Magdalena  Karos

Magdalena Karos, Warszawa

Numer skarbonki: 111215
Rekonstrukcja utraconej piersi.
zebrano:
5 230 zł
17%
cel zbiórki:
30 000 zł

Historia

Mam na imię Magda i jestem Amazonką od 7 lat. Nigdy nie myślałam, że będę musiała prosić o wsparcie. A jednak życie pokazuje, że czasem trzeba zapomnieć o dumie i zwyczajnie poprosić.

25 października 2012 roku usłyszałam diagnozę: „Rak piersi ”. Mój świat zawirował wtedy. Może powinnam się tego spodziewać bo moja Mama i Babcia zmarły na raka piersi. Nie dopuszczałam jednak myśli, że mnie to spotka. Przeprowadzone u mnie badania genetyczne nie wykazały mutacji w kierunku raka piersi. A jednak stało się! Mam nadzieję, że u mnie będzie inaczej i będę mogła cieszyć się długim życiem.

Pozwolę sobie napisać kilka słów o przebytej chorobie. To był dla mnie bardzo trudny czas. Na samym początku jest szok  że tracę pierś. Jednakże bardzo mądry doktor w Centrum Onkologii powiedział: „Ale my tu ratujemy Pani życie!”. Te słowa bardzo mnie otrzeźwiły i przestałam płakać, że tracę jeden z atrybutów kobiecości. Później straciłam kolejne - włosy, brwi i rzęsy, gdyż zostałam poddana chemioterapii. Pamiętam, że wtedy walczyłam o zachowanie swojej kobiecości i codziennie robiłam mocny makijaż. Nie robiłam go tylko jak chemia zwalała mnie z nóg. Mimo, że codziennie patrzyłam na siebie w lustrze wyparłam z pamięci mój wygląd. Mam tylko jeden obraz z tego okresu, jak stoję pod prysznicem taka wychudzona, łysa, bez piersi, bez brwi i rzęs i spoglądam w lustro naprzeciwko mnie i mówię do siebie: „ I tak jesteś Piękna!” Kolejnym etapem była radioterapia, nie tak ciężka jak chemioterapia, ale zostawiła ślady na mojej skórze.

O przebytej chorobie staram się już nie myśleć i nie wracać do niej. Cieszę się, że żyję! Jak wstaję rano i czuję się dobrze to dla mnie jest już wystarczający powód do bycia szczęśliwą! Cieszą mnie małe radości dnia codziennego. Często uśmiecham się do ludzi bo mam potrzebę przekazywania mojej pozytywnej energii. Podczas mojej choroby wspierało mnie mnóstwo ludzi! Dziękuję i proszę o dalsze wsparcie.
Zebrane pieniądze chcę przeznaczyć na rekonstrukcję mojej utraconej piersi.

Darowizny na rzecz leczenia Magdy można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Wypłaty (suma: 5230.53 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

22.10.2021 - 2021.03 zł
- kategoria wydatków: inne

22.12.2020 - 3209.50 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, inne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 0,00 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 8 miesięcy temu 1000 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 3 miesiące temu 43 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 125 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 23 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 151 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 44 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 54 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 104 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 6 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 164 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem