Marek Muzal

Marek Muzal, Legionowo

Numer skarbonki: 110941
Marek potrzebuje stałej opieki.
zebrano:
3 789 zł
9%
cel zbiórki:
40 000 zł

Historia

Marek nie może sam napisać tego tekstu, bo na skutek choroby stracił zdolność czytania (czasami potrafi przeliterować jedno słowo), dlatego ja – jego żona – piszę w jego imieniu.

W kwietniu 2018 r. Marek zaczął mieć kłopoty ze wzrokiem. Nie niepokoiliśmy się, bo pracował przy komputerze. Myśleliśmy, że wystarczy zmiana okularów. Po wizytach u lekarzy i rezonansie okazało się, że to guz mózgu i trzeba go natychmiast operować. Nasze życie w jednej chwili zmieniło się zupełnie.

Po operacji powiększyły się problemy ze wzrokiem, ale jak powiedział neurochirurg, to był nasz najmniejszy problem, ponieważ badanie histopatologiczne potwierdziło glejaka IV stopnia. Pogorszyła się bardzo pamięć krótkotrwała. Marek nie pamięta co zdarzyło się kilka minut temu, co robił wczoraj, przedwczoraj. W październiku Marek miał pierwszy atak padaczki, w grudniu dwa następne. W glejaku IV stopnia to bardzo częsty objaw, który prawie na pewno będzie się powtarzać. Do tego dołączyły się kłopoty z orientacją w przestrzeni – nie pamięta np. jak trafić z łazienki do pokoju, w którym śpi. Te objawy to skutek rosnącego guza uciskającego hipokamp .

Mamy dziewiętnastoletnią córkę, która cztery dni po operacji taty zdawała maturę. Mimo tak trudnej sytuacji w naszej rodzinie córka dostała się na studia. Utrzymujemy się z mojej nauczycielskiej pensji i renty męża. Dotychczas sobie radziliśmy. Teraz Marek wymaga nieustannej  opieki, nie może zostać sam (padaczka, zagubienie).

Potrzebujemy środków na opiekunkę, a w przyszłości pielęgniarkę. Trudno oszacować sumę, bo musiałabym określić, jak długo mąż będzie żył. Prawdopodobnie będzie to ok. 40 tys. zł. Nie mogę zrezygnować z pracy, bo to nasze podstawowe źródło utrzymania. Mimo tak trudnej sytuacji staramy się żyć w miarę normalnie i cieszyć się każdą chwilą.

Darowizny na rzecz leczenia Marka można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie.

 

Wspierający

Największe darowizny

Anonimowy 11 godzin temu 2000 zł

Kate 18 godzin temu 500 zł

Trzymajcie się!

Najnowsze darowizny

Anonimowy 7 godzin temu 100 zł

Anonimowy 10 godzin temu 30 zł

Anonimowy 11 godzin temu 100 zł

Anonimowy 15 godzin temu 20 zł

Trzymajcie się!

BPiZP 16 godzin temu 50 zł

Anonimowy 16 godzin temu 10 zł

Anonimowy 17 godzin temu 10 zł

Anonimowy 2 dni temu 100 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem