Ryszard Kowalczyk

Ryszard Kowalczyk, Szczecinek

Numer skarbonki: 111295
Leczenie lekiem niedostępnym w Polsce
zebrano:
4 122 zł
8%
cel zbiórki:
50 000 zł

Historia

Mam na imię Ryszard, lat 66. 

Obecnie jestem na emeryturze. Wcześniej, 44 lata przepracowałem w leśnictwie. W 2009 roku zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy nerki. We wrześniu 2009 przeszedłem operację usunięcia guza wraz z nerką. Przez okres 4 lat stan mojego zdrowia był stabilny, jednakże w 2013 roku nastąpił przerzut do płuc. W październiku 2013 roku nastąpiła resekcja guza z prawego płuca i od tej pory jestem w trakcie leczenia chemioterapią (IV ścieżka). W lutym 2016 roku nastąpiły przerzuty do kości, na skutek czego przeszedłem 3 jednorazowe radioterapie.

Do tej pory leki stosowane w chemioterapii refundowane były przez NFZ, jednak rok temu do leczenia wprowadzony został lek Sorafenib, który nie podlegal refundacji. W Polsce lek ten był niemalże nie do zdobycia i musiałem kupić go prywatnie za granicą. Opakowanie 112 tabletek wystarczało na 1 miesiąc leczenia, a koszt jego wynosił około 20 tys. zł. Lek jednak przestał działać i obecnie zbieram środki na kolejną ścieżkę leczenia lekiem o nazwie Nivolumab, również nierefundowanym przez NFZ. Miesięczny koszt terapii to ok. 15 tys. zł.

Moje leczenie prowadzone jest w Centrum Onkologii w Bydgoszczy, oddalonym od mojego miejsca zamieszkania o ok. 160 km, gdzie przynajmniej raz w miesiącu muszę dojechać. Koszty związane z leczeniem znacznie przerastają możliwości finansowe moje i mojej rodziny. 

Z góry dziękuję wszystkim Darczyńcom za wszelkiego rodzaju wpłaty, które pozwolą mi na dalszą walkę z chorobą.

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij na przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Wspierający

Najnowsze darowizny

Anonimowy 1 miesiąc temu 138 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 79 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 100 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 140 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 192 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 98 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 203 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 0 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 77 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 52 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem