Maria Czajkowska

Maria Czajkowska, Warszawa

Numer skarbonki: 111011
Pomóżcie nam sfinansować dalsze leczenie
zebrano:
1 957 zł
3%
cel zbiórki:
50 000 zł

Historia

Nasza kochana mama, babcia i teściowa Maria Czajkowska wiosną 2018 r. dowiedziała się, że Jej dotychczasowy zdrowy organizm, bardzo mocno zaskoczył Ją i całą naszą rodzinę – usłyszeliśmy bardzo trudne do zrozumienia słowa… zdiagnozowano złośliwy nowotwór jelita grubego z mutacja BRAF V600E bez stwierdzonych cech niestabilności mikrosatelitarnej.

Zamiast cieszyć się wnukami, na które tak długo czekała, mama musiała podjąć heroiczną walkę o zdrowie i życie. Poddała się operacji chirurgicznej i chemioterapii. Ten etap leczenia okazał się nieskuteczny. Nie zawieszamy pomimo tego podjętej walki… zależy nam na możliwości podjęcia kolejnych słusznych kroków, szukamy możliwości, które pomogłyby wrócić mamie do zdrowia, przedłużyć życie, gdyż mama bardzo chciałaby poznać swojego wnuka, który niebawem ma się urodzić. Mama jest w dobrej formie, jak na tego typu schorzenie, dlatego wierzymy, że uda się zastosować dodatkowe leczenie z dobrym rezultatem klinicznym.

Obecnie Mama przyjmuje chemie doustną i leki przeciwbólowe. Z uwagi na rodzaj mutacji nowotworu i brak odpowiedzi na dotychczasową chemioterapię, nie mamy szans na sukces procesu leczniczego, jeśli nie podejmiemy próby leczenia terapią celowaną. Szczególnie dobre rezultaty uzyskują pacjenci objęci celowanymi terapiami w trakcie leczenia zagranicznego. Dążymy do tego, aby leczenie w Polsce nowotworu jelita grubego, zarówno w przypadku leczenia refundowanego oraz tego już niefinansowanego w ramach ubezpieczenia zdrowotnego było skuteczne. Jednakże na chwilę obecną polscy specjaliści rozkładają z ubolewaniem ręce… Chcielibyśmy móc skorzystać z terapii nie trzymając się ograniczeń refundacyjnych oraz zbadać indywidualne cechy guza i precyzyjnie dobrać terapie celowaną, co z dotychczasowych już badań wiemy, że jest bardzo kosztochłonne. 

Ubiegamy się o uzyskanie tzw. drugiej opinii - konsultacji medycznej za granicą, dzięki której moglibyśmy odbyć wizytę w jednym z europejskich ośrodków onkologicznych i spotkać się z tamtejszymi lekarzami specjalistami. Dodatkowo chcielibyśmy wesprzeć naszą Marysię hipertermią, jako metodą dodatkowego uzupełnienia leczenia nowotworu.

Mama cierpi na silne bóle także w okolicy kręgosłupa, gdyż obecnie już mniej aktywny tryb życia zaczyna zabierać Jej witalność, którą w szczególności próbujemy aktywizować spotkaniami z wnukami i rodziną, ale także masażami, pomagającymi pozbyć się chociażby części dolegliwości. W celu zagwarantowania mamie maksymalnej wygody zdecydowaliśmy się na masaże domowe, stąd są to usługi wyłącznie płatne. 

Z góry bardzo dziękujemy za okazane zainteresowanie, poświęcony czas, modlitwę oraz ewentualne umożliwienie pomocy materialnej wszystkim ludziom dobrej woli, którzy postanowią wspomóc w dążeniu do zdrowia naszą bohaterską, wyjątkowo dzielną i kochaną mamę, babcię i teściową Marię.
W obecnej sytuacji nie chcielibyśmy tracić cennego czasu…

Darowizny na rzecz leczenia Marii można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk "Wspomóż" w niebieskim prostokącie. 

Galeria

Wypłaty (suma: 1053 zł)

Zebrane środki zostały wykorzystane na następujące wydatki:

28.05.2019 - 248.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

25.04.2019 - 416.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne, inne

17.04.2019 - 160.00 zł
- kategoria wydatków: konsultacje medyczne, środki farmakologiczne

17.04.2019 - 229.00 zł
- kategoria wydatków: środki farmakologiczne

Do dyspozycji podopiecznego pozostało: 904,95 zł

Wspierający

Najnowsze darowizny

Anonimowy 1 rok temu 0 zł

Anonimowy 1 rok temu 65 zł

Anonimowy 1 rok temu 50 zł 117

Powodzonka

Anonimowy 2 lata temu 318 zł

Anonimowy 2 lata temu 57 zł

Anonimowy 2 lata temu 50 zł

Anonimowy 2 lata temu 9 zł

Anonimowy 2 lata temu 307 zł

Anonimowy 2 lata temu 49 zł

Anonimowy 2 lata temu 96 zł

Ta strona korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcejRozumiem