Natalia Nicowska

Natalia Nicowska, Szczecin

Numer skarbonki: 110669
Natalia walczy z glejakiem mózgu!
zebrano:
241 660 zł
80%
cel zbiórki:
300 000 zł

Historia

Natalia w lipcu 2017 zaczęła swoją drogę ze złośliwym nowotworem mózgu. Glejakiem 3 stopnia- gwiaździakiem anaplastycznym III stopnia WHO, położonym w płacie ciemieniowo- potylicznym. Operacja odbyła się 26 lipca 2017 roku w Szczecinie.

Guz był wielkości mandarynki, jednak udało się go w większości wyciąć. Niestety potwierdzono, że jest to nowotwór złośliwy - podstępny glejak w trzecim stadium złośliwości. Wysoka złośliwość i ryzyko nawrotu w tej lub w postaci czwartego stopnia, skłoniła lekarzy do skojarzonej radio-chemioterapii.

Po przejściu ciężkiej radioterapii w dawce życiowej 60 Gy + 6 cykli w leczeniu skojarzonym chemioterapią ( temodal). Natalia starała się dalej żyć jak tylko najnormalniej można i kontrolować co 3 miesiące. Mimo powikłań w postaci zaburzenia pola widzenia, ogólnego osłabienia walczyła i walczy dalej.

Ponowny bój rozpoczął się na nowo w grudniu 2019 tydzień przed świętami. W loży pozabiegowej pojawiła się wznowa guza w prawym płacie potylicznym. Operacja odbyła się 8 stycznia w Bydgoszczy w 10 Szpitalu Wojskowym, pod okiem i ręką najukochańszego i najznakomitszego Profesora Marka Harata, pod opieką którego Nati jest od stycznia 2018 roku. Guz został wycięty w całości, wstępne badania histopatologiczne pokazały, że dalej jest to guz glejowy 3 stopnia, czekamy na szczegółowe badania, które potwierdzą, czy dalej jest to genetycznie ten sam guz.

 

Natalia mimo całkowitej niezdolności do pracy wg ZUS, a także stopnia niepełnosprawności nie otrzymała renty, ponieważ zabrakło jej 5 składek, żeby uzyskać świadczenie. W tym momencie nie może pracować, z racji niezdolności do pracy, której termin rozpoczęcia ZUS wyznaczył od dnia zachorowania ( operacji tj. 26.07.2017 roku). Po drugiej operacji jest osłabiona, pole widzenia w lewym oku jest praktycznie już utracone. Jak rozmawiałyśmy z Panią doktor to normalne w przypadku tego położenia guza, niestety Nati nigdy tego widzenia nie odzyska, tak jak było wcześniej. Jest zdana tylko na nas, Mamę i mnie ( starszą o rok siostrę), w kwestii finansowania dojazdów, życia i leczenia, a także na wpłaty dobrych dusz i serc, czyli Was.

Dziękuję wszystkim za wsparcie, dobre słowo i pomoc

 

 

 

Natalia do końca życia będzie już pacjentką onkologiczną. I to się nie zmieni, ale musimy zrobić wszystko co się da, zminimalizować ryzyko progresji guza w glejaka wielopostaciowego. Chcemy walczyć i mieć czysty rezonans przez długie lata! Bez wsparcia finansowego same nie damy dłużej rady ratować Jej młodego życia. Spotkałyśmy na swojej drodze wspaniałych ludzi, których praca i oddanie pozwalają wierzyć, że nam się uda... że wygramy. Natalia bardzo chce żyć - ma dla kogo, a my nie możemy sobie wyobrazić naszego życia bez Niej.

My daughter Natalia is 24 years old and studies journalism, dances and sings in a theatre. She is a pretty, energetic and optimistic girl.  On 7th July she asked me how I feel when I have a migraine, because she has it for the first time and she feels bad. It was a time when I lived 300 km away from Szczecin and I asked her to go to hospital. Then only a few hours had passed before she heard the first diagnosis: hypodense of about 4 cm which requires urgent neurosurgical procedures. It was Friday. I stopped my own treatment and on Monday  I had already moved to Szczecin. Then we went through endless examinations and consultations with specialists. A tumour at the size of a mandarin was placed in the perieto-occipital lobe. 

 

On 26th July my daughter had  a 7-hour radical surgery. It was exteremely risky. As the doctor said „It’s a parachute jump and we just have to hope that the parachute will open and we will land safely”. The  loss of eyesight and paresis were the risk. Then the great news came: Natalia lives, a tumour was completely resected . There were some complications but they stopped after a few days. After ten days Natalia was back at home and full of optimism she was waiting for the result of the histopathological examination. Then came the worst – we were informed  that it was a malignant neoplasm – III grade sneaky glioblastoma . Highly malignant tumour and the chance of recurrence of tumour of the same or IV grade persuaded the doctors to apply CTD therapy. We have been fighting for two weeks now. Every day we go 50 km to hospital and back. Natalia is really courageous and takes everything which she goes through with a smile. She worries but doesn’t give up. Sometimes I feel exhausted but I would be ashamed if I gave up seeing how brave she is.  We are three in this struggle: Natalia, my older daughter Nicola and me. Alone but at least together…

 

3 months ago we were convinced that we would manage financially. I don’t have a job. My older daughter is 25 years old – she is the only one who provides for the whole family. She does what she can – pays our bills, fuels the car, buys medicines, pays for the private consultations with the specialists, but her savings has already finished. We are running out of money for daily transport and essential medicines. 

Currently, the oral chemotherapy has had to be discontinued due to immunological problems and the risk of thrombopenia. The immune system has to improve soon. We all shake every time laboratory results come, but we still fight and will never give up. My child has a great chance of recovery – this is the opinion of the doctors. However, there is no guarantee. Natalia has to get through this hard time somehow. There are still four weeks of CTD therapy ahead of us and after that a few months of chemotherapy. When the therapy refunded by National Health Fund come to an end we want to continue the oral chemotherapy - III grade glioblastoma is a sneaky enemy. It attacks through years and takes everything that we have. 

 

Natalia will be oncological patient till the end of her life. This won’t change but we have to do everything we can to minimalize the risk of the progress of glioblastoma into glioblastoma multiforme. We want to fight and have clear MRI scans in years to come. We won’t longer be able to save Natalia’s young life without financial help. We have met amazing people on our way. Their job and devotion let us believe that we will succeed. that we will win. Natalia very much wants to live – she has people to live for and we cannot imagine our lives without her. 

On behalf of Natalia, Nicola and my own – I am asking for help. 

Galeria

Dziennik

SZANOWNI PAŃSTWO, chcieliśmy poinformować, że wpłynęło poprzez Alivia - Fundacja Onkologiczna 170 tysięcy złotych na leczenie Natalii. Środki te przekazała rodzina i najbliżsi Śp. Kasi Pieńkosz z domu Janiszek, która odeszła 6 stycznia 2021 roku po 5 latach walki z glejakiem w wieku 28 lat.

❤️️ Kasiu, są chwile, gdy radość miesza się z rozpaczą i żalem, że Ciebie nie ma, a Natalia dzięki Tobie może walczyć dalej. Jesteśmy pewne, że dzięki Twojej opiece i wsparciu Natalia będzie mogła walczyć ze zdwojoną siłą. Obiecujemy Ci, że każdy dzień będzie poświęcony Twojej pamięci, sile i wytrwałości, a także godności z jaką znosiłaś tę chorobę do samego końca.

❤️️DZIĘKUJEMY RODZICOM KASI: PAŃSTWU JADWIDZE I STANISŁAWOWI JANISZEK, za to że tak wspaniale wychowali Państwo swoje dzieci, za to, że w obliczu tragedii jaka Państwa spotkała, znajdujecie Państwo w sobie siłę na to, żeby widzieć drugiego człowieka w potrzebie. Takie gesty są szczególnym wyrazem miłości wobec bliźniego.

❤️️DZIĘKUJEMY MĘŻOWI KASI: PANU CEZAREMU PIEŃKOSZOWI
oraz SIOSTROM: PANI MARZENIE MRÓZ, PANI JOLANCIE MAŁECKIEJ I PANI PATRYCJI ŁUKASIAK, a także całej RODZINIE i BLISKIM za piękne otwarte serca, za miłosierdzie, dobroć i otwarcie na drugiego człowieka.

❤️️OGROMNIE DZIĘKUJEMY TAKŻE MIESZKAŃCOM GRABOWA SZLACHECKIEGO w województwie lubelskim, w powiecie ryckim, w gminie Nowodwór za dobre serca i pomoc, jaką okazaliście Kasi.

Nie było nam nigdy dane się poznać, ale wiemy, że gdzieś na górze wszyscy prędzej czy później się spotkamy. W życiu bez chorób, pełnym szczęścia i spokoju, tam będziemy mogły Wam kiedyś wszystkim podziękować i każdemu z osobna.

Nie ma słów i gestów, które mogą wyrazić i opisać nasza dozgonną wdzięczność.

Składamy jeszcze raz ogromne podziękowania na ręce osób, które przyczyniły się do tej pomocy i tego, że Natalia dzięki WAM może dalej walczyć i żyć. ❤️️
Na zawsze będziecie częścią każdego dnia naszego życia...

Natalia Nicowska
Monika Nicowska
Nicoletta Nicowska
wraz z całą rodziną i bliskimi

❤️️

DOBRE WIEŚCI! GUZ ZMNIEJSZYŁ SIE O OK. 20 %! Leczenie działa bardzo dobrze, lekarze są bardzo zadowoleni i ogromnie zaskoczeni. To nie cud, a działanie medycyny, dobranie leczenia idealnie pod Natalkę. Dzięki Wam i naszej zbiórce Natalia żyje, mimo że pół roku temu jeden z autorytetów lekarskich w tym kraju powiedział mi, żeby odpuścić, bo Natalia nie przeżyje następnych 6 miesięcy i żeby dać jej po prostu umrzeć. Dalej Natalia jest, żyje, ma się dobrze i ma regresję choroby. Nie można się nigdy poddawać, trzeba walczyć do końca i szukać leczenia i rozwiązań, nawet gdy wydaje się i inni mówią, że dość. A u nas co? Dalej izolacja, ciężko, ani nigdzie wyjść, ciemno, zimno, ale nie po to zbieramy na leczenie, żeby użerać się jeszcze z wirusem, który dla Natalii mógłby być ciężki. Prosimy Was dalej o pomoc, o udostępnianie, o wpłaty. Bez Was nie byłoby Natalki i efekty leczenia pokazują, że naprawdę tak jest.

NIE JEST DOBRZE Po kontrolnym rezonansie Natalia ma NIEOPERACYJNĄ ZMIANĘ na spoidle półkul (ciało modzelowate). MUSIMY UDERZAĆ OSTRO, IDZIEMY NA CAŁOŚĆ. WE WTOREK Nati zaczęła RADIOTERAPIĘ OSTATNIEJ SZANSY, mimo przyjęcia 2 lata temu dawki życiowej 60 greyów. Potem lecimy agresywnie w chemię na 12 cykli, by zatrzymać wzrost zmiany. TRZYMAJCIE KCIUKI. Lecimy naprawdę ALL IN, stawiamy na JEDNĄ KARTĘ, mimo że radioterapia obarczona ogromną ilością skutków ubocznych. Robimy wszystko by powstrzymać rozwój choroby, udostępniajcie, wpłacajcie nawet 1 zł się liczy. Gdyby nie Wy to już dawno byłabym na szczycie załamki, psychicznej i finansowej. Jak kiedyś zastanawiając się czy kupić jedzenie, czy zalać auto, by dojechać z Nati do szpitala.

8 stycznia odbyła się 4 godzinna operacja w Bydgoszczy, zakończona 100 % resekcją guza. Wyniki histopat wstępnie potwierdziły, że dalej jest to glejak 3 stopnia, czekamy tylko na szczegółowe badania genetyczne określające rodzaj guza. Natalia po tygodniu opuściła szpital. Czekamy na dalsze wyniki a potem konsylium.

Wczoraj odbyła się operacja usunięcia wznowy guza pod czujną i genialną ręką Profesora Marka Harata w Bydgoszczy. Operacja zakończona 100 % resekcją. Natalia zmęczona, podczas operacji nastąpiła komplikacja wycieku płynu mózgowo- rdzeniowego, więc stanięcie na nogi zajmie trochę dłużej. Na szczęście jej stan nie zagraża życiu, czekamy na polepszenie stanu i wyniki badań histopatologicznych.

NIESTETY NATALIA MA WZNOWĘ GUZA W LOŻY POOPERACYJNEJ. RAK WRÓCIŁ!!! OPERACJA 7 STYCZNIA W BYDGOSZCZY!!
teraz bardziej NIŻ ZAWSZE POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY, DOBREGO SŁOWA, WSPARCIA.
nie wiemy dalej nic, na razie wiemy, że jest duże ryzyko utraty wzorku i to tyle co wiemy I ŻE OPERACJA 7 STYCZNIA!
Prosimy bardziej niż zwykle o wsparcie, modlitwę, czy złotówkę wpłaconą głupio jest mi prosić, ale w tym momencie koszty wszystkiego wzrastają. UDOSTĘPNIAJCIE GDZIE SIĘ DA. NICOLA SIOSTRA NATALII

23.09 Strach ma wielkie oczy, badania hist- pat wyciętego węzła nie wykazały nic groźnego. Rezonans ciągle bez zmian, w grudniu kolejny i kontrola u Prof. Harata:) cała rodzina stara się żyć normalnie :)) na ile można . Dziękujemy wszystkim za nieustanne wsparcie:)

Nati ma dziś 26 urodziny!!🎂🎂🎂🎂 🌺🌺 obchodziliśmy je w sobotę w małym rodzinno-przyjacielskim gronie z naszym psiakiem Cześkiem.
Ze szpitala wyszła parę dni temu, czuje się dobrze, operacja zakończona sukcesem, węzeł wycięty. NIESTETY❗❗❗❗Wstępne rozpoznanie: D47.9 - Nowotwory o niepewnym lub nieznanym charakterze układu krwiotwórczego, limfatycznego i tkanek pokrewnych. Czekamy na wyniki badania hist- pat.

Dziękujemy za wasze nieustanne! wsparcie.

2 informacje: dobra taka, że stan głowy bez zmian. Zła NIESTETY taka, że Nati od miesiąca walczy z niebezpiecznie wyglądającym węzłem chłonnym i czeka ją 7 maja operacja... wycięcia go chirurgicznie w znieczuleniu ogólnym... 😔

Musimy wykluczyć ewentualny nowy niezależny nowotwór, który lekarze od miesiąca podejrzewają, więc trzeba to zrobić. Nati jest bardzo dzielna, ale miejmy nadzieje, że cała historia się dobrze skończy. Na razie ten miesiąc upłynął pod znakiem TOUR DE LEKARZ- mnóstwo badań krwi, usg, TK.,biopsja.. szukamy i szukamy... Wszystkie te badania, których pewnie jeszcze będzie trzeba trochę zrobić wyszły nas lekko ponad 3 tysiące złotych.... Mija czas a skarbonka się kurczy...

Będziemy wdzięczne za każdą złotówkę, głupio prosić, głupio mówić o pomocy, gdy już tyle jej od WAS otrzymałyśmy, ale tak już jest, leczenie nowotworu nawet jeśli wszystko idzie względnie dobrze, to są OGROMNE KOSZTY... tym bardziej że wiele badań trzeba zrobić prywatnie, żeby zaoszczędzić sobie czekania w ogromnych kolejkach... Natalii choroba to niestety też walka z system w naszym kraju...

9.07- 7 lipca minął rok od diagnozy... szybko leci ten czas. Po kontrolnym MRI widać, że pozostałość guza się zmniejszyła jest regresja guza. To dobre wiadomości, znaczy że leczenie- chemia i radio działa.
Kontrolny rezonans we wrześniu i znowu wizyta u Profesora Harata w Bydgoszczy.

Nati czeka w szpitalu na kwalifikację do ostatniego ( miejmy nadzieję) cyklu chemii. 16 maja rezonans, a potem wizyta u profesora Harata w Bydgoszczy. Trzymajcie kciuki, wyniki tego rezonansu będą kluczowe dla dalszego działania. Pozdrawiamy! Natalia, Nicola i mama Monika. :)

Po prawie 3 tygodniach ogromnego stresu, strachu i różnych diagnoz, wracamy z Bydgoszczy od profesora Harata, najlepszego neurochirurga w Polsce. Niestety informacje nie są do końca takie, jakbyśmy chciały. 😣

W ostatnim rezonansie pojawiło się ognisko, 2.0cmx0.8 cm. Niestety Profesor nie jest w stanie stwierdzić co to jest. Mówi, że jest to albo resztka guza, albo wznowa, czyli nowy guz, tego najbardziej się obawiamy. Zalecił Natalii dalszą chemię i kontrolę po zakończeniu 6 cyklu chemioterapii. Czyli jedziemy do Bydgoszczy ponownie w maju. Natalia zaczyna jutro 3 cykl chemii, jeszcze 3 cyklei będziemy obserwować. Liczymy na to, że guz,to ognisko się pomniejszy, ewentualnie ustabilizuje, bo to też będzie dobra wiadomość. ❣️

Natalia jest już po 2 cyklu chemioterapii, tym razem zwiększona dawka 235 mg. Oczekujemy na wynik rezonansu, który odbył się 20 grudnia, jesteśmy dobrej myśli. Jeśli będziemy znać jego wyniki na pewno tu o tym Was poinformujemy.

W czwartek Natalka zaczęła 1 z 6 cyklów chemioterapii 220mg. Pierwszy dzień i szok organizmu po przerwie był straszny, jednakże po zmianie leków przeciwwymiotnych Natalia czuje się lepiej i nie spędza całego dnia na wymiotach :)
Cykl wygląda tak 5 dni leku 220mg - 28 dni przerwy i tak 6 cykli, czyli skończymy koło maja. Pierwszy rezonans po radioterapii i chemioterapii zbliża się wielkimi krokami...

Etap leczenia skojarzonego- chemioterapii i radioterapii- zakończony. Natalię czeka teraz 20parę dni odpoczynku i zaczynamy 6 cykli leczenia chemioterapią doustną w dużej dawce. Będziemy informować na bieżąco o efektach. W grudniu pierwszy kontrolny rezonans.

Wczorajsze dzień i noc naszej Nati zakończone w szpitalu ...
Dodatkowo na korytarzu, bo nie było miejsca w salach. Dużo strachu i nerwów, badania... Nowe leki, no ale zobaczymy, musi być i będzie dobrze. Dziś już tylko kroplówka przeciwobrzękowa i można wracać do domu do Mamy i Czesława. A Natalia jak zawsze z humorem, niezależnie od tego gdzie się znajduje :)

Co u nas słychać? Za nami pierwszy wywiad Natalki w życiu! <3 Szykuje się reportaż w Radio Szczecin. Niedługo będzie dostęp do całej audycji o Natalce. W reportażu będzie poruszana kwestia zdrowia i profilaktyki nowotworów, wypowiadać się będą eksperci, lekarze oraz pracownicy Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. No i my:)

Zebraliśmy już 50 % potrzebnych funduszy!!! dziękujemy wszystkim z całego serca! Za każdą złotówkę, każde słowo wsparcia, uśmiech, gesty, pomoc! JESTEŚCIE WIELCY! SAMI NIE DAŁYBYŚMY RADY!!! <3

Wczoraj zaczęliśmy 4 tydzień radio i chemioterapii. Siły powoli wracają, ryzyko niskopłytkowości minęło. Pełne sił i energii wkraczamy w nowy tydzień. Włosy lecą jak szalone, ale z tym też sobie poradzimy. JEST NAS PRAWIE 400 OSÓB!! i uzbieraliśmy już ponad 20 tysięcy! kwota ogromna, wcześniej niewyobrażalna!! DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I WASZE DOBRE SERCA. <3 dodajecie nam skrzydeł! N. M. N. :)

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM <3 <3 <3 <3 <3 IDZIEMY JAK BURZA <3 <3 ! SŁOWA NIE MOGĄ WYRAZIĆ WDZIĘCZNOŚCI! prawie 300 osób wsparło naszą zbiórkę. Drugie tyle udostępniło post o zbiórce ! dziękujemy serdecznie, bądźcie z nami na bieżąco! Stay tuned, niech moc będzie z Wami! <3 <3

Wypłaty (suma: 216069.93 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

14.10.2021 - 300.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

13.10.2021 - 495.16 zł
- kategoria wydatków: transport

13.10.2021 - € 716.95
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne, inne, transport

22.09.2021 - 751.68 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, środki farmakologiczne, inne

30.08.2021 - 566.79 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne, konsultacje medyczne

25.08.2021 - € 369.15
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport, konsultacje medyczne

10.08.2021 - 3299.11 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

16.07.2021 - 1400.79 zł
- kategoria wydatków: transport

16.07.2021 - 703.99 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

23.07.2021 - 6235.64 zł
- kategoria wydatków: transport, badania diagnostyczne, środki farmakologiczne, inne

07.07.2021 - 512.91 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

28.06.2021 - 30313.02 zł

02.07.2021 - 1833.25 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne, inne

28.06.2021 - 582.75 zł
- kategoria wydatków: inne, badania diagnostyczne, środki farmakologiczne

28.06.2021 - 1018.73 zł
- kategoria wydatków: inne, konsultacje medyczne, badania diagnostyczne, środki farmakologiczne

07.07.2021 - € 550.80
- kategoria wydatków: inne, transport

27.05.2021 - 1420.54 zł
- kategoria wydatków: transport, badania diagnostyczne, środki farmakologiczne, inne

22.04.2021 - 22347.41 zł

21.04.2021 - 1114.10 zł
- kategoria wydatków: transport

21.04.2021 - € 290.09
- kategoria wydatków: transport

16.04.2021 - € 84.80
- kategoria wydatków: inne

21.04.2021 - 579.81 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport, inne

09.03.2021 - 878.43 zł
- kategoria wydatków: transport, inne

05.03.2021 - 805.89 zł
- kategoria wydatków: inne, transport

05.03.2021 - € 400.39
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

04.03.2021 - 2086.39 zł
- kategoria wydatków: inne, konsultacje medyczne, środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

19.02.2021 - 12739.68 zł
- kategoria wydatków: inne

15.02.2021 - 3161.54 zł
- kategoria wydatków: inne

08.02.2021 - 39441.39 zł

09.02.2021 - 1370.51 zł
- kategoria wydatków: inne

09.02.2021 - 3715.58 zł
- kategoria wydatków: inne

07.02.2021 - € 2825.60
- kategoria wydatków: terapia onkologiczna

03.02.2021 - € 113.62
- kategoria wydatków: transport

07.02.2021 - 1119.26 zł
- kategoria wydatków: transport, inne, środki farmakologiczne, terapia onkologiczna

03.02.2021 - 696.99 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, środki farmakologiczne

28.01.2021 - 294.21 zł
- kategoria wydatków: inne, transport

28.01.2021 - € 384.00
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

28.01.2021 - 287.61 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

09.12.2020 - € 101.10
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

09.12.2020 - 728.91 zł
- kategoria wydatków: transport

03.12.2020 - 498.94 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

06.11.2020 - 200.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

02.11.2020 - 508.76 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

20.10.2020 - € 94.67
- kategoria wydatków: transport

20.10.2020 - 230.10 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, transport

20.10.2020 - € 101.10
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

03.08.2020 - 967.08 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne, badania diagnostyczne

18.05.2020 - € 850.00
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

18.05.2020 - 200.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

08.05.2020 - € 146.92
- kategoria wydatków: transport

08.05.2020 - 2252.69 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, badania diagnostyczne, środki farmakologiczne, inne

09.04.2020 - € 317.25
- kategoria wydatków: transport, badania diagnostyczne, środki farmakologiczne

09.04.2020 - 610.68 zł