Rak
Ryszard Rostowski

Ryszard Rostowski, Leszno

Numer skarbonki: 110811
Środki na dalsze leczenie: wizyty u specjalistów, badania, leki.
zebrano:
5 708 zł
22%
cel zbiórki:
25 000 zł

Historia

Mój tata, Ryszard Rostowski zmierzył się z nowotworem złośliwym pęcherza moczowego. Guz usunięto, ale teraz czeka go dalsze leczenie.

Zgłosił się do lekarza z dolegliwościami. Stosował się do zaleceń lekarzy, stawiał się na wizyty kontrolne, jednak nie wszystko zależało od niego… Coś zawiodło. System? Ludzie, których spotykał na swojej drodze? Brak szczęścia? Wszystko co mogło pójść nie tak, tak właśnie poszło…

Mimo że postęp choroby był stale monitorowany, aby nie dopuścić do rozwoju, rak w szybkim tempie zaczął zagrażać życiu. Guz usunięto. Tata ciężko dochodził do siebie po trudnej i rozległej operacji. Mimo to dzielnie walczył. Wyniki badania histopatologicznego otrzymał bardzo późno, w 7 tygodniu po operacji, tuż przed świętami. Już kolejnego dnia zgłosił się z wynikiem do poradni onkologicznej, jednak został z niej odesłany. To był dopiero początek. Wędrówka „po lekarzach i ośrodkach” zdawała się nie mieć końca. W zasadzie każdy mówił, że wymaga dalszego leczenia, ale odsyłał nas z kwitkiem. Ostatnie miesiące są zdeterminowane poszukiwaniami metod, leków, lekarzy i ośrodków. W zasadzie byliśmy zdani na siebie… Metodą prób i błędów dotarliśmy do miejsca, w którym się znajdujemy. Bardzo skuteczna w leczeniu tego rodzaju nowotworu jest immunoterapia. Jednakże leczenie jest bardzo kosztowne i nie jest refundowane. Leczenie może przeprowadzić klinika w Bonn w Niemczech.

Skromny człowiek, który nigdy nie odmawiał pomocy, również finansowej, choć nie jest zamożny. Dziś sam potrzebuje pomocy. Każda złotówka się liczy. Koszt leczenia przewyższa diametralnie możliwości finansowe pacjenta i jego rodziny.

Na podstawie trudności, które napotkaliśmy w leczeniu tego przypadku nowotworu wierzymy, że walczymy nie tylko o zdrowie taty, ale i przecieramy szlaki dla innych. Dzielimy się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcą nas wspomóc.

Elwira Rostowska

Darowizny na rzecz leczenia Ryszarda można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Przekazanie darowizny uprawnia do ulgi podatkowej przy rozliczeniu PIT.

Wypłaty (suma: 830 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

11.02.2020 - 830.00 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne, konsultacje medyczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 4 878,88 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 4 miesiące temu 1078 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 1055 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 585 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 4 miesiące temu 221 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 84 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 250 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 65 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 134 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 15 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 75 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem