Tomasz Gapsa

Tomasz Gapsa, Marki

Numer skarbonki: 110910
Tomasz zbiera na dalsze leczenie za granicą.
zebrano:
145 683 zł
58%
cel zbiórki:
250 000 zł

Historia

Drodzy,

Tomasz, mój partner i najlepszy przyjaciel ma 52 lata, dwóch synów i kota. Jego pasją jest muzyka, kino i dobra literatura. Lubi gotować, jeździć na rowerze a zimą na nartach.

4 września po ataku padaczki trafił do szpitala bródnowskiego, gdzie po miesiącu oczekiwania przeszedł operację, w trakcie której udało się usunąć guza w 98%. Dwa tygodnie po operacji otrzymaliśmy wyniki histopatologiczne: glejak wielopostaciowy IV stopnia.

Aktualnie czekamy na termin radio i chemioterapii. Już dziś wiemy, że standardowe leczenie w Polsce kończy się na radio i chemioterapii. Nie daje to szansy na pozbycie się GBM IV. Guz w każdej chwili może odrosnąć. Przed nami długie, wycieńczające leczenie i nierówna walka z glejakiem.

Na świecie są dostępne alternatywne, komercyjne metody leczenia GBM-IV, które są niezwykle kosztowne. Każda z nich jest połączona z chemioterapią. Rozważamy zastosowanie jednej z poniższych metod i już dziś zbieramy środki pozwalające na uratowanie życia Tomka. Dodatkowe koszty to leki, dojazdy, konsultacje lekarskie. Rozważamy:

1. Protonoterapię w Monachium – koszt ok 30 tys. EURO, czas trwania ok. miesiąca; link do strony: http://www.rptc.pl/rptc-centrum.html

2. Terapię Nanotherm firmy Magforce w Berlinie - koszt wynosi 60 tys. EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy;
link do niemieckiej strony: http://www.magforce.de/home.html

3. Amerykańską metoda leczenia Optune firmy Novocure, której można się podjąć w Berlinie - koszt 20 tys. EURO za miesiąc, czas trwania terapii wynosi 6 miesięcy; link do amerykańskiej strony: https://www.optune.com/

4. Terapię immunologiczna dostępna w IOZK w Kolonii - koszt wynosi 60 tys. EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy; link do angielskiej strony: http://www.iozk.de/en/start/home

Chcemy wykorzystać każdą szansę na zatrzymanie glejaka, także z wykorzystaniem metod i leków niedostępnych w Polsce. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli dalej walczyć z nowotworem i cieszyć się każdym dniem bez choroby. 

Dziękuję.

Darowizny na rzecz leczenia Tomasza można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Dziennik

Drodzy przyjaciele i znajomi, kochana rodzino.

Przekazuję kilka wiadomości na temat mojego zdrowia: w zeszłym miesiącu przeszedłem kolejne badanie rezonansem, z którego wynika, że nie mam żadnych nowych ognisk i wszystko wygląda dość dobrze, a masa guza nie powiększyła się. Istnieje też taka możliwość, że nie ma już komórek nowotworowych, co mogły spowodować wlewki z salinomycyny i regularne używanie leczniczej czapki z technologią TTF. Niestety wokół tego miejsca po ostatnim naświetlaniu wciąż znajduje się obszar tzw. obrzęku popromiennego, który naciska na węzły nerwów ruchowych i powoduje niedowład mojej lewej strony ciała. Szukamy różnych metod i próbujemy różnymi sposobami, łącznie z rehabilitacją, jakoś to cofnąć, ale na razie nie udaje się. Mimo to jestem dobrej myśli i nie poddaję się.

Korzystając z okazji, że rozpoczął się Nowy Rok, składam Wam najlepsze życzenia i życzę, aby się spełniły wszelkie Wasze plany i zamierzenia. Dziękuję jednocześnie za Wasze hojne wsparcie i pomoc, która bardzo wiele dla mnie znaczy i realnie wspiera mnie w zmaganiach z chorobą. Dziękuję też z całego serca wszystkim, którzy wpłacili w zeszłym roku 1% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. Mam nadzieję że i w tym roku o mnie nie zapomnicie. Wszystkie środki przeznaczam na pokrycie kosztów protonoterapii, wciąż też wydaję sporo na badania, leki, suplementy i rehabilitację. Dziękuję jeszcze raz i kłaniam się nisko. Pozdrawiam wszystkich ciepło i do rychłego usłyszenia/zobaczenia.
TOMEK GAPSA

Dziękuję BARDZO wszystkim za wsparcie i moc, którą mi dajecie! Wciąż działam. Dzisiaj miałem pierwszy zabieg rehabilitacyjny. PODOBAŁO MI SIĘ I WIDZĘ ŚWIATEŁKO W TUNELU.🤩

Drodzy przyjaciele i znajomi, kochana rodzino, mam umiarkowanie dobre wiadomości na temat mojego zdrowia. W zeszłym miesiącu przeszedłem kolejne badanie rezonansem magnetycznym i lekarz twierdzi, że po ostatnim zabiegu promieniami gamma nie mam żadnych nowych ognisk i wszystko wygląda dość dobrze, a masa guza nie powiększyła się. Niestety wokół niego znajduje się obszar tzw. obrzęku popromiennego, który naciska na węzły nerwów ruchowych i powoduje niedowład mojej lewej części ciała. Jest to uciążliwe i trudno z tym żyć, ale się da. Na szczęście prawa strona jest wciąż sprawna i mogę się w podstawowym zakresie obsługiwać.

Po sugestiach mojego onkologa i immunoterapeuty planuję rozpocząć jednocześnie terapię nowym lekiem SALINOMYCYNA, który jako jeden z niewielu likwiduje komórki glejaków i ogranicza znacznie ich rozmnażanie:
https://www.tygodnikprzeglad.pl/antybiotyk-przeciwko-rakowi/ https://pl.wikipedia.org/wiki/Salinomycyna
Odbywa się to za pomocą regularnych wlewek dożylnych (2-3 razy w miesiącu). Mam nadzieję na pozytywne rezultaty, którymi chętnie się z wami podzielę.

Niestety NFZ nie refunduje tego leku, a koszt jednej wlewki to 1200 PLN, do tego dochodzą koszty na badania i KONSULTACJE, leki, suplementy i zabiegi rehabilitacyjne, dlatego też ponownie zwracam się do Was z prośbą o wszelkie wsparcie: finansowe, mentalne, energetyczne i duchowe. Wpłat można dokonywać na moim profilu na stronie Fundacji Alivia: https://skarbonka.alivia.org.pl/tomasz-gapsa

Z góry ogromnie dziękuję i pozostaję wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich ciepło i do rychłego usłyszenia/zobaczenia.
TOMEK GAPSA

Drodzy przyjaciele i znajomi, kochana rodzino, obiecałem, że będę na bieżąco informował Was, jako osoby wspierające i pomagające, o mojej sytuacji zdrowotnej:

9 kwietnia przeszedłem kolejne badanie rezonansem magnetycznym i lekarze twierdzą, że co prawda nowe ognisko się nie pojawiło, za to w dawnym miejscu nastąpił obrzęk i nosi ono cechę wznowy. Wywołało to u mnie częściowy niedowład lewej strony ciała, tak że aż trafiłem do szpitala na trzy dni, gdzie za sprawą leków sterydowych postawiono mnie na nogi. W tym wszystkim okazuje się, że dostępne tradycyjne metody, jak różne radioterapie, protonoterapie i chemioterapie przestają być już dla mnie możliwe do zastosowania.

I choć nie jest to dla mnie łatwe, piszę do Was z prośbą o wsparcie duchowe, mentalne i finansowe. Aktualna sytuacja związana z koronawirusem pozbawiła mnie na dziś bieżących środków finansowania. Mój biznes jest w tym momencie zamrożony. Każde Wasze wsparcie jest i było dla mnie cenne. Dotychczasowe leczenie, konsultacje lekarskie, badania i leki sfinansowałem dzięki Wam i środkom zgromadzonym na koncie fundacji Alivia. Dziękuję WAM za to, bo to dzięki Wam żyję. Choć to trudne, proszę o kolejne wsparcie na każdej płaszczyźnie.

Dziękuję i pozdrawiam Was ciepło,
Tomek

Drodzy przyjaciele i znajomi, kochana rodzino,
podzielę się z Wami dobrymi wiadomościami. W zeszłym tygodniu przeszedłem kolejne badanie rezonansem magnetycznym i lekarz twierdzi, że po ostatnim zabiegu promieniami gamma nie mam żadnych nowych ognisk i wszystko wygląda dobrze, a obraz badania jest optymistyczny. Oczywiście trzeba to wciąż kontrolować i za 2 miesiące będę miał kolejne badanie rezonansem.

Korzystając z okazji, dziękuję z całego serca wszystkim, którzy do tej pory mnie wsparli i proszę o dalszą pomoc. Wszystkie środki przeznaczam na pokrycie kosztów protonoterapii, która jeszcze nie jest do końca spłacona. Wciąż też wydaję sporo na badania, leki, suplementy i zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej, które bardzo dobrze mi robią i pomagają w odradzaniu się komórek macierzystych i wzmacnianiu systemu odpornościowego.

Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję
Tomek

Drodzy darczyńcy, znajomi i przyjaciele, kochana rodzino,
właśnie mija rok od zakończenia protonoterapii, którą odbyłem w Monachium. Dzięki waszemu wsparciu i realnej pomocy w tym niełatwym czasie, było mi i moim bliskim o wiele łatwiej przez to wszystko przejść . Dziękuję Wam za to pięknie i kłaniam się nisko. Co tu dużo mówić/pisać, dziękuję Wam wszystkim za to że dostałem od Was w prezencie cały rok wspaniałego życia.:-). Winien Wam jestem jeszcze informację o obecnym stanie mojego zdrowia; Na początku grudnia robiłem rezonans głowy i niestety znaleziono kolejne niewielkie ognisko guza. Po szybkiej konsultacji radio-onkologicznej zostałem zakwalifikowany do wykonania zabiegu napromieniowania promieniami gamma w warszawskim Centrum Gamma Kniffe. Zabieg przeszedłem w połowie grudnia i po 2-tygodniowej rehabilitacji staram się powrócić do normalnego życia. Wiadomości o tym czy zabieg się powiódł będą dostępne w połowie lutego, do tego czasu proszę Was o wsparcie i trzymanie kciuków. Korzystając z okazji dziękuję z całego serca wszystkim którzy wpłacili w zeszłym roku1% swojego podatku na moją rzecz. Jeśli jest to możliwe to również proszę o wpłatę w tym roku. Wszystkie środki przeznaczam na pokrycie kosztów protonoterapii, która jeszcze nie jest do końca spłacona. Poniżej link do mojego profilu na stronie Fundacji Alivia:
https://skarbonka.alivia.org.pl/tomasz-gapsa
oraz instrukcja jak przekazać 1% podatku:
Fundacja Alivia od 2012 roku posiada status organizacji pożytku publicznego co uprawnia ją do pozyskiwania 1% podatku. Podatnicy mogą przekazać swój 1% podatku na rzecz mojego leczenia podając na formularzu PIT numer KRS fundacji: 0000358654 oraz uzupełniając cel szczegółowy, w którym znajdzie się moje imię i nazwisko: Tomasz Gapsa oraz numer mojej skarbonki: 110910 .
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i ciepło i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Tomek.

Kochani,
w sierpniu skończyłem brać ostatnią serię chemii a pod koniec września odebrałem wyniki badania rezonansem magnetycznym mojej głowy, które robiłem 3 września. Lekarze twierdzą że obraz jest super a wynik badania jest pozytywny, krótko mówiąc jest na razie czysto. :-) Teraz czeka mnie standardowa kontrola onkologiczna raz w miesiącu oraz sprawdzający rezonans głowy raz na kwartał. Jeszcze raz dziękujemy bardzo za Wasze wsparcie i wszelką pomoc. Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe. Pozdrawiam serdecznie, Tomek

Kochani, w tym tygodniu odebrałem wyniki ostatniego badania rezonansem magnetycznym mojej głowy. Lekarze twierdzą że wszystko jest w porządku, że wynik badania jest właściwy i nastraja optymistycznie :-) W przyszłym tygodniu będę na kolejnej wizycie u onkologa i mam nadzieję kontynuować terapię chemią. Od powrotu z Monachium przyjąłem 2 serie ale ze względu na słabsze wyniki krwi mam teraz przerwę ok 5 tygodni. Czekają mnie jeszcze 4 serie (czyli gdzieś tak do końca sierpnia). Będę się starał na bieżąco informować Was o postępach. Dziękuję bardzo za Wasze wsparcie i pomoc. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i ciepło, Tomek.

Drodzy darczyńcy, znajomi i przyjaciele, kochana rodzino, dzisiaj odbyłem ostatnią sesję napromieniowania protonami, jak dotąd wszystko przebiegło pomyślnie, wyniki badan są dobre jak mówią lekarze rokują dobrze na przyszłość. Załatwiam jeszcze jakieś administracyjne sprawy i zamykam Monachijski etap terapii. Wieczorem wracam do Warszawy, do domu. W przyszłym tygodniu będę odbywał pierwsze wizyty u onkologa i kontynuował terapię chemią. Będę się starał na bieżąco informować o postępach. Dziękuję bardzo za wasze wsparcie, pomoc i takie realne towarzyszenie mi w tym niełatwym czasie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i ciepło, Tomek.

Kochani, korzystając z atmosfery tych dni, składamy Wam najlepsze życzenia Wesołych Świąt. Życzymy Wam Spokojnych i Rodzinnych Świat Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, szczęścia i pogody ducha. Pozdrawiamy z Monachium Jola i Tomek

Jutro minie pierwszy tydzień naświetlań w Rinecker Proton Therapy Center w Monachium i przyjmowania chemii.
Wszystko idzie zgodnie z planem, ogólnie czuję się dobrze choć nie udało się uniknąć skutków ubocznych chemii. Bywam też rozchwiany emocjonalnie, ale wierzę, że sytuacja się ustabilizuje.
Więcej szczegółów o terapii w RPTC pod linkiem: http://www.rptc.pl/rptc-film1.html?fbclid=IwAR3iwdWFBUnMKuUMJ4150VwuzTsp7FxwuDx1EJXxe6X2YSMGiRXbFhZCWQ8

Drodzy darczyńcy, znajomi i przyjaciele, kochana rodzino, DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za wszystkie wpłaty, słowa wsparcia i otuchy. Jesteśmy wzruszeni i zaskoczeni skalą wpłat oraz Waszym wsparciem nie tylko finansowym. Na początku sparaliżował nas lęk, a cel wydawał się odległy, ale już wiemy, że "życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". Dziękujemy cioci Teresie, że przypomniała o tym:)

Wchodzimy zatem do gry. Tomek został zakwalifikowany na protonoterapię i dalsze leczenie odbędzie się w Monachium w klinice Rinecker Proton Therapy Center. W najbliższy czwartek wylatuje do Monachium na wstępne badania. Potem czeka go 6 tygodni naświetlań i liczymy, że wtedy również będziecie z nami.
Pozdrawiamy serdecznie
Jola i Tomek

Wypłaty (suma: 123842.36 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

09.07.2021 - € 2622.00
- kategoria wydatków: terapia onkologiczna

28.01.2021 - € 1073.00
- kategoria wydatków: terapia onkologiczna

21.10.2020 - € 789.00
- kategoria wydatków: terapia onkologiczna

15.10.2020 - € 3953.00
- kategoria wydatków: terapia onkologiczna

08.09.2020 - € 602.00
- kategoria wydatków: terapia onkologiczna

24.02.2020 - € 2488.00
- kategoria wydatków: terapia onkologiczna

03.01.2020 - € 285.00
- kategoria wydatków: protonoterapia

17.10.2019 - € 2566.50
- kategoria wydatków: inne

06.06.2019 - € 320.00
- kategoria wydatków: inne

12.02.2019 - € 11635.00
- kategoria wydatków: inne, transport

08.01.2019 - 764.96 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

21.12.2018 - € 1611.28
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne, transport

03.01.2019 - 811.36 zł
- kategoria wydatków: inne

21.12.2018 - 2482.36 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 21 840,98 zł

Wspierający

Największe darowizny

Darczyńcy Andrzeja Kukuczki 3 miesiące temu 10970 zł

Anonimowy 1 rok temu 10000 zł

Anonimowy 2 lata temu 5000 zł

Anonimowy 2 lata temu 3000 zł

Anonimowy 1 rok temu 2590 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 2281 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 2000 zł

Anonimowy 2 lata temu 2000 zł

Druch z lat młodości 2 lata temu 2000 zł 204

Jak Cię znam, to tego gada puścisz tam skąd przybył.

Dziękuję że we mnie wierzycie, to mi dodaje sił :-)
Tomasz


Anonimowy 2 lata temu 2000 zł 205

Życzymy zdrowia

Dziękuję z całego serca i pozdrawiam :-)
Tomasz


Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem