Urszula Nowakowska

Urszula Nowakowska, Myszków

Numer skarbonki: 110499
Immunoterapia jest ostatnią szansą na dalsze życie.
zebrano:
69 718 zł
11%
cel zbiórki:
600 000 zł

Historia

HISTORIA CHOROBY - SARCOMA SYNOVIALE

Po raz pierwszy postawiono diagnozę w maju 2015 roku. Guz wielkości 10 cm umiejscowił się w prawym górnym płacie płuca. Po podaniu chemioterapii w postaci wlewów ilfosfamide oraz dexorubicin w 6 cyklach guz zmniejszył się do 3,5 cm i został wycięty chirurgicznie wraz z górnym płatem płuca.
Po 5 miesiącach nastąpił przerzut w okolicach dolnego płata tego samego płuca. Tym razem guz miał 3,5 cm. Ponownie zastosowano chemioterapię w postaci podawania dożylnie leków przez 2 cykle. Po tym czasie w badaniu ujawniono wzrost guza do 8 cm. W trybie pilnym odstawiono „nietrafiony” lek oraz zalecono radioterapię. Po zaleconym kursie guz nieznacznie zmalał i stał się martwy prawie w całości. 12.10.2016 r. przeprowadzono kolejną operację, w której usunięte zostało całe prawe płuco Po 5 tygodniach w badaniu PET uwidoczniono przerzuty na wątrobie.

Obecnie podawany jest lek trabektedyna. Poza tym lekarze niczego innego nie są w stanie zaproponować. Ula sama się wyedukowała, co do sposobów leczenia tego typu nowotworów i bardzo chce spróbować jeszcze jednego, a mianowicie immunoterapii związanej z podawaniem nowoczesnych przeciwciał monoklonalnych. Leczenie tego typu lekiem jest bardzo kosztowne i wynosi ok. 50 tysięcy złotych miesięcznie. Dlatego też szukamy możliwości zbiórki pieniędzy dla Uli, aby dać jej szansę na dalsze życie.

Badania nad tym lekiem wykonali niedawno lekarze w Stanach Zjednoczonych. Mało kto ma do nich dostęp, jednakże pierwsze rezultaty wydają się być naprawdę obiecujące. Jesteśmy pełni nadziei, że uda się pokonać nowotwór, a Ula powróci do swojego codziennego życia i będzie się cieszyć oraz planować swoją przyszłość.

JEJ WALKA, NASZA WALKA

Jej walka z chorobą to droga przez mękę, jednakże ona nigdy nie traci nadziei i zawsze się uśmiecha, nawet wtedy kiedy nie może siedzieć ze względu na przenikliwy ból. Nie do uwierzenia jest to ile walki o życie jest w jej drobnym kruchym ciałku. Po każdej operacji zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty w szpitalu zaledwie po 2 dniach siadała na rower stacjonarny i dzielnie pedałowała pomimo bólu, drenów i ran, aby móc jak najszybciej wrócić do formy. Zmieniła dietę na wegańską, wyrzekła się wszystkiego co niezdrowe. Stosuje wyłącznie ekologiczne kosmetyki i środki czystości. Nie spożywa niczego co zawiera cukier, czy konserwanty.

Darowizny na rzecz leczenia Uli można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Przekazanie darowizny uprawnia do ulgi podatkowej przy rozliczeniu PIT.

Galeria

Dziennik

Już minął prawie rok odkąd Ula rozpoczęła leczenie immunoterapią. Zatrzymała ona chorobę i lekarze mogli się skupić na niwelowaniu zmian. Obecnie wdrożono dodatkową terapię, o której już wspominaliśmy. Ula jest leczona w Istambule. W Turcji spędza tydzień i na 3 tygodniową rekonwalescencję wraca do domu. Udało nam się znaleźć dobre dusze, które opłacają leczenie Uli. My natomiast skupiamy się teraz na zbieraniu funduszy, na jej przeloty i pobyt w Turcji oraz na dodatkowe konsultacje lekarskie i leki. Jednakże wszystko to jest niezwykle kosztowne dlatego staramy się bez przerwy organizować fundusze.
Dzięki Wam Ula z każdym dniem czuje się lepiej ... jest bardzo wdzięczna za każdą pomoc ... dzięki Waszemu wsparciu ma szanse walczyć z nowotworem ... Bez Was, Waszego zaangażowania i pomocy finansowej nie dałaby rady.
Dzięki Wam zebraliśmy bardzo dużą kwotę z 1%, którą Ula przeznacza na wyżej wymienione cele. Jednak przy tak dużych kosztach leczenia pieniążki szybko się kończą. Dlatego pragniemy zwrócić się do Was o pomoc, o serce, o gest… Każda złotówka jest na wagę złota...
Jesteśmy szczęśliwi i dziękujemy z całego serca za okazaną dobroć i wsparcie.

Ula przyjęła już 6 dawek leku, na który zostały zebrane fundusze od ludzi "dobrego serca". Nie ma słów, które można wypowiedzieć, bo słowo "dziękuję" to stanowczo zbyt mało!
20 maja 2017 roku odbył się kolejny koncert charytatywny, który spowodował zebranie dodatkowych funduszy. W planach kolejne przedsięwzięcia, które miejmy nadzieję zaowocują ponowną zbiórką pieniędzy, aby Ula mogła w dalszym ciągu przyjmować leki związane z immunoterapią. Lekarze planują włączenie dodatkowego leku. Niestety wiąże się to ponownie z kosztami. Wierzymy jednak, że w grupie siła. Walczymy dalej!

Kochani, Uli w piątek po raz kolejny podano przeciwciała - 3 dawkę. Było to możliwe dzięki Wam i Waszemu wsparciu! W sobotę tydzień temu w Myszkowie przyjaciele Uli zorganizowali dla niej niesamowity koncert charytatywny, w którym uczestniczyło wiele mieszkańców Myszkowa i nie tylko. Ponadto zorganizowano również wiele imprez towarzyszących m. in. biegi charytatywne, pływanie, zumba, morsowanie, rozgrywki piłkarskie oraz strzelanie na strzelnicy. Zaangażowanie wielu osób zaowocowało zbiórką funduszy, dzięki którym Ula mogła opłacić kolejną dawkę leku. Rodzina Uli nie spodziewała się tak wielkiej pomocy i wsparcia. Po stokroć dziękujemy za okazane serce i zaangażowanie. Jest to niesamowite, kiedy ludzie potrafią w taki sposób bezinteresownie pomagać! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zbiórki, wszystkim darczyńcom i uczestnikom! Myszków i jego mieszkańcy po raz kolejny pokazali swoją serdeczność. Jeszcze raz dziękujemy!!!
Przed Ulą za 3 tygodnie kolejna wizyta w szpitalu i podanie leków. Wierzymy, że będzie to możliwe po raz kolejny. Przyjaciele Uli już planują organizację kolejnego koncertu. Mamy nadzieję, że będziecie z nami!

24 lutego Ula przyjęła drugą dawkę przeciwciał. Kolejne podanie leku zaplanowano za 3 tygodnie. Na chwilę obecną posiadamy jedynie połowę środków na ten cel - nie wspominając już o wydatkach na kolejne dawki. Fundusze pozyskiwane za pomocą stron, które podaliśmy, są na bieżąco przesyłane Uli i wydatkowane na terapię. Jesteśmy pełni obaw o możliwość przyszłego leczenia, lecz też pełni nadziei, że wszystko potoczy się dobrze i będziemy mieli szansę jego kontynuację.
Ula obecnie przebywa w domu. Skarży się na tzw. objawy grypopodobne, ale to dobry znak. Tak powinno być kiedy lek zaczyna działać. Aby przeciwciała mogły spowodować trwalszą odpowiedź immunologiczną organizmu, musi zostać podana w ilości minimum 8 dawek. Ula przyjęła dopiero 2. Jednakże proces leczenia szacuje się na okres 2 do nawet 3 lat. Potrzeby są ogromne, a możliwości skromne. Dlatego jeszcze raz apelujemy do waszych serc o pomoc i szansę dla życia! .... Dla Uli!

W dniu wczorajszym Ula po raz kolejny została poddana operacji nano knife. Tym razem usunięto kolejne 2 zmiany. Jest słaba po narkozie, ale uśmiecha się... uśmiecha się tak szeroko jak tylko może, kiedy dowiaduje się o kolejnych inicjatywach związanych ze zbiórka funduszy na jej leczenie. Daje jej to ogromną radość, kiedy otrzymuje tak niesamowite wsparcie. Bez przerwy mówi, że chce przyjechać na koncert charytatywny, organizowany dla niej w Myszkowie. Troszkę ją stopujemy, bo musi bardzo na siebie uważać i dużo wypoczywać. Ale jeśli będzie się czuła na siłach to z pewnością przyjdzie, aby osobiście podziękować za to co dla niej robicie.

Ula w końcu rozpoczęła leczenie immunoterapią! W ostatnim czasie przeszła również pod narkozą operację nano knife - potraktowanie prądem, największej zmiany na wątrobie. W planach za 2 tygodnie kolejna tego typu operacja, po czym ponowne podanie leku. I tak co 3 tygodnie. Wstępnie lekarze zaplanowali 6 podań, jednakże cały czas upominają, że na tym się z pewnością nie zakończy. Aby lekarstwo mogło zadziałać u chorych podaje się go minimum 4 miesiące lub do pożądanej odpowiedzi organizmu, co może skutkować wlewami nawet do 2 lub 3 lat. Jesteśmy pełni nadziei, że organizm Uli zareaguje, a nam uda się uzbierać fundusze na dalsze leczenie. Proszę bądźcie z nami i pomagajcie, jeśli możecie.

Leki podawane przez lekarzy niestety nie zadziałała. Przerzuty na wątrobie w dalszym ciągu się powiększają oraz pojawiły się nowe guzy. Jak najszybciej Ula powinna rozpocząć immunoterapię.

Pierwsza wizyta u lekarza, leczącego immunoterapią i otrzymany plan leczenia. Powinna być podawana co 3 tygodnie od 4 miesięcy do nawet 24 miesięcy lub dłużej. Prosimy o wsparcie finansowe. Na pierwszą dawkę leku udało się uzbierać fundusze.

Wypłaty (suma: 69794.93 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

19.11.2018 - 11186.78 zł

26.10.2017 - £ 7962.00
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

26.07.2017 - £ 234.00
- kategoria wydatków: inne

02.05.2017 - £ 3400.00
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

27.02.2017 - 45.00 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 1 rok temu 3080 zł

Anonimowy 4 miesiące temu 2481 zł

Anonimowy 1 rok temu 2069 zł

Anonimowy 1 rok temu 1326 zł

Anonimowy 1 rok temu 1077 zł

Anonimowy 1 rok temu 1063 zł

Ewa Bartoszek 1 rok temu 1000 zł 141

Pozdrawiam i trzymam kciuki EB

Dawid Woliński 2 lata temu 1000 zł

Pawel R Ptak 2 lata temu 1000 zł 243

Ula walcz!! wracaj do zdrowia..:)

Anonimowy 4 miesiące temu 734 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem