludzi dobrej woli - nawet najmniejsza wpłata przybliży mnie do skorzystania z alternatywnego leczenia, nieosiągalnego w Polsce. 

Dzięki Waszej pomocy będę mógł dalej walczyć z nowotworem i cieszyć się chwilami spędzonymi z rodziną. Każda złotówka jest dla mnie na wagę złota. 

Dziękuję, 

Maciej

Darowizny na rzecz leczenia Macieja można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie. 

Hello, 

To begin with, let me introduce myself and tell a bit of my life story. My name's Maciej
and I'm 45. I am lucky to have a wonderful family, lovely wife, beautiful daughter and beloved son. So far I've worked in a company on a regional manager position, which gives me the job satisfaction that I always wanted. Honestly, I may say this job challenged made me and made me a successful worker, so that my family can be proud of me. What is more, people call me a man of many hobbies. I'm interested in football, I'm training bodybuilding,
I love cycling and all kinds of DIY jobs. Being active all the time I feel I'm alive.

24th October 2017 all my world fell apart. I got really devastating news, that inside my brain there is an orange sized tumour (8cm / 4 cm). It's located on the right side of my brain. Growing incredibly fast it caused unbearably strong headaches and frequent collapses. Together with my family I had to make a quick decision to operate it. Despite the neurosurgeon's prognosis, which didn't give me much hope to survive the operation (I could have had left paresis, become blind or even die) it went well, which was a real miracle for me and my family. The doctors managed to cut out the tumour completely, which was confirmed in the last magnetic resonance. I realised God gave me the second chance.  

Two weeks passed since the operation, when we received the histopathological results and
it was clearly stated: grade IV glioblastoma multiforme. That is the worst tumour possible. The results were also confirmed by the tests in Bydgoszcz. Nobody could deny, it is the malignant brain neoplasm, with a tendency to renew. I had no other choice as to undergo radiotherapy and chemotherapy in Legnica.

The standard approach to treatment in Poland  does not make it possible to overcome this type of tumour completely. While in Europe there are alternative commercial ways of GBM-IV treatment, but being extremely expensive they are unaffordable for my family. Below there are three most recommendable ways of treatment I was presented to. With your help I could be able to take one: 

1. American method Optune by Novocure, which is available to try in Berlin - it costs 20.000 EURO per month. The treatment time is 6 months: https://www.optune.com/

2. German method Nanotherm by Magforce also in Berlin - it costs 60.000 EURO. It takes about 6 months: http://www.magforce.de/home.html

3. Immunological treatment IOZK available in Koln - it costs 60.000 EURO, takes about 6 months: http://www.iozk.de/en/start/home

Each of these alternative therapies include chemotherapy. We are trying to collect money
to save my life and health. I dream nothing but to see how my son grows up, my daughter graduates her studies and gets married, as well as to live my life I had before the tumour. Your help is invaluable for me and my family. Even a little input of yours
will make it more possible for me to take one of these alternative treatment methods, unfortunately inaccessible in Poland.   

Your help will give me a supportive hand to fight with the tumour and be happy with my family again. Each peeny is very precious for me.

Thank you in advance, 

Maciej

Donations for Maciej may be done on-line by payment card, PayPal or a typical bank transfer. To make a contribution click the red area "HELP" in the above blue rectangle.

Galeria

Dziennik

Kochani, od ostatniego wpisu minęło sporo czasu, dlatego też uznałem że warto poinformować Was o tym, że 15.07.2019 musiałem przejść kolejną operację, ponieważ rezonans z 10.06.2019 pokazał niewielkie zmiany w okolicach móżdżka. Neurochirurdzy, z którymi się konsultowałem uznali, że operacja jest wskazana dla tego typu zmiany. Kolejny raz wspaniali neurochirurdzy ze Szpitala Wojskowego we Wrocławiu uratowali mi życie i w całości usunęli to, co znajdowało się w mojej głowie. Na ten moment powoli dochodzę do siebie w domu wśród najbliższych mi osób.
Od 03.2019 do 06.2019 kontynuowałem wlewy dożylne wirusa onkolitycznego, a także wziąłem udział w przeszczepie komórek macierzystych od mojego ukochanego syna.
Co więcej udało mi się wrócić do pracy. Mój pracodawca czekał na mnie 1,5 roku, za co chciałbym ogromnie podziękować. Gdy byłem w stanie wrócić do swoich obowiązków, mój szef jak i cała firma przyjęła mnie z otwartymi ramionami. Niestety, po dwóch miesiącach pracy musiałem poddać się kolejnej operacji, wierzę jednak że szybko wrócę do swojej pracy.
Kolejny raz dziękuję wszystkim za słowa wsparcia i modlitwy - JESTEM SILNY WAMI!

Kochani jestem Wam winny informację :)... Jestem w trakcie kolejnej terapii komercyjnej, immunologicznej, o której wspomniałem w ostatnim wpisie, odbywa się ona na miejscu w Legnicy, opiera się na wlewach dożylnych wirusa onkolitycznego, a także odbudowę flory bakteryjnej jelit również za pomocą wlewów do jelitowych. Za mną 6 tygodni terapii, teraz wszedłem w cykl 1 na 2 tygodnie, docelowo profilaktycznie raz na miesiąc. Objawy leczenia typowe dla immunologii, pierwszy tydzień po terapii ciężki (bóle mięśniowe, kostne, stawowe, lekka gorączka, łzawienie, lekki ból głowy. Jestem też po kolonoskopii, jelita czyste, w jej trakcie w okolice wyrostka robaczkowego został mi podany wirus. Walka trwa.

Drodzy Darczyńcy Rodzino Przyjaciele Znajomi, jesteście Cudowni, bez Was bez Waszego Bezinteresownego Wsparcia nie dałbym rady, kłaniam SIĘ WAM W PAS I BARDZO DZIĘKUJE.

Jestem po terapii dodatkowej w Kolonii jestem też po MR, który wyszedł tak sobie... Czekamy jeszcze na konsultację z Neurochirurgami i też  z Kolonią. Szykuję się też do dodatkowej terapii immunologicznej - dojelitowej już na miejscu w Legnicy - o szczegółach dam znać.

Poinformuję Was jak tylko coś będę wiedział.   

Drodzy kolejna alternatywna metoda leczenia guzów mózgu także glejaków trudno umiejscowionych, mało inwazyjna METODA GAMMA KNIFE w Warszawie i Katowicach - www.gammaknife.pl i co najważniejsze refundowana przez NFZ!!!

Kochani kolejna aktualizacja - Jestem już po standardowej 10 miesięcznej terapii w IOZK w Kolonii, zakończyła się ona 11.09 - w jej trakcie codziennie przez 6 dni byłem poddawany hipertermii, a także przyjąłem spersonalizowane szczepionki immunologiczne i wirusy onkolityczne. Według założeń terapia miała się zakończyć. Wyniki terapii jak i testów ELISPOT, które przeszedłem w jej trakcie są bardzo dobre. Jednak po konsultacjach z profesorami IOZK dla łagodniejszego przejścia w normalne i samodzielne funkcjonowanie zdecydowaliśmy o wdrożeniu terapii podtrzymującej - 2 x po 5 DNI - koszt tego podtrzymania to 11 000 Euro.
Aktualnie przebywam na jednej z nich (zwiększona hipertermia + wirusy onkolityczne) ,
06.12 mam kolejny rezonans magnetyczny.

Drodzy kolejny 6 dniowy etap terapii w Kolonii po za mną , wszystko idzie w dobrym kierunku ale czy 4-6 .10 będzie moją ostatnią terapią dowiem się po serii testów które właśnie w tych dniach przejdę . Jestem dobrej myśli :) .
28.09 miałem kolejny kontrolny MR - GŁOWA CZYSTA !!!! :)

DLA ZAINTERESOWANYCH PONIŻEJ KOLEJNE INFORMACJĘ ODNOŚNIE ALTERNATYWNYCH METOD LECZENIA TEGO PASKUDZTWA :
PROTONO TERAPIA - NAJMNIEJ INWAZYJNA TERAPIA LECZENIA WSZELKICH GUZÓW NOWOTWOROWYCH
- WPE - WESTDEUTSCHES PROTONEN THERAPIENZENTRUM ESSEN - KONTAKT - wpe@uk-essen.de , TEL +49 201 723 6600, STRONA INTERNETOWA www.wpe-uk.de

PROPOLIS PE 1400 - polski produkt z polskim certyfikatem, po badaniach klinicznych - produkt hamujący rozwój komórek nowotworowych glejaków wielopostaciowych ( zacząłem jego stosowanie ) .

Kochani, garść świeżych informacji dla Was odnośnie mojego stanu - OBY TAK DALEJ! Jestem po pierwszej 10-dniowej kuracji w IOZK w Kolonii, przyjąłem pierwsze spersonalizowane szczepionki immunologiczne. Cały proces przebiega zgodnie z informacjami które zamieściłem wcześniej.
DODATKOWE INFORMACJE ODNOŚNIE ALTERNATYWNYCH TERAPII W WALCE Z GBM IV:
-protonoterapia: jesteśmy jednym z niewielu krajów europejskich, który posiada tzw. działo protonowe w Bronowicach pod Krakowem. Niestety, "dzięki" kuriozalnym przepisom NFZ Polacy w 99% korzystają z tej nowoczesnej terapii, płacąc za nią, poza krajem:
1. działo protonowe w Pradze
2. protonoterapia w Dreźnie - Unii Klinik Dresden Strahlentherapie Protonentherapie Fetscher StraBe 7401307 Dresden
3. Niemiecki Instytut Rinecker Proton Therapy Center, Monachium

BARDZO WAŻNE! Dodatkową informacją dla Was będzie to, że po wycięciu guza bardzo ważnym punktem jest jego głębokie zamrożenie bez dodatku żadnych chemikaliów i trzymanie go w takim stanie do wyboru alternatywnej metody leczenia. Ułatwia to tworzenie szczepionek na glejaka.

28.06.2018 -poniżej dla Zainteresowanych, przekazuję informacje odnośnie alternatywnych metod leczenia które do tej pory udało mi się zebrać a może i też, dzięki mojej determinacji zdobyć i osiągnąć.

1. Terapia immunologiczna w IOZK Kolonia Niemcy: Koszt określony indywidualnie przy pierwszej wstepnej wizycie w zależności od stanu chorobowego danej osoby, oscyluje w przedziale między 60000 a -90000Euro, czas trwania terapii między 6-10 miesięcy w zależności od skuteczności działania terapii. Odbywa się ona w następujących cyklach na podstawie mojego przypadku: 6 razy 3 dni (na przestrzeni 6 miesięcy) w trakcie których podawany jest wirus onkolityczny wraz z hipertermią, następne cykle : 2 razy po 8 dni z przerwą 3 tygodniową między cyklami, podczas których jest podawany wirus onkolityczny i co najważniejsze szczepienie immunologiczne, po czym ostatnia 3 dniowa wizyta jest to test, jeżeli wszystko jest okej na zakończenie terapii otrzymuje się tabletki podtrzymujące .

2. OPTUNE firmy NOVOCURE - Rozmawiając tylko z lekarzem prowadzącym , ale terapię może prowadzić tylko i wyłącznie certyfikowany lekarz. Aktualnie mamy w Polsce 3 certyfikowanych lekarzy:
-Lekarz Maciej Harat (Bydgoszcz)
-I na dolnymśląsku dwóch lekarzy m.in. moja pani doktor prowadząca Aleksandra Sztuder, Tylko i wyłącznie Kontakt mailowy: a.sztuder@gmail.com
Koszt terapii 22000E miesięcznie, czas trwania terapii uzależniony od stanu pacjenta może trwać miesiąc albo też i bardzo długi okres czasu , decyduje lekarz prowadzący - certyfikowany . Nie ma potrzeby wyjazdu do Niemiec , jeśli kontrakt zostanie podsiany technicy OPTUNE przyjeżdżają do Polski , przeprowadzają pierwszą instalacje , następnie terapia przebiega już samodzielnie pod okiem certyfikowanego lekarza .

3. Terapia NANOTHERM - terapia o której największa wiedzę ma fundacja ALIVIA - to miedzy innymi dzięki tej fundacji do końca roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie powstanie filia tej firmy i terapia to ma być refundowana przez NFZ .

Kochana Rodzino, wspaniali znajomi, cudowni przyjaciele, wszyscy Darczyńcy - w tym okresie Wielkiej Nocy pragnę Wam przekazać najserdeczniejsze życzenia radosnych i błogosławionych Świąt Zmartychwstania Pańskiego, spotkań w gronie rodzinnym oraz nieustającej opieki Jezusa Chrystusa na każdy dzień Wielkiej Nocy oraz na cały rok.

Moi Drodzy, jestem po pierwszych szczepieniach immunologicznych w Kolonii połączonych z hipertermią. Wierzę w tę terapię i wiem, że będzie ona skuteczna. 3/4/5.04.2018 czeka mnie kolejna wizyta w Kolonii, po tym zostanie mi jeszcze 18 wizyt w IOZK. Już po pierwszej wizycie zauważyłem, że szczepionka działa - objawy jakie się pojawiły się moim organizmie (bóle mięśni, bóle kości, osłabienie organizmu, ogólne zmęczenie) były typowymi dla leczenia immunologicznego. 10.04.2018 mam kontrolny rezonans w Polsce. Trzymajcie proszę za mnie kciuki i nie zapominajcie o mnie!

Moi Drodzy, garść aktualnych informacji:
30.01.2018 skończyłem radio i chemioterapię, przeszedłem przez nie bez jakichkolwiek komplikacji, przez cały proces czułem się dobrze. Wyniki krwi przez całą terapię były bardzo dobre, aktualnie mam miesiąc przerwy w celu regeneracji organizmu.
12.02.2018 jadę na pierwszą wizytę w IOZK w Kolonii w Niemczech. Zaczynam terapię immunologiczną, którą mogę rozpocząć dzięki Waszej szczodrości i dobroci serca.
26.02.2018 zaczynam półroczny okres chemioterapii (w każdym miesiącu przez 5 dni podwójna dawka).
Dwa tygodnie temu rozpocząłem inną terapię alternatywną w celu poprawy jakości życia. Dodatkowo do swojego jadłospisu dodałem dietę, soki świeżo wyciskane z warzyw i owoców BIO, a także zacząłem leczenie jelit.

W TYM MIEJSCU CHCIAŁBYM BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ ZA WSZYSTKIE WPŁATY KTÓRE DO TEJ PORY POJAWIŁY SIĘ NA MOIM KONCIE, DZIĘKI KTÓRYM MOGĘ PODJĄĆ WYŻEJ WYMIENIONE LECZENIE ALTERNATYWNE. JESTEŚCIE WSZYSCY WSPANIALI I DZIĘKUJĘ ZA WASZE WSPARCIE W TYCH CIĘŻKICH CHWILACH. PROSZĘ, NIE ZAPOMINAJCIE O MNIE. SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!

30.10.2017 - przeszedłem operację usunięcia guza mózgu w IV WSK we Wrocławiu na ul. Weigla. Rokowania były najgorsze z możliwych, jednak dzięki "cudownym rękom" ordynatora oddziału neurochirurgii dr n.med. Bogdana Czapigi i pani dr n. med Marty Koźby-Gosztyły, guz został usunięty w pełni.
20.11.2017 - otrzymaliśmy wyniki histopatologiczne które stwierdziły jasno, że jest to glejak wielopostaciowy IV stopnia.
18.12.2017 - rozpoczęcie radio i chemioterapii w Centrum Onkologii w Legnicy pod opieką pani lek. med. Aleksandry Sztuder. Czas trwania leczenia skojarzonego to ok. 6 tygodni, a następnie miesiąc przerwy. Następnie leczenie odbywa się w formule: 6 tygodni w okresie pół roku.

Wypłaty (suma: 348413.23 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

02.01.2020 - 4260.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

16.12.2019 - 41228.37 zł
- kategoria wydatków:

03.12.2019 - 90.00 zł
- kategoria wydatków: transport

15.11.2019 - 1528.55 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

17.10.2019 - 57300.94 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne

14.10.2019 - 881.82 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

03.06.2019 - 384.98 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

03.06.2019 - 744.04 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

30.04.2019 - 106.50 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

25.03.2019 - 215.28 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

28.02.2019 - 640.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

10.12.2018 - 247.80 zł
- kategoria wydatków: transport

26.11.2018 - 200.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

14.11.2018 - 54048.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

24.10.2018 - 72792.95 zł

04.10.2018 - 1296.00 zł
- kategoria wydatków: transport

19.09.2018 - 215.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

19.09.2018 - 502.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

19.09.2018 - 520.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

19.09.2018 - 420.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

19.09.2018 - 2545.49 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

07.09.2018 - 14590.96 zł

31.07.2018 - 2034.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

02.07.2018 - 14763.37 zł

20.06.2018 - 617.15 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

20.06.2018 - 378.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

11.06.2018 - 2860.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

28.05.2018 - 4211.31 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

16.05.2018 - 890.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

16.05.2018 - 6180.76 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

20.04.2018 - 26959.68 zł

27.04.2018 - 324.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

17.04.2018 - 20273.00 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne

16.04.2018 - 514.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

20.03.2018 - 1000.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

28.02.2018 - 1000.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

20.02.2018 - 3888.00 zł
- kategoria wydatków: transport

20.02.2018 - 1313.28 zł
- kategoria wydatków: transport

14.02.2018 - 1169.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

05.02.2018 - 5279.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 2 441,31 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 1 rok temu 36974 zł

Anonimowy 1 rok temu 20000 zł

Anonimowy 1 rok temu 11100 zł

Anonimowy 2 lata temu 10000 zł 254

Maciej, wygrasz ten mecz!!! Fiampowcy są z Tobą.

Anonimowy 2 miesiące temu 6550 zł

Anonimowy 1 rok temu 6425 zł

Anonimowy 2 lata temu 6405 zł 187

W Zielonej Górze gramy w squasha dla Macieja!

Anonimowy 2 miesiące temu 6150 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 5500 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 5380 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem