Aleksandra Kalkowska

Aleksandra Kalkowska, GDYNIA

Numer skarbonki: 110717
Potrzebuję leczenia nierefundowanego!
zebrano:
26 221 zł
8%
cel zbiórki:
300 000 zł

Historia

Witam bardzo serdecznie.

Jestem szczęśliwą mamą, mam dwie wspaniałe córki (16 i 12 lat) i kochającego męża. Do 30 października 2017 r. byłam czynna zawodowo, a praca dawała mi dużo satysfakcji. Niestety na ten moment ze względu na leczenie i silne bóle kręgosłupa przebywam na zwolnieniu lekarskim. Uwielbiam spędzać czas z moją rodzinką, wieczorami lubię poczytać ciekawe książki. 

Po raz pierwszy zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy piersi gdy miałam 33 lata. Przeszłam cały pakiet leczenia jaki oferuje NFZ i cały czas byłam pod kontrolą onkologa. Gdy dowiedziałam się o mojej chorobie byłam zdruzgotana ale starałam się nie załamać - moje córeczki były jeszcze takie malutkie, a ja jeszcze miałam tyle rzeczy do zrobienia...

Postanowiłam, że się nie poddam! Po zakończonym leczeniu chciałam całkowicie zapomnieć o tym co mnie spotkało. O chorobie, niepewności i strachu. Nawet w moim otoczeniu niewiele osób wiedziało, że chorowałam, wiedzieli tylko najbliżsi. Może bałam się odrzucenia, litości  - sama nie wiem...

Od jakiegoś czasu bardzo bolały mnie plecy w odcinku lędźwiowym i została mi zlecona scyntografia kości. Okazało się, że mam przerzuty do kości. Rezonans magnetyczny w listopadzie 2017 r. potwierdził przypuszczenia, że choroba powróciła. Zrobiono jeszcze rezonans głowy i zmiany są także w kości ciemieniowej prawej. Obecnie jestem po radioterapii i czekam na leczenie lekiem na wzmocnienie kości. To na tyle działań ze strony NFZ.

Pomimo pomocy i wsparcia, jakie otrzymałam od lekarzy i personelu z Centrum Onkologii, byłam zmuszona wykonać dodatkowe, kosztowne badania w prywatnej klinice. Podjęłam również decyzje o rozpoczęciu leczenia w Klinice w Gdańsku. 

Moi bliscy są wspaniali i bardzo wspierają mnie w trudnych chwilach, z którymi muszę się borykać w trakcie trwania choroby, ale nie są w stanie unieść wszystkiego. Jednak w mojej walce o zdrowie, o życie, potrzebne mi będzie również Wasze wsparcie, stąd moja prośba. Wiadomo, że poszukiwanie leczenia, badania, dojazdy generują bardzo wysokie koszty, dlatego proszę życzliwych ludzi o wsparcie finansowe.

Wszystkim moim darczyńcom bardzo dziękuję i życzę dużo zdrowia.

Darowizny na rzecz leczenia Aleksandry można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Dziennik

Witajcie. Jak pisałam wcześniej lek bifosfonian znosiłam niezbyt dobrze ,dlatego od stycznia tego roku przyjmuję zastrzyki x-geva, które nie są refundowane. Koszt jednego zastrzyku to 1334 zł . Są lekiem nowej generacji i nie mają aż tyle skutków ubocznych. Poza tym cały czas dostaje hormony, mnóstwo suplementów i inne zabiegi. Stan był na tyle stabilny, że od maja 2018 roku do maja tego roku wróciłam do pracy (7 godzin - orzeczenie o niepełnosprawności znacznej ). Jakoś udało mi się pogodzić pracę, dom i wizyty na onkologii. Jestem z siebie naprawdę dumna ! Niestety ostatnie wyniki ( w maju b.r. ) nieznacznie się pogorszyły i wzrosła ilośc komórek nowotworowych we krwi. Wierzę, że to tylko chwilowe i znowu wyjdę na prostą. Bądźcie w tym ze mną. Dziękuję wszystkim za dobre słowo i za każdą nawet najmniejsza kwotę, jaką przekazaliście na moje leczenie, albo jaką jeszcze przekażecie. Dla mnie i dla mojej rodziny znaczy to bardzo wiele. Jeszcze raz z całego serca dziękuję.

Kochani. Moja walka z chorobą ciągle trwa. Nie jest to dla mnie i mojej rodziny łatwy czas.
Ostatnie wyniki scyntygrafii kości z listopada pokazały, że w kościach nie ma nowych przerzutów i stan jest stabilny. Obraz kręgosłupa jest nawet lepszy niż rok temu. Naprawdę jestem szczęśliwa, że choroba się nie rozwija. Niestety bifosfonian, który przyjmowałam przez ostatni rok osłabił mnie i z różnych medycznych względów nie mogę już go przyjmować. Nie mogę przerwać leczenia. Zapadła decyzja na onkologi, że powinnam przejść na inny lek (zastrzyk domięśniowy raz w miesiącu). LEK NIE JEST REFUNDOWANY, ale jest lekiem nowej generacji i nie obciąża tak organizmu. Będę przyjmować go na pewno od stycznia 2019 r. przez dwa lata. Koszt jednego zastrzyku to ok 1400 zł. w miesiącu. Dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc. Sama wraz z moją rodziną, która pomaga mi od początku mojej choroby, nie udźwignę tych kosztów. Życzę Wam wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych przy wigilijnym stole. I przede wszystkim dużo zdrowia w nadchodzącym Nowym Roku. Jeszcze raz za wszystko dziękuję.

Wpłynęły już na moje konto w fundacji pieniądze z jednego procenta podatku. Bardzo, ale to bardzo chciałabym podziękować wszystkim darczyńcom, których poruszyła moja historia. Jeśli chodzi o moje samopoczucie to staram się żyć pełnią życia i doceniać rzeczy, których do tej pory nie dostrzegałam. Wróciłam do pracy. Natomiast cały czas wymagam hospitalizacji ambulatoryjnej na onkologii, a także leczę się nadal prywatnie. Nie dlatego, że chce, ale MUSZĘ, aby choroba całkowicie się cofnęła, a wierzę, że tak będzie. Także moja walka nadal się toczy, ale to ja będę zwycięzcą... Jeszcze raz dziękuję kochani...

Kochani. Chcę podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością. Odebrałam badanie PET i na tan moment nie mam żadnych nowych przerzutów. Dziękuje za to Bogu. Natomiast ja nadal potrzebuje wsparcia finansowego, bo jest to choroba przewlekła i przede mną długie i kosztowne leczenie. To nie jest grypa i jeśli ktoś tego nie rozumie to trudno. Nie mam na to wpływu. Chcę także zdementować informacje że to są pieniądze, które są dla mnie i mogę nimi obracać. Tak nie jest oczywiście. Pieniążki wpływają na konto Fundacji, ja wysyłam fakturę dotyczącą leczenia onkologicznego i dopiero wtedy fundacja przelewa mi pieniądze. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wsparcie i dobre słowa.

Moi drodzy. Dobra nowina jest taka, że zmieniam kwotę mojej zbiórki . Dostałam wyniki specjalistycznych badań i ten nierefundowany lek, który miał być dla mnie nie zadziała w moim przypadku. Lek, który będę najprawdopodobniej przyjmowała szacuje sie mniej więcej na ok 300 000

Kochani. Bardzo wszystkim dziękuję za wpłaty. Moje serce jest naprawde poruszone. Dostaję także maile, od ludzi którzy dzielą sie swoimi historiami, piszą słowa pociechy i opowiadają o uzdrowieniach. Dziękuje bardzo.

Wypłaty (suma: 18418.1 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

07.03.2019 - 2700.00 zł
- kategoria wydatków: inne, badania diagnostyczne, konsultacje medyczne

16.10.2018 - 3230.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, inne

12.10.2018 - 7500.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, inne

15.03.2018 - 616.00 zł
- kategoria wydatków: badania diagnostyczne

14.03.2018 - 250.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

12.01.2018 - 1400.00 zł
- kategoria wydatków: inne, konsultacje medyczne

12.01.2018 - 200.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne

05.02.2018 - 1287.10 zł
- kategoria wydatków: inne, usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego, badania diagnostyczne

17.01.2018 - 1235.00 zł
- kategoria wydatków: inne, badania diagnostyczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 7 803,22 zł

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 2 tygodnie temu 1456 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 1180 zł

Anonimowy 1 rok temu 1179 zł

Anonimowy 1 rok temu 1094 zł

Anonimowy 1 rok temu 529 zł

Anonimowy 1 rok temu 513 zł

Anonimowy 1 rok temu 500 zł 158

Jesteśmy myślami z Wami.

Dziękuję bardzo.
Aleksandra


Najnowsze darowizny

Anonimowy 2 tygodnie temu 28 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 37 zł

Anonimowy 2 tygodnie temu 13 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem