Marcin Stachurski

Marcin Stachurski, Złotoklos

Numer skarbonki: 110836
Zbiórka środków na kontynuację skutecznego leczenia
Na zebranie środków
mamy czas do: 15 grudnia 2018
zebrano:
70 569 zł
59%
cel zbiórki:
118 000 zł

Historia

Mam na imię Marcin.

Dzięki pomocy wielu ludzi - przyjaciół, znajomych i nieznajomych, od kilku miesięcy jestem w stanie kontynuować terapię lekiem nierefundowanym przez NFZ. Leczenie daje dobry rezultat - kolejne badanie potwierdza dalszą redukcję zmian nowotworowych. Rak się cofa! Dlatego ponownie zwracam się do Was z prośbą o pomoc i serdecznie dziękuję za tę już otrzymaną. 

Terapia powinna być kontynuowana  przez kolejne kilka miesięcy. Wierzę, że z Waszą pomocą uda mi się walczyć aż do zwycięstwa.

W czerwcu 2016 usłyszałem diagnozę: rak płuc z przerzutami do kręgosłupa. Zdaniem lekarzy byłem bez szans - żadnej możliwości leczenia. Dowiedziałem się, że zostało mi kilka miesięcy życia i wypisano mnie ze szpitala z receptą na środki przeciwbólowe i skierowaniem do hospicjum.

Nie pogodziłem się z tym. Nie wierzę w cuda, ale głęboko wierzę, że życie jest zbyt cenne, by tak łatwo z niego rezygnować. Tę wiarę podzielają moi bliscy i przyjaciele. Z ich pomocą udało mi się znaleźć lekarzy, którzy podjęli się leczenia. Przeszedłem kilka cykli chemioterapii – udało się dzięki nim zahamować postępy choroby, ale po kilku miesiącach kolejne leki przestawały działać.

W lutym rozpocząłem terapię nowoczesnym lekiem dostępnym w Polsce, ale nierefundowanym przez NFZ w moim przypadku (nivolumab). Nie byłem już w stanie przejść kilku kroków z łóżka na fotel. Dzisiaj mogę funkcjonować niemal normalnie – podróżować, spotykać się z ludźmi, pracować. Żyć.

Miesięczny koszt podania leku to 16 500 zł.

Darowizny na rzecz leczenia Marcina można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Dziennik

Drodzy przyjaciele, bo chyba mogę tak określić zacne grono osób ratujących mi życie, jest nieźle. Badania wykazały znaczące zmniejszenie większości istniejących zmian oraz, co również miłe, nie wykazały pojawienia się zmian nowych. Co za tym idzie czuję się też lepiej, nie na tyle, ile bym chciał, ale znacząco. Tak zwane przyjemności uboczne wprawdzie występują, ale w konfrontacji z opisami w literaturze przedmiotu możemy przyjąć, że ich prawie nie ma. Powoli przybieram na ciele, staję się silniejszy, samodzielniejszy. Nawet wyglądam, o ile w moim przypadku to w ogóle możliwe, nieco lepiej.

I tu znów zaczyna się kłopot. Terapię trzeba, póki działa, kontynuować w niezmienionym trybie. Przepisy o refundacji pozostają bez zmian. Oczywiście cały czas szukamy i próbujemy różnych możliwości. Czarna rozpacz. Ojczyzna nie przyjmuje do wiadomości, że lek działa. Na razie liczyć mogę tylko na Was. Lekarz na pytanie, co będzie, jak przerwiemy terapię odpowiada nie wprost, mianowicie że przerywać nie należy. Zaleca powtórzenie dotychczasowego cyklu, a co dalej - znów postanowi po następnych badaniach. Czyli, w syntetycznym ujęciu, zaczynamy od początku. Stoję pod ścianą, muszę znów prosić o pomoc...

Dziękuję jeszcze raz!
Marcin

Bardzo wszystkim Wam dziękuję. Wszystkim. Lekarstwo powoli ale wciąż działa, czuję się systematycznie coraz lepiej. Jeszcze nie ma decyzji, kiedy będą następne badania. Ale lekarze, to i ja z nimi, mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej. Dzięki Wam.
Nie znajduję odpowiednich słów, by moją wdzięczność wyrazić. Nawet poeci miewają trudności w pisaniu o sprawach ostatecznych, a cóż dopiero ja...
Zamelduję się, jak będziemy mieli konkrety ze stosownych aparatów -
Marcin

Wypłaty (suma: 32220 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

31.07.2018 - 16110.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

29.06.2018 - 16110.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 38 349,00 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 10 miesięcy temu 10000 zł

Anonimowy 1 rok temu 10000 zł

Anonimowy 1 rok temu 3000 zł

Anonimowy 10 miesięcy temu 2000 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 2000 zł

Anonimowy 1 rok temu 2000 zł

Anonimowy 1 rok temu 2000 zł

Anonimowy 1 rok temu 2000 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 1500 zł

Anonimowy 5 miesięcy temu 1000 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem