Tomasz Płatos

Tomasz Płatos, Sandomierz

Numer skarbonki: 110945
Pomóżcie mi wygrać z glejakiem IV stopnia, dla moich dzieci.
zebrano:
68 432 zł
18%
cel zbiórki:
370 000 zł

Historia

Cześć,

nazywam się Tomek, mam 34 lata, pochodzę z pięknego miasta Sandomierza. Mieszkam tu z moją wspaniałą rodzinką, cudowną żoną Anią i dwoma kochanymi córeczkami: Julcią (7 lat) i Wiki (2 lata).

Moja historia zaczęła się w 2013 r. od częstych bólów głowy, złego samopoczucia i osłabienia. Zgłosiliśmy się do neurologów w celu zdiagnozowania problemów. Skierowano nas na badania TK i MRI, w którym wyszły zmiany w głowie o niewiadomym pochodzeniu. Nikt nie był w stanie postawić diagnozy przez kilkadziesiąt miesięcy. Konsultowaliśmy się u kilku specjalistów i każdy mówił co innego - borelioza, stwardnienie rozsiane itp. Kazano nam czekać i kontrolować się co kilka miesięcy. Badania krwi, markery rakowe wszystko wychodziło idealne… niestety do czasu. 28 listopada 2018 dostałem bardzo silnych bólów głowy, wylądowaliśmy na pogotowiu i po zrobieniu rezonansu okazało się, że mam guza mózgu.

Zapadła szybka decyzja o operacji chirurgicznej w Grodzisku Maz. Guz ze względu na umiejscowienie został usunięty tylko częściowo, nie udało się wyciąć go w całości. Pobrano próbki do badań histopatologicznych, czekaliśmy miesiąc na wynik z wielką nadzieją, że nie będzie to nic bardzo poważnego.

03 stycznia 2019 r. otrzymaliśmy wynik, który okazał się dla nas wstrząsający - glejak wielopostaciowy IV stopnia, najgorsze z możliwych rozwiązań, jest to nowotwór złośliwy, bardzo agresywny mający tendencję do szybkiej wznowy.

Standardowe leczenie w Polsce - chemioterapią (zaczynam pierwszą sesję + sterydy 11.01) i radioterapią nie daje szans na wyleczenie glejaka, dlatego też chcemy podjąć walkę o życie i zdrowie korzystając z komercyjnych rozwiązań w klinikach niemieckich. Niestety koszty takiego leczenia są ogromne i nieosiągalne dla naszej rodziny, tym bardziej, że ja po operacji nie jestem w stanie wrócić do pracy, a Ania również nie pracuje zajmując się wychowaniem naszych kochanych pociech i teraz również opieką nad moją skromną osobą, która nie do końca dobrze się czuje po ciężkiej operacji (bóle głowy, problemy z widzeniem, senność itd.)

Po braku kwalifikacji do leczenia metodą NanoTherm dostaliśmy pozytywne informację z kliniki IOZK w Kolonii gdzie zakwalifikowano mnie na leczenie immunoterapią aczkolwiek indywidualny kosztorys okazał się dużo wyższy niż oczekiwaliśmy. Jest to kwota 86150 Euro stąd została podniesiona kwota zbiórki (kosztorys w załączonych zdjęciach).

Terapia immunologiczna w IOZK w Kolonii -  koszt wynosi około 86 tys. EURO czyli 370 tyś zł  http://www.iozk.de/en/start/home

Odezwało się do nas również Centrum Terapii Protonowej Rineckera z Monachium, jedyna klinika w Europie podejmująca się walki z glejakiem IV stopnia metodą protonoterapii. Tu także jest kwalifikacja i czekamy na indywidualny plan leczenia wraz z kosztorysem http://www.rptc.pl/rptc-centrum.html

Mam nadzieję, że dzięki wsparciu rodziny, znajomych i wszystkich ludzi dobrej woli uda mi się uratować moje życie. Tak bardzo chciałbym móc patrzeć jak dorastają moje kochane córeczki i uczestniczyć w ich wychowaniu przez kolejne lata.

Z całego serca proszę o wsparcie, ponieważ każda złotówka jest ważna. Zawsze sam starałem się pomagać innym i zarabiać na utrzymanie moich bliskich, teraz niestety jestem zmuszony sam prosić o pomoc. Z góry dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspomogą mnie w tej walce .

Pozdrawiam

Tomek

Darowizny na rzecz leczenia Tomka można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż".

Galeria

Dziennik

Kochani jesteśmy już po wizytach konsultacyjnych w klinikach niemieckich (RPTC Monachium i IOZK Kolonia) gdzie został ustalony i przygotowany plan leczenia Tomka.
W pierwszym etapie już od środy 20 lutego zaczynamy leczenie w Centrum Terapii Protonowej Rineckera w Monachium cykl 30 naświetleń protonami. Koszt tej terapii to około 30 tyś EURO (wycena w załączonych zdjęciach) potrwa to około 6 tygodni.

Drugim etapem leczenie jest bardzo innowacyjna metoda Immunoterapii w klinice IOZK w Kolonii. Terapia, która pomogła wielu osobom z glejakiem IV stopnia. Tak skojarzone leczenie ma przynieść pozytywne efekty i zatrzymać guza.

Przy okazji chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, rodzinie, znajomy i nieznajomym za potężne wsparcie duchowe i finansowe. To dzięki Wam udało się nam uzbierać kwotę na pierwszy etap leczenia. Środki do tej pory zebrane na koncie fundacji 12268.00 EUR zostały już przelane przez Alivię na konto kliniki w Monachium, a brakujące 18000 EUR udało się nam zebrać podczas akcji lokalnych, kiermaszy ,licytacji, zbiórek charytatywnych jak również dzięki pomocy wielu osób z rodziny, które przekazały nam swoje oszczędności życia po to by ratować Tomka.
W dalszym ciągu bardzo Was prosimy o wsparcie, każda złotówka jest na wagę złota... nadal jesteśmy zmuszeni zbierać na drugi etap leczenia Tomka: na immunoterapię w Kolonii gdzie koszty są bardzo wysokie, ale połączenie protonoterapii w Monachium i immunoterapii w Kolonii daje duże szanse na zastopowanie choroby i powrót do normalnego życia.

Obecnie Tomek jest w trakcie brania drugiej serii chemioterapii, samopoczucie jest bardzo zmienne są lepsze dni, ale są i te gorsze. Musimy się z tym zmierzyć i dalej walczyć o jego powrót do zdrowia.

Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI za okazane wsparcie i wszelkie formy pomocy. Pozdrawiamy wszystkich i życzymy WAM DUŻO ZDROWIA!!!

Kochani, serdecznie dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia i przekazane darowizny jest to dla nas bardzo ważne i pozwala nam wierzyć, że wygramy tą trudną walkę. Tomek jest bardzo wzruszony i wdzięczny za Wasze bezinteresowne zaangażowanie i pomoc.

W ostatnich dniach okazało się, że ze względu na umiejscowienie guza firma MagForce nie podejmie się terapii Nanotherm... jednocześnie pozytywne informację spłynęły z kliniki IOZK w Kolonii gdzie Tomka zakwalifikowano na leczenie immunoterapią aczkolwiek indywidualny kosztorys okazał się dużo wyższy niż oczekiwaliśmy i jest to kwota 86150 Euro stąd została podniesiona kwota zbiórki (kosztorys w załączonych zdjęciach).
Odezwało się do nas również Centrum Terapii Protonowej Rineckera z Monachium http://www.rptc.pl/rptc-centrum.html jedyna klinika w Europie podejmująca się walki z glejakiem IV stopnia metodą protonoterapii tu także jest kwalifikacja i czekamy na indywidualny plan leczenia wraz z kosztorysem.

Dziękuję wszystkim osobom, które nas wspierają w tych trudnych chwilach. Wasze bezinteresowne wsparcie dodaje nam wiary w to, że damy radę i wygramy walkę z tak ciężkim przeciwnikiem..Bardzo dziękujemy za taki wspaniały odzew!

Wypłaty (suma: 68342.02 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

17.05.2019 - 14843.73 zł
- kategoria wydatków: inne

13.02.2019 - € 12268.00
- kategoria wydatków: inne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 90,00 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 4 miesiące temu 3000 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 2471 zł

Anonimowy 5 miesięcy temu 2000 zł

Alicja Klepczynska 5 miesięcy temu 1500 zł 53

Zycze powrotu do zdrowia. Szczesc Boze

Anonimowy 6 miesięcy temu 1500 zł 72

Trzymamy kciuki powod-enia Tomaszu!!

Anonimowy 2 miesiące temu 1000 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 1000 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 1000 zł

Asia S 5 miesięcy temu 1000 zł

Marcin Katra 6 miesięcy temu 1000 zł 56

Tomek Jesteśmy z Tobą!

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem