Paulina Dąbrowska

Paulina Dąbrowska, Brwinów

Numer skarbonki: 110820
Na tę chwilę zawieszam zbiórkę. Bardzo dziękuję za Wasze wsparcie
zebrano:
53 775 zł
89%
cel zbiórki:
60 000 zł

Historia

Mam na imię Paulina mam 29 lat, od prawie 6 lat jestem szczęśliwą mężatką, a od 2,5 roku najszczęśliwszą mamą urwisa Tymka. Jestem młodą, aktywną zawodowo, pełną życia i planów dziewczyną, która uwielbia tańczyć.

W sierpniu 2017 zupełnie przez przypadek, bo podczas codziennej kąpieli w prawej piersi znalazłam takie bardzo małe "coś", sama nie byłam pewna, czy to jakaś zmiana czy tylko mi się wydaje, a na pewno nie dopuszczałam nawet myśli, że to "coś" może okazać się czymś złym. Po miesiącu przy okazji kontrolnej wizyty u ginekologa pokazałam moje znalezisko, zlecono kontrolne USG piersi, zalecono profilaktyczną wizytę u onkologa (wizyta 13.10.2017 żeby było śmieszniej był to piątek), a po wizycie biopsja, ale to też tylko dlatego, że takie są procedury, bo na każdej z tych wizyt słyszałam, że to ma być tylko włókniak, coś niegroźnego. Niestety po 4 dniach od biopsji telefon ze szpitala "prosimy stawić się na wizytę jeszcze w tym tygodniu, są wyniki biopsji", a później to już tylko kolejne badania potwierdzające wstępną diagnozę i z każdą kolejną wizytą dochodziły kolejne cegiełki do tego i tak już ciężkiego plecaka. Początkowo nie dowierzałam, później czułam rozgoryczenie "dlaczego właśnie ja?" i ogromny strach, że moje życie właśnie się kończy. Do tej pory czasami myślę, że to zły sen i trochę nie wierze, że mam raka. Moje normalne życie i plany nagle musiałam odwiesić na lepsze czasy, a zamiast realizować plany o drugiej ciąży musiałam zacząć leczenie. Nie mogłam i chyba do tej pory nie mogę pogodzić się z tym, że to los zadecydował za mnie i moje życie nie może się toczyć według moich zasad, tylko jednak wszystko podporządkowane jest mojej chorobie.

Dziś już wiem że to małe "coś" to był i nadal jest złośliwy rak piersi z receptorami potrójnie ujemnymi (dla niewtajemniczonych taki trochę gorszy raczek) i jakby było mało od stycznia 2018 wiem, że to, że zachorowałam to nie jednorazowy wybryk mojego organizmu tylko genetyczne obciążenie, mam mutację genu BRCA1, która zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi w ciągu życia do 50-70% i zostanie ze mną już do końca życia. Od grudnia 2017 leczę się, przyjmuję chemię. Mój schemat to 16 wlewów, po chemioterapii czeka mnie operacja, bo trzeba wyciąć tego intruza. Początkowo miała to być operacja oszczędzająca, ale ze względu na mutację przede mną chyba najcięższa w życiu decyzja o obustronnej mastektomii z rekonstrukcją, usunięciu sobie piersi dla własnego zdrowia i komfortu dalszego życia. Właśnie na ten cel zbieram środki, dlatego właśnie znalazłam się w tym miejscu i proszę o datki, choć jest to cholernie trudne, bo zawsze starałam się być niezależna i proszenie o pomoc przychodziło mi z trudem, ale teraz chodzi o moje życie. Na NFZ mogę usunąć i zrekonstruować tylko chorą pierś, takie jest prawo :(. Zdrową pierś mogę usunąć i zrekonstruować tylko prywatnie. Profilaktyczna obustronna mastektomia w wieku 29 lat to nie jest moja fanaberia, to walka o normalne życie bez piętna choroby nowotworowej. Nie chcę mieć poczucia, że moje piersi są jak cykająca bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć. Są to niestety bardzo kosztowne operacje, a my jesteśmy przeciętną rodzinką, oboje z mężem pracujemy, wychowujemy małego synka, przed zdiagnozowaniem choroby kupiliśmy nasze wymarzone mieszkanie, oczywiście na kredyt. Obecnie wykańczamy mieszkanie, co pochłania nasz niemal cały budżet domowy i po prostu nie stać nas na wyłożenie extra 50 000 zł, bo z takimi kosztami trzeba się liczyć przy mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją.

Ja będę żyć, nie poddaję się i walczę, bo mam dla kogo żyć. Chcę wygrać z tą chorobą i chcę, żeby kolejne lata mojego życia nie upływały pod znakiem lęku, że choroba może jeszcze wrócić. Chcę ryzyko zmniejszyć do minimum. Wasz gest dobrej woli może mi w tym pomóc. Dziękuję!

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie. 

Dziennik

Na tę chwilę zawieszam zbiórkę. Wygląda na to, że już wszystko z moim zdrowiem wróciło na proste tory. Jestem po zakończonym leczeniu raka piersi, mastektomii obu piersi z rekonstrukcją, po drugiej operacji będącej wynikiem powikłań, jakie pojawiły się po operacji mastektomii. W tej chwili czuję się bardzo dobrze, nic mi nie dolega, a myślami jestem już daleko od tych wszystkich złych momentów. Bardzo dziękuję Wam za wsparcie!

Myślałam że już długo tu nie zajrzę, że już etap chorowania mam za sobą i mogę mieć spokojną głowę, a jednak jak się okazuje po obustronnej mastektomii z rekonstrukcją nic nie jest pewne na 100%. Niestety po 5 miesiącach od operacji z niewiadomych przyczyn robią mi się rany na jednej z piersi, które po mimo zszywania nie chcą się goić. Potrzebne są interwencje chirurga, który musi mi to w kółko zszywać i specjalne drogie opatrunki, które bardzo mocno obciążałyby nasz domowy budżet gdyby nie refundację ze Skarbonki. Wasze pieniążki nadal mi pomagają. Dziękuję. Trzymajcie kciuki żeby wszystko się szybko skończyło.

Jestem już po operacji cała i zdrowa no może nie do końca cała... Napewno już bez raka😊 Po mału dochodzę do siebie i czeka mnie jeszcze pare miesięcy rekonwalescencji ale staram się być dobrej myśli. Chciałabym bardzo podziękować za każdą cegiełkę która przyczyniła się do tego że ta operacja mogła się odbyć. Mojej wdzięczności nie jestem w stanie opisać. Jednocześnie proszę żeby nie dokonywać wpłat na Skarbonke bo zbiórka została już zakończona. Teraz wystarczy że będziecie trzymać kciuki 😉 Bardzo Wam dziękuję!!!

Wchodzę na Skarbonkę i nie wierze w to co widzę:D Dziękuje za Wasze wpłaty. Nawet nie wiecie jak jest to budujące i napędza do walki.
U mnie cały czas etap chemia. Po przerwie spowodowanej złymi wynikami krwi w zeszłym tygodniu wróciłam do gry. Białe krwinki się odbudowały co prawda po zastrzykach, ale najważniejsze, że się odbudowały i od zeszłego tygodnia znowu przyjmuje chemie. Oby białych krwinek wystarczyło do końca, a przede mną jeszcze 4 wlewy. Trzymajcie kciuki

Wypłaty (suma: 52032 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

22.11.2019 - 3587.00 zł
- kategoria wydatków: inne

24.06.2019 - 5585.00 zł
- kategoria wydatków: inne

12.02.2019 - 1450.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

18.01.2019 - 700.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

16.01.2019 - 750.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

11.01.2019 - 1750.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

01.10.2018 - 960.00 zł
- kategoria wydatków: inne

20.07.2018 - 650.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, inne

15.06.2018 - 36600.00 zł
- kategoria wydatków: inne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 1 743,09 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 lata temu 10000 zł

Anonimowy 1 rok temu 6000 zł

Anonimowy 2 lata temu 6000 zł

Anonimowy 2 lata temu 5000 zł

Anonimowy 3 lata temu 1000 zł

Anonimowy 2 lata temu 800 zł

Anonimowy 2 lata temu 793 zł

Anonimowy 2 lata temu 600 zł

Anonimowy 6 miesięcy temu 517 zł

Anonimowy 2 lata temu 500 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem