Tomasz Gapsa

Tomasz Gapsa, Marki

Numer skarbonki: 110910
Tomasz zbiera na dalsze leczenie za granicą.
zebrano:
74 438 zł
29%
cel zbiórki:
250 000 zł

Historia

Drodzy,

Tomasz, mój partner i najlepszy przyjaciel ma 52 lata, dwóch synów i kota. Jego pasją jest muzyka, kino i dobra literatura. Lubi gotować, jeździć na rowerze a zimą na nartach.

4 września po ataku padaczki trafił do szpitala bródnowskiego, gdzie po miesiącu oczekiwania przeszedł operację, w trakcie której udało się usunąć guza w 98%. Dwa tygodnie po operacji otrzymaliśmy wyniki histopatologiczne: glejak wielopostaciowy IV stopnia.

Aktualnie czekamy na termin radio i chemioterapii. Już dziś wiemy, że standardowe leczenie w Polsce kończy się na radio i chemioterapii. Nie daje to szansy na pozbycie się GBM IV. Guz w każdej chwili może odrosnąć. Przed nami długie, wycieńczające leczenie i nierówna walka z glejakiem.

Na świecie są dostępne alternatywne, komercyjne metody leczenia GBM-IV, które są niezwykle kosztowne. Każda z nich jest połączona z chemioterapią. Rozważamy zastosowanie jednej z poniższych metod i już dziś zbieramy środki pozwalające na uratowanie życia Tomka. Dodatkowe koszty to leki, dojazdy, konsultacje lekarskie. Rozważamy:

1. Protonoterapię w Monachium – koszt ok 30 tys. EURO, czas trwania ok. miesiąca; link do strony: http://www.rptc.pl/rptc-centrum.html

2. Terapię Nanotherm firmy Magforce w Berlinie - koszt wynosi 60 tys. EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy;
link do niemieckiej strony: http://www.magforce.de/home.html

3. Amerykańską metoda leczenia Optune firmy Novocure, której można się podjąć w Berlinie - koszt 20 tys. EURO za miesiąc, czas trwania terapii wynosi 6 miesięcy; link do amerykańskiej strony: https://www.optune.com/

4. Terapię immunologiczna dostępna w IOZK w Kolonii - koszt wynosi 60 tys. EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy; link do angielskiej strony: http://www.iozk.de/en/start/home

Chcemy wykorzystać każdą szansę na zatrzymanie glejaka, także z wykorzystaniem metod i leków niedostępnych w Polsce. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli dalej walczyć z nowotworem i cieszyć się każdym dniem bez choroby. 

Dziękuję.

Darowizny na rzecz leczenia Tomasza można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Dziennik

Kochani,
w sierpniu skończyłem brać ostatnią serię chemii a pod koniec września odebrałem wyniki badania rezonansem magnetycznym mojej głowy, które robiłem 3 września. Lekarze twierdzą że obraz jest super a wynik badania jest pozytywny, krótko mówiąc jest na razie czysto. :-) Teraz czeka mnie standardowa kontrola onkologiczna raz w miesiącu oraz sprawdzający rezonans głowy raz na kwartał. Jeszcze raz dziękujemy bardzo za Wasze wsparcie i wszelką pomoc. Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe. Pozdrawiam serdecznie, Tomek

Kochani, w tym tygodniu odebrałem wyniki ostatniego badania rezonansem magnetycznym mojej głowy. Lekarze twierdzą że wszystko jest w porządku, że wynik badania jest właściwy i nastraja optymistycznie :-) W przyszłym tygodniu będę na kolejnej wizycie u onkologa i mam nadzieję kontynuować terapię chemią. Od powrotu z Monachium przyjąłem 2 serie ale ze względu na słabsze wyniki krwi mam teraz przerwę ok 5 tygodni. Czekają mnie jeszcze 4 serie (czyli gdzieś tak do końca sierpnia). Będę się starał na bieżąco informować Was o postępach. Dziękuję bardzo za Wasze wsparcie i pomoc. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i ciepło, Tomek.

Drodzy darczyńcy, znajomi i przyjaciele, kochana rodzino, dzisiaj odbyłem ostatnią sesję napromieniowania protonami, jak dotąd wszystko przebiegło pomyślnie, wyniki badan są dobre jak mówią lekarze rokują dobrze na przyszłość. Załatwiam jeszcze jakieś administracyjne sprawy i zamykam Monachijski etap terapii. Wieczorem wracam do Warszawy, do domu. W przyszłym tygodniu będę odbywał pierwsze wizyty u onkologa i kontynuował terapię chemią. Będę się starał na bieżąco informować o postępach. Dziękuję bardzo za wasze wsparcie, pomoc i takie realne towarzyszenie mi w tym niełatwym czasie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i ciepło, Tomek.

Kochani, korzystając z atmosfery tych dni, składamy Wam najlepsze życzenia Wesołych Świąt. Życzymy Wam Spokojnych i Rodzinnych Świat Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, szczęścia i pogody ducha. Pozdrawiamy z Monachium Jola i Tomek

Jutro minie pierwszy tydzień naświetlań w Rinecker Proton Therapy Center w Monachium i przyjmowania chemii.
Wszystko idzie zgodnie z planem, ogólnie czuję się dobrze choć nie udało się uniknąć skutków ubocznych chemii. Bywam też rozchwiany emocjonalnie, ale wierzę, że sytuacja się ustabilizuje.
Więcej szczegółów o terapii w RPTC pod linkiem: http://www.rptc.pl/rptc-film1.html?fbclid=IwAR3iwdWFBUnMKuUMJ4150VwuzTsp7FxwuDx1EJXxe6X2YSMGiRXbFhZCWQ8

Drodzy darczyńcy, znajomi i przyjaciele, kochana rodzino, DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za wszystkie wpłaty, słowa wsparcia i otuchy. Jesteśmy wzruszeni i zaskoczeni skalą wpłat oraz Waszym wsparciem nie tylko finansowym. Na początku sparaliżował nas lęk, a cel wydawał się odległy, ale już wiemy, że "życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". Dziękujemy cioci Teresie, że przypomniała o tym:)

Wchodzimy zatem do gry. Tomek został zakwalifikowany na protonoterapię i dalsze leczenie odbędzie się w Monachium w klinice Rinecker Proton Therapy Center. W najbliższy czwartek wylatuje do Monachium na wstępne badania. Potem czeka go 6 tygodni naświetlań i liczymy, że wtedy również będziecie z nami.
Pozdrawiamy serdecznie
Jola i Tomek

Wypłaty (suma: 73213.76 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

17.10.2019 - € 2566.50
- kategoria wydatków: inne

06.06.2019 - € 320.00
- kategoria wydatków: inne

12.02.2019 - € 11635.00
- kategoria wydatków: inne, transport

08.01.2019 - 764.96 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

21.12.2018 - € 1611.28
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne, transport

03.01.2019 - 811.36 zł
- kategoria wydatków: inne

21.12.2018 - 2482.36 zł
- kategoria wydatków: transport, środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 1 224,65 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 11 miesięcy temu 5000 zł

Anonimowy 1 rok temu 3000 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 2000 zł

Druch z lat młodości 11 miesięcy temu 2000 zł 83

Jak Cię znam, to tego gada puścisz tam skąd przybył.

Dziękuję że we mnie wierzycie, to mi dodaje sił :-)
Tomasz


Anonimowy 1 rok temu 2000 zł 94

Życzymy zdrowia

Dziękuję z całego serca i pozdrawiam :-)
Tomasz


Anonimowy 1 rok temu 2000 zł

Grzegorz SZ. 1 rok temu 1500 zł 85

Trzymaj się. Grzesiek z rodziną

Staram się jak mogę ale bez Was to wszystko byłoby niemożliwe :-) Dziękuję pięknie
Tomasz


Anonimowy 2 miesiące temu 1349 zł

Anonimowy 11 miesięcy temu 1300 zł

Anonimowy 9 miesięcy temu 1000 zł 61

Kochamy Cię Tomku

Dziękuję :-D
Tomasz


Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem