Sylwia Cyran

Sylwia Cyran, Budzyń

Numer skarbonki: 111585
Rekonstrukcja po mastektomii
Na zebranie środków
mamy czas do: 15 stycznia 2022
zebrano:
5 000 zł
12%
cel zbiórki:
40 000 zł

Historia

19 lutego usłyszałam wstępną diagnozę: ma Pani raka, czeka Panią chemia i mastektomia. Pierwsze pytanie: Czy to nie pomyłka i  czy stracę włosy? Odpowiedz: Proszę się nie łudzić! Zrobimy biopsję, ale to z pewnością rak! To był piątek - byłam jak otępiała. Sobota: pamiętam tylko łzy. Niedziela: obudziłam się i poszłam do pracy żeby nie myśleć... Poniedziałek: oddział onkologii w Poznaniu i seria badań. Niestety biopsja potwierdziła, że to nowotwór złośliwy piersi. Od tej chwili żyłam jak w transie. Cykl 16 chemii przeplatany bardzo drogimi terapiami wspomagającymi, konsultacjami u wszystkich możliwych onkologów z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Krakowa i Poznania. Sprzedałam moje ukochane auto, żeby móc finansować badania (np. maintrac) i wlewy, które sprawiły, że dzielnie znosiłam chemie. Szukałam sposobu na wzmocnienie organizmu i uniknięcie mastektomii radykalnej. Strasznie przeżyłam utratę moich długich włosów i nie wyobrażałam sobie stracić jeszcze pierś, bo po planowanej radioterapii rekonstrukcja możliwa jest po kilku miesiącach. Konsultacja u najlepszego onkologa z Krakowa rozwiała moje nadzieje... ale będę żyła!

Za kilka miesięcy, jak rana po operacji się zagoi, a skóra po radioterapii się odbuduje, to chcę odzyskać to, co dla mnie tak ważne: swoją kobiecość! Jednak boję się też o lewą pierś... Ciągle dopatrują się jakichś guzów, więc dla spokoju chciałabym usunąć też podskórnie drugą pierś. Takie operacje nie są refundowane, a metody rekonstrukcji piersi po mastektomii na NFZ pozostawiają wiele do życzenia. Czekają mnie prywatne operacje, które są kosztowne, ale zmniejszają ryzyko wznowy.

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 1 miesiąc temu 5000 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem