Monika Dąbrowska

Monika Dąbrowska, Lublin

Numer skarbonki: 110984
Monika kontra złośliwy rak - prośba o wsparcie w walce
Na zebranie środków
mamy czas do: 30 sierpnia 2019
zebrano:
18 202 zł
60%
cel zbiórki:
30 000 zł

Historia

Witam,

Mam na imię Monika i mam 33 lata. Jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki wspaniałych dzieci - Agatki (4 latka), Karolinki (2 latka) i Adasia (4 miesiące).

Tuż po porodzie synka rozpoczęłam diagnostykę lewej piersi ponieważ wyczułam guza. Guz okazał się spory - 3,5cm. Wkrótce usłyszałam diagnozę - rak złośliwy piersi w postaci naciekającej. Informacja ta spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Runęło wszystko. Jednak otrząsnęłam się i rozpoczęłam walkę. Zaczęłam szukać informacji, dokształcać się, szukać ośrodka, w którym będę czuła się pewnie i który poprowadzi moje leczenie. Wybór padł na Centrum Leczenia Chorób Piersi przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, który nadzoruje cały proces. Mieszkam w Lublinie także muszę dość daleko dojeżdżać na wizyty w Poradni, badania, konsultacje oraz zabiegi operacyjne jak również kontrole pooperacyjne.

1.02.2019 r. rozpoczęłam cykl 16 chemioterapii. Będzie trwał około pół roku. Następnie około 3 tygodnie od jego zakończenia odbędzie się w Krakowie zabieg mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją. Ze względu na fakt, że posiadam mutację genu BRCA1 konieczne będzie wykonanie mastektomii drugiej, zdrowej piersi jak również zabieg wycięcia jajników, ponieważ istnieje bardzo duże ryzyko nawrotu choroby do tych narządów. Będą również konieczne rehabilitacje pooperacyjne.

Terapia leczenia raka nie jest łatwa ale staram się ją przetrwać dla mojej rodziny - dzieciaków i męża. Oni mnie napędzają i dają siłę. Dla nich muszę wyzdrowieć. Taki jest mój cel.

Niestety koszty diagnostyki, niektórych zabiegów, prywatnych badań, prywatnych konsultacji, niektórych leków, częstych dojazdów i noclegów w Krakowie, jak również późniejszych rehabilitacji, przekraczają możliwości naszego budżetu.

Dlatego też ośmielam się prosić chętnych Darczyńców o drobne datki i pomoc w przejściu leczenia do końca. Zarówno ja, jak i moja rodzina będziemy niezmiernie wdzięczni.

Darowizny na rzecz leczenia Moniki można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Wspierający

Największe darowizny

Darek G 2 miesiące temu 1200 zł 20

ZDROWIEJ!!!

Anonimowy 4 tygodnie temu 1000 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 1000 zł

Anonimowy 4 tygodnie temu 500 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 500 zł 7

Monia, jesteś wielka i dzielnie walczysz! Tulimy!

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł

Stasia i Seba 2 miesiące temu 500 zł

Jakub i Basia 2 miesiące temu 500 zł 18

Dużo zdrowia i siły!

Najnowsze darowizny

Anonimowy 1 godzinę temu 100 zł

Anonimowy 3 dni temu 50 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem