Rak
Marta Rosikiewicz

Marta Rosikiewicz, Poznań

Numer skarbonki: 111292
Diagnostyka molekularna nierefundowana przez NFZ -1 etap
zebrano:
3 087 zł
13%
cel zbiórki:
23 000 zł

Historia

Mam na imię Marta. Jestem mamą dwóch wspaniałych córek i babcią dwóch uroczych wnuczek Anielki i Zosi. Urodziły się w styczniu w 2015 roku, a w marcu po kolejnej mammografii telefon: czy może Pani przyjechać, chcemy jeszcze zrobić USG. Nowotwór złośliwy piersi, szok, o kim oni mówią? Byłam jak w transie. Operacja oszczędzająca, radioterapia, brachyterapia, hormonoterapia. W końcu się pogodziłam, trudno, spotkało mnie to, ale żyję, mogę być blisko wnuczek.

W tym trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa, rak zaatakował ponownie. Tracę wzrok, a jakby tego było mało rozprzestrzenił się na narządach wewnętrznych. Jestem na chemioterapii, ale wzrok się pogarsza. Jedyną szansą jest dla mnie terapia celowana nie refundowana przez NFZ.

Bardzo chcę żyć, patrzeć jak moje wnuczki rosną, oprowadzać je po ogrodzie, pomóc im poznawać świat, patrzeć jak zbierają truskawki z krzaczka, maliny, "babciu, a mogę borówki?", słuchać, że babcię Martę najbardziej kochają. Nie wiem czy dam radę zająć się ogrodem, który był spełnieniem moich marzeń. Z wnuczkami mam tylko kontakt telefoniczny (chemioterapia i koronawirus - ryzyko ciężkiego, w tym śmiertelnego, przebiegu zakażenia).

Żeby rozpocząć terapię celowaną najpierw trzeba przeprowadzić diagnostykę molekularną, co również nie jest refundowane przez NFZ, a jest dopiero początkiem i odpowiedzią na pytanie jak, czym i gdzie leczyć.

Dziękuję za każdą pomoc, za każdy gest dobroci.

Jesteście wszyscy w moim sercu.

Darowizny na rzecz leczenia Marty można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie. 

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 1 miesiąc temu 1000 zł

Anonimowy 5 dni temu 500 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 500 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 4 dni temu 30 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 150 zł

Anonimowy 4 tygodnie temu 200 zł

Anonimowy 4 tygodnie temu 50 zł

Anonimowy 4 tygodnie temu 25 zł

Anonimowy 4 tygodnie temu 200 zł 12

Asiu, ściskam Ciebie i Twoją Mamę! Zdrówka!

Anonimowy 4 tygodnie temu 5 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem