Krzysztof Płóciennik

Krzysztof Płóciennik, Łódź

Numer skarbonki: 111330
Pokonać glejaka
zebrano:
9 539 zł
4%
cel zbiórki:
200 000 zł

Historia

Cześć!

Mam na imię Krzysiek i mam 39 lat.  

W ubiegłym roku w marcu zmarł mój Tata. Niestety przegrał walkę z nowotworem. Dla niego zdecydowałem się wrócić do kraju, żeby wraz z rodzeństwem sprawować opiekę nad nim. Tata zmarł w marcu 2019.

Ja powoli szykowałem się w kolejną podróż zawodową, aż tu nagle w listopadzie doznałem ataku padaczki.  Zostałem przewieziony do szpitala i poddano mnie badaniom. Sam do końca nie zdawałem sobie sprawy z powagi sytuacji. Niespodziewanie otrzymałem informacje, że mam guza mózgu w lewym płacie czołowym. Pomyślałem: „ Ok, guz jak guz. Wytną i będzie po wszystkim. 

W grudniu zostałem poddany operacji, choć przeciwwskazań było wiele (mogłem być sparaliżowany, nie chodzić, nie mówić), ale wierzyłem, że wszystko się uda, chociaż guza nie udało się usunąć w całości.

Po operacji zostałem poddany rehabilitacji. Na tyle, na ile było to możliwe wróciłem do „normalnego życia”, snując plany na przyszłość i czekając na wyniki histopatologiczny. Po dwóch tygodniach otrzymałem wynik, którego, powiem szczerze, nie spodziewałem się: GLEJAK WIELOPOSTACIOWY IV STOPNIA. Najwyższy stopień złośliwości.

Jest to najbardziej agresywny i najbardziej złośliwy ze wszystkich guzów. Po jego zdiagnozowaniu rokowania nie napawają optymizmem. Jego naciekający charakter sprawia, że jest on niezwykle trudny do usunięcia w całości. Przeszedłem leczenie radio terapię (przez 30 dni roboczych) i chemioterapię. 

     Czekam na badanie rezonansu, który ma odbyć się  niebawem czy mam wznowę, czy też nie. Obstawiam oczywiście tę 2 z wersji. Tak naprawdę prawdziwa walka jeszcze przede mną i moimi najbliższymi. Standardowa terapia odebrała mi siły i spowodowała, że trafiłem dwa razy do szpitala. Diagnoza zatorowość płucna. 

Wspólnie z rodziną znaleźliśmy informacje na temat leczenia guzów mózgu za pomocą terapii NanoTherm w Niemczech i w Polsce w Klinice w Lublinie,  która może przedłużyć mi życie i wpłynąć na spowolnienie procesu odrastania guza. Terapia ta działa na guzy od wewnątrz i może być ona stosowana jako monoterapia lub być łączona z chemioterapią i radioterapią w celu wzmocnienia skuteczności tych metod leczenia.

Terapia NanoTherm® polega na wstrzyknięciu do guza płynu o właściwościach magnetycznych, który następnie rozgrzewany jest za pomocą bardzo szybko zmieniającego się pola magnetycznego. W wyniku działania powstałego ciepła, komórki nowotworowe zostają zniszczone lub uwrażliwione na dalsze metody leczenia, takie jak radioterapia i chemioterapia, dzięki czemu ich skuteczność wzrasta. Niestety nie jest na chwilę obecną refundowana przez NFZ. Szacowany koszt leczenia/ zabiegu to około 200.000 PLN.

Glejak Wielopostaciowy IV stopień, to wyrok śmierci. Ani ja, ani moja rodzina nie zamierzamy na nią czekać z założonymi rękoma. By walczyć, potrzebuję pomocnej dłoni i Waszego wsparcia, bez którego  nie dam rady, żeby mógł poddać się tej terapii i zawalczyć z tym Gadem… Ja tak szybko się nie poddaję. 

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Pomóż" w niebieskim prostokącie.

Galeria

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 3 miesiące temu 2000 zł

Anonimowy 3 miesiące temu 1000 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł 9

Powodzenia!!!

Dziękuję bardzo. Jestem wdzięczny :)
Krzysztof


Anonimowy 2 miesiące temu 500 zł 11

Zmierzaj po zwycięstwo!

Dziękuję bardzo. Jestem wdzięczny :)
Krzysztof


Anonimowy 3 miesiące temu 500 zł 24

Krzysiek trzymamy kciuki. Powodzenia! Pozdrawiamy Dominika i Adam

Dziękuję bardzo. Jestem wdzięczny :)
Krzysztof


Najnowsze darowizny

Anonimowy 3 dni temu 100 zł 1

Powodzenia, zniszcz gada

Anonimowy 1 miesiąc temu 300 zł

Anonimowy 1 miesiąc temu 100 zł

Wiola WASZCZUK 2 miesiące temu 100 zł

Anonimowy 2 miesiące temu 100 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem