Zbigniew Ziebro

Zbigniew Ziebro, Legnica

Numer skarbonki: 111245
Rak płuc - mogę z nim wygrać!!
zebrano:
332 zł
0%
cel zbiórki:
37 000 zł

Historia

Mam na imię Zbigniew i mam 72 lata. Jestem mężem, ojcem czwórki wspaniałych dzieci i dziadkiem dla jednej wnuczki. Całe moje życie było bardzo aktywne, a szczególnie kochałem wycieczki górskie.

Kiedy przeszedłem na emeryturę, liczyłem, że wreszcie będę mieć czas na majsterkowanie, uprawę działki i na moje ukochane góry. Poznałem nawet tajniki kuchni i odkryłem, że gotowanie też może być pasją.

Niestety wszystkie moje plany zostały przerwane rok temu, w marcu 2019 r. Doznałem wtedy zatorowości płucnej i w prawym płucu wykryto zmianę ogniskową. Miałem mnóstwo szczęścia, że nie skończyło się to dla mnie tragicznie. Po leczeniu szpitalnym kontrolne badanie tomografem pokazało, że ognisko zapalne zmniejszyło się. Zrobiłem również badanie PET-CT, które nie wykazało komórek rakowych. Pomyślałem wtedy - super, jest dobrze! Niestety moja radość nie trwała długo. Kilka tygodni później zaczęły mnie boleć duże stawy. Ból był tak silny, że z trudem się poruszałem. Po raz kolejny badania wykazały silny stan zapalny, drastycznie obniżyła mi się hemoglobina oraz żelazo. 

Tym razem tomograf wykazał w oskrzelu prawym guzek, a bronchoskopia potwierdziła moje obawy - rak płuca (niedrobnokomórkowy gruczołowy). Lekarze zalecili operację i usunięcie części oskrzela, całego płuca prawego i węzłów chłonnych. Przy moich wynikach i innych schorzeniach, które mam, tak poważna operacja jest obarczona ogromnym ryzykiem.

Chciałbym również skorzystać z leczenia spersonalizowanego, ale koszt samego badania kwalifikującego (badania genetycznego nowotworu) może wynieść nawet 7 tyś zł. 

Są to kwoty dla nas już nieosiągalne, nawet przy dodatkowym finansowym wsparciu rodziny. 

Chcę żyć i cieszyć się tym życiem. Wiem, że jest to możliwe, ale potrzebuję Państwa pomocy.

Będę ogromnie Państwu wdzięczny za każdą wpłaconą kwotę. 

Darowizny na rzecz leczenia Zbigniewa można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie. 

Wspierający

Najnowsze darowizny

Anonimowy 7 miesięcy temu 6 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 21 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 14 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 34 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 86 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 20 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 16 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 52 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 52 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 33 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem