Dominik Szafrański

Dominik Szafrański, Katowice

Numer skarbonki: 110339

Zbieramy na leczenie imunologiczne w Klinice w Kolonii w Niemczech.

zebrano:
54 974 zł
19%
cel zbiórki:
280 000 zł

Historia

Glejak (fachowo Astrocytyma II/III), to coś, z czym zmagam się od 2013 roku... i tak się załamał cały świat, plany, marzenia...

Do czasu rozpoznania toczyliśmy wspaniałe życie z moją kochającą towarzyszką Moniką, którą obdarzyłem miłością prawie dziesięć lat temu. To Ona w szóstym miesiącu ciąży udźwignęła tą wiadomość otaczając mnie opieką i ogromnym wsparciem.

Szybko od rozpoznania przeszedłem pierwszą operację częściowego usunięcia guza (10%), z której wyszedłem bez większego szwanku. Jednak jego szybki progres zmusił mnie do poddania się drugiej operacji, która była ostateczną i radykalną. Tutaj usunięto 50%, jednak w gratisie otrzymałem całkowity niedowład prawej części ciała, znaczne problemy z mową i ta straszna padaczka.

Nasz synuś Aleksander miał wówczas już 1,5 roku i niestety zerowe zyski z tatusia. To On, jego uśmiech zmotywował mnie do ciężkiej pracy nad swoją fizycznością, pragnąłem nosić go na rękach, chodzić na spacery... już nie wybiegałem swoją wyobraźnią tak daleko, żeby móc grać z nim w piłkę, czy jeździć na rowerze. Miewam te nieszczęsne ataki padaczki, każdy z nich w obecności mojej żony i malutkiego Olka. Pocieszeniem jest fakt, że wyłączam się całkowicie i nic nie pamiętam, natomiast dołujący jest to, że Monia nie zapomni tego do końca życia. Budzę się w szpitalu i to jest coś co przytłacza mnie najbardziej, to ataki powodują u mnie problemy wręcz psychiczne, lęki przed najgorszym. 

Ogromny czas pracy, wysiłek pozwolił mi w części zrealizować swoje nowe marzenia. Aktualnie chodzę, chociaż ciężko mi. Cieszę się, bo mogę przy sobie wykonywać podstawowe czynności, ręka średnio działa, brakuje mi chwytu, nad czym staram się sam pracować...

Czuje, że tylko profesjonalna rehabilitacja pomoże mi wygrać z czasem, bo zdaję sobie sprawę z bomby zegarowej jaka w mojej głowie siedzi. Mam 32 lata, z wykształcenia Inżynier, kochającą żonę i wspaniałego synka. Może uda mi się wybrać na rodzinną wycieczkę rowerową - kto ma takie marzenia? 

Darowizny na rzecz leczenia Dominika można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Dziennik

Bardzo dziękuję za uwzględnienie Dominika w rozliczeniach podatkowych i wszystkie wpłaty 1 % podatku.
Po kontrolnym rezonansie z dnia 25 sierpnia potwierdziły się nasze obawy. Wynik jednoznacznie wskazuje na progresje guza, co więcej uzłośliwia się, przez co jego ekspansja jest znacznie postępująca.
My musimy być szybsi, musimy podjąć wielką bitwę. Aktualnie zmuszeni jesteśmy szukać metody, która dawała by nam najwięcej szans na wygraną.
Wielką nadzieją jest terapia immunologiczna, która polega na stworzeniu indywidualnie dla pacjenta szczepionki na zamówienie, biorąc pod uwagę materiał nowotworu pacjenta. Szczepionka składa się z autologicznych komórek dendrytycznych obciążonych autologicznymi antygenami nowotworowymi. Poprzez serię szczepień układ immunologiczny pacjenta jest tak nakierowany, aby rozpoznać i atakować antygeny guza nowotworu. Po długim okresie badań terapie immunologiczne wykazują obecnie lepsze wyniki od standardowych terapii dostępnych w naszym kraju (chemioterapia i radioterapia).
Klinika, w której przeprowadzane jest leczenie znajduje się w Kolonii w Niemczech. Stanowi to niemałą przeszkodę. Jednak największą przeszkodą jest wysoki koszt leczenia, około 70 000 EUR.
Z wielką nadzieją i determinacją do walki zmuszeni jesteśmy zwiększyć cel zbiórki, dlatego w imieniu Dominika i całej rodziny prosimy o wsparcie.
Szczegółowe informacje na temat kosztów leczenia oraz Kliniki oraz metody leczenia immunologicznego dostępne są na stronach:
https://drive.google.com/file/d/0BwkYPW7vt5ABUHFfZ3B4ZWd3M2c/view
http://www.iozk.de/en/start/home

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom za pomoc finansową. Na bieżąco finansujemy leki, rehabilitację, wizyty u Specjalistów. Ostatnio u nas gorąco, po ponad godzinnym stanie padaczkowym Dominik trafił do szpitala. Ze względu na pogorszony stan zdrowia pobyt trwał 4 dni. Przy okazji zrobiono rezonans, który wykazał progresje guza. Ten nieprzyjaciel urósł do ponad 7 cm, jednak pozytywne jest to, że badanie nie wykazało cech złośliwości. Jednak całe zdarzenie uwsteczniło Dominika ruchowo, ręka i nowa nie wróciła niestety do stanu z przed ataku epilepsji. Zaczynamy niemalże od nowa. Każdego dnia Dominik zmaga się z kilkoma atakami tonicznymi, nie traci przy tym przytomności, jednak potrzebuje chwili na całkowite wyciszenie, często wychodzi do pustego pokoju, a w mieszkaniu panuje całkowita cisza. Nawet Olek - nasz 4 letni synuś już wie jak ma się zachować kiedy tatuś drętwieje i wychodzi. Zdarza się, że Go naśladuje. Dominik jest bardzo silny i dzielnie znosi swoją trudną sytuacje, natomiast zrezygnował z wyjazdów rehabilitacyjnych, gdzie na sali ćwiczeń jest pełno innych ludzi. W trakcie ataku jest skrępowany, nie jest w stanie wydusić słowa i nie ma możliwości przerwać zabieg, wyjść i się wyciszyć. Znaleźliśmy alternatywę, jak tylko będziemy w stanie podołać finansowo pragniemy zorganizować Dominikowi rehabilitację w domu. To pozwoli mu bez skrępowania poświęcić się na odbudowanie pełnej sprawności. Koszty takiej rehabilitacji nie są małe, dlatego postanowiłam zwiększyć cel zbiórki.

Wypłaty (suma: 10957.23 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

17.04.2018 - 420.34 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

23.02.2018 - 305.14 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

16.02.2018 - 294.11 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

30.01.2018 - 2799.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

17.01.2018 - 300.27 zł
- kategoria wydatków: usługi transportu chorego na badania, rehabilitację, terapię - do i z ośrodka medycznego

10.01.2018 - 2799.00 zł
- kategoria wydatków: inne, środki farmakologiczne

10.01.2018 - 266.67 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

26.10.2017 - 492.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

28.07.2017 - 844.20 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, konsultacje medyczne

09.05.2017 - 1010.50 zł
- kategoria wydatków: inne, konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

28.03.2017 - 850.00 zł
- kategoria wydatków: inne

25.01.2017 - 576.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 7 miesięcy temu 50000 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 1589 zł

Marek Jarecki 1 rok temu 1000 zł

Anonimowy 7 miesięcy temu 920 zł

Najnowsze darowizny

Anonimowy 1 miesiąc temu 10 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 100 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 100 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 10 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 20 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 20 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem