Małgorzata  Korolska

Małgorzata Korolska, Kwidzyn

Numer skarbonki: 110610
Pomóż Małgorzacie ponieść koszty leczenia raka
zebrano:
7 125 zł
35%
cel zbiórki:
20 000 zł

Historia

Witam, zwracam się do Was z prośbą o dofinansowanie mojego leczenia onkologicznego. Mam 57 lat, dwoje dzieci i jestem szczęśliwą Babcią dwóch wnuczek.

W kwietniu 2017 roku zdiagnozowano u mnie nowotwór jajników. Przeszłam poważną i bardzo rozległą operację. Ta informacja zwaliła mnie całkowicie z nóg. Badania genetyczne wykazały, że jestem nosicielką mutacji BRCA1. Straszne "paskudztwo".

Przeszłam chemioterapię w 6 cyklach co 3 tygodnie. Mieszkam w Kwidzynie, a moje leczenie (operacja, konsultacje lekarskie i chemioterapia) odbywają się w Gdańsku. Odległość 100 km w jedną stronę. Z powodu mojej choroby ponoszę spore koszty leczenia związane z dojazdami do kliniki oraz lekarstwami, które wykupuję na receptę. Oprócz tego dodatkowo wizyty kontrolne w Poradni Genetycznej w Gdańsku i Poradni profilaktyki chorób piersi w Grudziądzu. Te wizyty w poradni genetycznej związane są z moim obciążeniem genetycznym (BRCA1), więc jestem pod ścisłym nadzorem poradni. Obecnie przebywam na wcześniejszej emeryturze, pracowałam 36 lat w warunkach szkodliwych (chemia) i miałam możliwość skorzystania z tego przywileju. Niestety nie mogłam długo nacieszyć się zdrowiem, zaczęła się walka z rakiem.

Odchodząc na emeryturę miałam tyle planów i marzeń przed sobą i w jednej chwili moje życie się zatrzymało i wszystkie plany szlag trafił.
Teraz skupiona jestem tylko na swojej chorobie i jej leczeniu. Bardzo proszę o wsparcie w walce z moją chorobą. Dziękuję i pozdrawiam. Małgorzata

Darowizny na rzecz leczenia Małgorzaty można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Dziennik

Minęły ponad dwa lata od zakończenia chemioterapii i na razie nie ma nawrotów choroby. Obecnie jestem pod stałą opieką specjalistów onkologów w Gdańsku i systematycznie poddaję się częstym badaniom kontrolnym, ginekologicznym, związanym z moją chorobą: TK, rezonans, USG, markery nowotworowe oraz dodatkowo wykonuję często badania piersi: również naprzemiennie TK, rezonans itd. z powodu obciążenia genetycznego (BRCA1). Rozważam też możliwość wykonania mastektomii, ponieważ ryzyko raka piersi jest u mnie bardzo duże. Nadal ponoszę wydatki na swoje leczenie: koszty częstych wyjazdów do ośrodków medycznych celem badań i konsultacji oraz lekarstwa, które są niezbędne w moim leczeniu.
Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe, pozdrawiam i życzę dużo zdrowia! Małgorzata Korolska

Mój stan zdrowia narazie jest dobry bez nawrotów choroby, ale nadal jestem pod ścisłą kontrolą onkologów, prowadzę leczenie farmakologiczne i poddaję się częstym konsultacjom medycznym i różnym badaniom. Mam w planie wykonanie mastektomii, gdyż moje ryzyko zachorowania na raka piersi jest bardzo duże i wynosi ok. 60%. Jest co prawda już refundacja dla nosicielek BRCA1 (nie wiem czy cała), ale jeszcze ta sprawa jest niedograna przez specjalistów przynajmniej w Gdańsku i czekam z niecierpliwością od nich na odpowiedź kiedy?
Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata Korolska

Minął ponad rok od zakończenia chemioterapii i na razie nie ma nawrotów choroby. Obecnie jestem pod stałą opieką specjalistów onkologów w Gdańsku i systematycznie poddaję się częstym badaniom kontrolnym, ginekologicznym, związanym z moją chorobą: TK, rezonans, USG, markery nowotworowe oraz dodatkowo wykonuję często badania piersi: również na przemiennie TK, rezonans itd z powodu obciążenia genetycznego (BRCA1). Rozważam też możliwość wykonania mastektomii, ponieważ ryzyko raka piersi jest u mnie bardzo duże, ale jeszcze dojrzewam do te decyzji. Nadal ponoszę wydatki na swoje leczenie: koszty częstych wyjazdów do ośrodków medycznych celem badań i konsultacji oraz lekarstwa, które są niezbędne w moim leczeniu.

Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe. Zebrana kwota pomogła mi zrekompensować wydatki na leczenie onkologiczne zarówno farmakologiczne jak i częsty transport do różnych ośrodków medycznych. Jeszcze raz serdecznie dziękuję, pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. Małgorzata Korolska

Wypłaty (suma: 6869.61 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

29.10.2020 - 871.02 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

30.10.2019 - 69.79 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

17.10.2019 - 713.95 zł
- kategoria wydatków: inne, konsultacje medyczne, badania diagnostyczne

30.10.2018 - 978.66 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

30.10.2018 - 745.00 zł
- kategoria wydatków: inne

30.10.2018 - 1220.43 zł
- kategoria wydatków: transport

30.10.2018 - 459.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

30.10.2018 - 1811.76 zł
- kategoria wydatków: transport

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 255,78 zł

Wspierający

Najnowsze darowizny

Anonimowy 2 tygodnie temu 45 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 10 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 19 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 31 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 146 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 5 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 23 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 2 zł

Anonimowy 1 rok temu 41 zł

Anonimowy 1 rok temu 20 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem