Tomasz Gapsa

Tomasz Gapsa, Marki

Numer skarbonki: 110910
Tomasz zbiera na dalsze leczenie za granicą.
zebrano:
45 786 zł
18%
cel zbiórki:
250 000 zł

Historia

Drodzy,

Tomasz, mój partner i najlepszy przyjaciel ma 52 lata, dwóch synów i kota. Jego pasją jest muzyka, kino i dobra literatura. Lubi gotować, jeździć na rowerze a zimą na nartach.

4 września po ataku padaczki trafił do szpitala bródnowskiego, gdzie po miesiącu oczekiwania przeszedł operację, w trakcie której udało się usunąć guza w 98%. Dwa tygodnie po operacji otrzymaliśmy wyniki histopatologiczne: glejak wielopostaciowy IV stopnia.

Aktualnie czekamy na termin radio i chemioterapii. Już dziś wiemy, że standardowe leczenie w Polsce kończy się na radio i chemioterapii. Nie daje to szansy na pozbycie się GBM IV. Guz w każdej chwili może odrosnąć. Przed nami długie, wycieńczające leczenie i nierówna walka z glejakiem.

Na świecie są dostępne alternatywne, komercyjne metody leczenia GBM-IV, które są niezwykle kosztowne. Każda z nich jest połączona z chemioterapią. Rozważamy zastosowanie jednej z poniższych metod i już dziś zbieramy środki pozwalające na uratowanie życia Tomka. Dodatkowe koszty to leki, dojazdy, konsultacje lekarskie. Rozważamy:

1. Protonoterapię w Monachium – koszt ok 30 tys. EURO, czas trwania ok. miesiąca; link do strony: http://www.rptc.pl/rptc-centrum.html

2. Terapię Nanotherm firmy Magforce w Berlinie - koszt wynosi 60 tys. EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy;
link do niemieckiej strony: http://www.magforce.de/home.html

3. Amerykańską metoda leczenia Optune firmy Novocure, której można się podjąć w Berlinie - koszt 20 tys. EURO za miesiąc, czas trwania terapii wynosi 6 miesięcy; link do amerykańskiej strony: https://www.optune.com/

4. Terapię immunologiczna dostępna w IOZK w Kolonii - koszt wynosi 60 tys. EURO, czas trwania ok. 6 miesięcy; link do angielskiej strony: http://www.iozk.de/en/start/home

Chcemy wykorzystać każdą szansę na zatrzymanie glejaka, także z wykorzystaniem metod i leków niedostępnych w Polsce. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli dalej walczyć z nowotworem i cieszyć się każdym dniem bez choroby. 

Dziękuję.

Darowizny na rzecz leczenia Tomasza można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Dziennik

Jutro minie pierwszy tydzień naświetlań w Rinecker Proton Therapy Center w Monachium i przyjmowania chemii.
Wszystko idzie zgodnie z planem, ogólnie czuję się dobrze choć nie udało się uniknąć skutków ubocznych chemii. Bywam też rozchwiany emocjonalnie, ale wierzę, że sytuacja się ustabilizuje.
Więcej szczegółów o terapii w RPTC pod linkiem: http://www.rptc.pl/rptc-film1.html?fbclid=IwAR3iwdWFBUnMKuUMJ4150VwuzTsp7FxwuDx1EJXxe6X2YSMGiRXbFhZCWQ8

Drodzy darczyńcy, znajomi i przyjaciele, kochana rodzino, DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za wszystkie wpłaty, słowa wsparcia i otuchy. Jesteśmy wzruszeni i zaskoczeni skalą wpłat oraz Waszym wsparciem nie tylko finansowym. Na początku sparaliżował nas lęk, a cel wydawał się odległy, ale już wiemy, że "życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". Dziękujemy cioci Teresie, że przypomniała o tym:)

Wchodzimy zatem do gry. Tomek został zakwalifikowany na protonoterapię i dalsze leczenie odbędzie się w Monachium w klinice Rinecker Proton Therapy Center. W najbliższy czwartek wylatuje do Monachium na wstępne badania. Potem czeka go 6 tygodni naświetlań i liczymy, że wtedy również będziecie z nami.
Pozdrawiamy serdecznie
Jola i Tomek

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 3 tygodnie temu 3000 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 2000 zł 15

Życzymy zdrowia

Anonimowy 4 tygodnie temu 2000 zł

Grzegorz SZ. 2 tygodnie temu 1500 zł 5

Trzymaj się. Grzesiek z rodziną

Anonimowy 3 dni temu 1000 zł

grzegorz schindler 2 tygodnie temu 1000 zł

Anonimowy 3 tygodnie temu 1000 zł 8

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia.

Anonimowy 4 tygodnie temu 1000 zł

Anonimowy 4 tygodnie temu 1000 zł

Anonimowy 4 tygodnie temu 1000 zł 33

Ściskam Cię mocno

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem