Marcin Stachurski

Marcin Stachurski, Złotoklos

Numer skarbonki: 110836
Wznowienie leczenia
zebrano:
79 082 zł
65%
cel zbiórki:
120 000 zł

Historia

Wznowienie leczenia.

Mam na imię Marcin.

Dzięki pomocy wielu ludzi - przyjaciół, znajomych i nieznajomych, w 2018 roku przeszedłem terapię lekiem nierefundowanym przez NFZ. Leczenie dało dobry rezultat - znaczącą redukcję zmian nowotworowych i zatrzymanie rozwoju choroby aż do teraz. Dwa lata spokoju i optymizmu. Niestety, z powodu remisji konieczny jest powrót do terapii. Miesięczny koszt podania leku to 19 000,-Dlatego ponownie zwracam się do Was z prośbą o pomoc i serdecznie dziękuję za tę już otrzymaną. 

Terapia powinna być kontynuowana  przez kilka miesięcy - pół roku lub może dłużej. Wierzę, że z Waszą pomocą uda mi się walczyć aż do zwycięstwa.

W czerwcu 2016 usłyszałem diagnozę: rak płuc z przerzutami do kręgosłupa. Zdaniem lekarzy byłem bez szans - żadnej możliwości leczenia. Dowiedziałem się, że zostało mi kilka miesięcy życia i wypisano mnie ze szpitala z receptą na środki przeciwbólowe i skierowaniem do hospicjum.

Nie pogodziłem się z tym. Nie wierzę w cuda, ale głęboko wierzę, że życie jest zbyt cenne, by tak łatwo z niego rezygnować. Tę wiarę podzielają moi bliscy i przyjaciele. Z ich pomocą udało mi się znaleźć lekarzy, którzy podjęli się leczenia. Przeszedłem kilka cykli chemioterapii – udało się dzięki nim zahamować postępy choroby, ale po kilku miesiącach kolejne leki przestawały działać.

W lutym 2018 rozpocząłem terapię nowoczesnym lekiem dostępnym w Polsce, ale nierefundowanym przez NFZ w moim przypadku (nivolumab). Nie byłem już w stanie przejść kilku kroków z łóżka na fotel. Dzisiaj mogę funkcjonować niemal normalnie – podróżować, spotykać się z ludźmi, pracować. Żyć.

Miesięczny koszt podania leku to 19 000,-

 

Dziennik

Drodzy Przyjaciele, dziękuję, że dzięki Wam udało mi się przeżyć ostatnie dwa lata w spokoju - w stabilnym stanie, bez szpitala i lęku o kolejny wynik badań. Niestety, ostatnie badania ujawniają, że guzy zaczynają ponownie rosnąć. Lekarze zdecydowali o powtórzeniu terapii, która dała już tak dobry rezultat. Ponownie muszę Was prosić o pomoc finansową - sami tego nie udźwigniemy. Dziękuję.

Drodzy przyjaciele, bo chyba mogę tak określić zacne grono osób ratujących mi życie, jest nieźle. Badania wykazały znaczące zmniejszenie większości istniejących zmian oraz, co również miłe, nie wykazały pojawienia się zmian nowych. Co za tym idzie czuję się też lepiej, nie na tyle, ile bym chciał, ale znacząco. Tak zwane przyjemności uboczne wprawdzie występują, ale w konfrontacji z opisami w literaturze przedmiotu możemy przyjąć, że ich prawie nie ma. Powoli przybieram na ciele, staję się silniejszy, samodzielniejszy. Nawet wyglądam, o ile w moim przypadku to w ogóle możliwe, nieco lepiej.

I tu znów zaczyna się kłopot. Terapię trzeba, póki działa, kontynuować w niezmienionym trybie. Przepisy o refundacji pozostają bez zmian. Oczywiście cały czas szukamy i próbujemy różnych możliwości. Czarna rozpacz. Ojczyzna nie przyjmuje do wiadomości, że lek działa. Na razie liczyć mogę tylko na Was. Lekarz na pytanie, co będzie, jak przerwiemy terapię odpowiada nie wprost, mianowicie że przerywać nie należy. Zaleca powtórzenie dotychczasowego cyklu, a co dalej - znów postanowi po następnych badaniach. Czyli, w syntetycznym ujęciu, zaczynamy od początku. Stoję pod ścianą, muszę znów prosić o pomoc...

Dziękuję jeszcze raz!
Marcin

Bardzo wszystkim Wam dziękuję. Wszystkim. Lekarstwo powoli ale wciąż działa, czuję się systematycznie coraz lepiej. Jeszcze nie ma decyzji, kiedy będą następne badania. Ale lekarze, to i ja z nimi, mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej. Dzięki Wam.
Nie znajduję odpowiednich słów, by moją wdzięczność wyrazić. Nawet poeci miewają trudności w pisaniu o sprawach ostatecznych, a cóż dopiero ja...
Zamelduję się, jak będziemy mieli konkrety ze stosownych aparatów -
Marcin

Wypłaty (suma: 52206 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

04.03.2021 - 19986.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

31.07.2018 - 16110.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

29.06.2018 - 16110.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 26 876,19 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 lata temu 10000 zł

Anonimowy 2 lata temu 10000 zł

Anonimowy 2 lata temu 3000 zł

Anonimowy 2 lata temu 2000 zł

Anonimowy 2 lata temu 2000 zł

Anonimowy 2 lata temu 2000 zł

Anonimowy 2 lata temu 2000 zł

Anonimowy 2 lata temu 2000 zł

Anonimowy 2 lata temu 1500 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 1000 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem